Ahoj, Do budoucna se chystám na cesty směr USA a Kanada. Chci se jen zeptat na vaše zkušenosti s leteckými společnostmi co se týče pohodlí a servisu v economy class, případně i řešení problémů jako zpoždění atd.   Ideální pro mě je možnost přípoje z Prahy, a nějaký rozumný poměr cena/kvalita. Co jsem zatím zkoumal, tak mi z toho docela dobře vychází LOT a s posledníma akcema i TAP.    Zatím jsem létal jen po Evropě, takže vůbec nemám zkušenosti s long haul letama. Předem děkuju za vaše poznatky :)  .

S jakou společností za oceán?

Založil ve fóru Letecké společnosti

Ahoj,

Do budoucna se chystám na cesty směr USA a Kanada. Chci se jen zeptat na vaše zkušenosti s leteckými společnostmi co se týče pohodlí a servisu v economy class, případně i řešení problémů jako zpoždění atd.

 

Ideální pro mě je možnost přípoje z Prahy, a nějaký rozumný poměr cena/kvalita. Co jsem zatím zkoumal, tak mi z toho docela dobře vychází LOT a s posledníma akcema i TAP. 

 

Zatím jsem létal jen po Evropě, takže vůbec nemám zkušenosti s long haul letama. Předem děkuju za vaše poznatky :)

0

Velmi dobré služby na TATL mají obecně americké aerolinky :) A navíc, často ještě létají s 767, což je nejlepší (v Economy) long haul letadlo, které existuje. 

2 Citovat

Můj osobní tip je KLM 🤷‍♂️

0 Citovat

Dovolíš abych ti odpověděla protiotázkou? 

A se kterou neletět?

4 Citovat

Neletět Lufthansou :)

Volha!

2 Citovat

SQ a klidně i BA. 

1 Citovat

Pokud bych neletěl s aeroliniemi z arabského poloostrova (např. Emirates), nebo se Singapurci, tak bych volil KLM/Airfrance. Určitě bych se vyvaroval Lufthanse případně nízkonákladovkám. Pokud ne 767, tak bych s americkými společnostmi neletěl. 

1 Citovat

Reálně stejně poletíš s tím, kdo má zrovna nějakou akci, nebo ještě lépe error.

Letěla jsem už vším možným a rozdíly v economy jsou minimální - nelze čekat zázraky.

7 Citovat

KLM je ok. Nicmene AF bych vynechal - zejmena, pokud by melo jit o AF 777. Absence plusove Economy AF take neprida

1 Citovat

Tak asi nejvíc bude rozhodujcí ta cena, ale lowcostem určitě ne :D a vypadá to, že většina společností bez akcí je na tom cenově docela podobně. 

Jen tak ze zvědavosti, co je špatnýho na Lufthanse? :D

0 Citovat

Letadlo v pohodě, mě třeba úpně nesedí sedačky (ale to je individuáljí), ale poletuchy mají tendence jednou projít letadlo a pak už je celý let nevidíš.

Jak v Deltě, tak v United (AA jsem ještě neměl tu čest) choděj až moc často a furt nabízí pití atd. Člověk nemá pocit, že když něco chce po servisu, že je otravuje. A v USA vyleze nafouklej hektolitrem kokakoly (či jiného libého nápoje .).

3 Citovat

Pokud bude rozhodující cena, tak bych to bral přímo z Německa. Dobrý ceny bývaji z Berlína nebo Mnichova.

0 Citovat

Když jsem letěl naposledy (vloni) s BA/AA z Toronta, tak noční let do Berlína byl vskutku zážitek. Obsluhovaly to už postarší brécy, večer roznesly večeři s pitím (nešlo si vzít třeba pivo a víno, pouze jedno z toho) a pak už se neukázaly, až ráno se snídaní. Když jsem se pokusil dojít si za nimi pro něco sám, tak mě rašple vyhodila, že tam nemám co dělat, a ještě mě seřvala, že nemám obuté boty...

0 Citovat

Těhle rad bych se raději vyvaroval. Ono to totiž zdaleka není vůbec pravda a tazatele to může, pokud je "méně zkušený" to může naprosto zmást.

Hodně závisí na destinaci.

Např. (když byla řeč o Kanadě) takový Toronto - přes léto jsou lety do Toronta obecně o 3 - 4 tisíce levnější z Prahy, než z Mnichova.

A pro příklad z jiného ranku - takové NYC - tak tam jsou rozdíly menší, ale stále to vychází cca 50:50.

Takže, určitě Prahu nepřeskakovat. Povídačky typu, že z Prahy je vše dražší, než z Mnichova, jsou jen ... No, babské povídačky.

0 Citovat

Co sleduju akce, tak je pravda, že z Německa toho bývá více, ale právě záleží, o kolik by se prodražil přípoj z Prahy. Já jsem ze severu, takže Berlín v rámci možností by šel, ale Mnichov už je časově náročnější. Takže pokud letenka z Prahy bude třeba o dva tři tisíce dražší, tak mi to s ohledem na ušetřený čas cestou na letiště tolik nevadí. 

Když dám příklad, tak Praha - Amsterdam - NY za 13k je pro mě lepší, než Mnichov - NY přímo za 10k. 

Ale jinak děkuju všem za reakce, jako nezkušený na dlouhé trasy jsem nechtěl trefit na něco, kde dostanu sotva kafe :D

0 Citovat

Omlouvám se za lehké odbočení mimo téma, ale od května létá spojení BER - JFK, na ten mám navázaný vnitrostátní let, čas na přestup 2 hodiny.. zajímalo by mě, jestli se to dá v pohodě zvládnout? - lety jsou dvě samostatné rezervace, oba v rámci T4.

0 Citovat

Tohle je dost loterie. Tady bude rozhodovat zejména jedna neznámá - velikost fronty na imigračním v USA a pak na security.

Já tam měl zatím docela štěstí, a většinou jsem tam zkysnul tak půl hodiny max. Nicméně, spousta lidí tam stála hodinu, hodinu a půl. A tam pak je v ohrožení stihnutí toho letu i v případě, že letadlo ke gejtu dorazí na čas. Což se taky neděje zrovna vždy.

Bez ohledu na to ale jsou dvě hodiny na negarantovaný přípoj v JFK, to je holý nerozum (proč to lidi dělají nepochopím). Ne nadarmo je MCT pro International -> Domestic lety na JFK 1:45.

1 Citovat

Do toho bych nešla, to je loterie.

1 Citovat

2 je naprostý minimum a musí vše klapat. Ale říct to támhle dopředu nelze. Záleží kolik toho v tu chvíli přiletí a odkud se bude odlitat. Já bych do toho teda nešel.

2 Citovat

Bobski napsal(a):

Tak asi nejvíc bude rozhodujcí ta cena, ale lowcostem určitě ne :D a vypadá to, že většina společností bez akcí je na tom cenově docela podobně. 

Ja jsem loni na podzim letel poprve long haul lowcostem, konkretne spoj Barcelona - Los Angeles s Levelem (A332), a musim rict, ze jsem byl celkem mile prekvapen. Po strance pohodli v economy bych nerekl, ze tam byl nejaky zasadni rozdil oproti beznym aerolinkam. Po strance obsluhy je to samozrejme uplne jinde a clovek plati za vsechno, krome vody. I tak to byla ale hodne v pohode zkusenost. Takze bych ty nizkonakladovky uplne nezatracoval. Na druhou stranu letos jsem si dal Jetstar (Honolulu - Sydney, B788) a Scoot (Melbourne - Singapore, B789) a tam to bylo o poznani horsi.

Tady ale urcite hodne zalezi na pozadavcich a ocekavanich. Pokud je pohodlnost sedacky hlavni kriterium, tak bych se osobne treba Levelu nebal (a naopak bych se velkym obloukem vyhnul Scootu, coz je pro let pres Atlantik ale stejne irelevantni). Pokud chce clovek urcity servis a dostat najist, aniz by musel tahat penezenku, pak samozrejme nizkonakladovky vubec nedavaji smysl.

0 Citovat

Ono je otázka, které sluzby reálně vyuziješ.

Pro spoustu lidí je to jen občerstvení a pokud tam je vysoký rozdíl v ceně, tak ten lowcost, kde za občerstvení platíš extra smysl dávat může.  

3 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Tohle je dost loterie. Tady bude rozhodovat zejména jedna neznámá - velikost fronty na imigračním v USA a pak na security.

Já tam měl zatím docela štěstí, a většinou jsem tam zkysnul tak půl hodiny max. Nicméně, spousta lidí tam stála hodinu, hodinu a půl. A tam pak je v ohrožení stihnutí toho letu i v případě, že letadlo ke gejtu dorazí na čas. Což se taky neděje zrovna vždy.

Bez ohledu na to ale jsou dvě hodiny na negarantovaný přípoj v JFK, to je holý nerozum (proč to lidi dělají nepochopím). Ne nadarmo je MCT pro International -> Domestic lety na JFK 1:45.

 

Ještě pro úplnost, Delta tyto lety prodává i v rámci jedné rezervace, proto mě zaujalo, zda se to dá za tento čas vůbec stihnout.

0 Citovat

To sice jo (a nejen to, Delta tam má od letošního dubna oproti obecnému MCT ještě pro I/D zkrácený MCT na 1:40), jenže důsledky jsou ... dost odlišné.

V rámci jedný rezervace (a při frekvenci US vnitrostátních linek), pokud vám uletí connection, tak další letadlo poletí nejspíš nejpozdějc za 2-3 hodiny, a pro vás jako cestujícího se vlastně ani moc nestane, když to nestihnete (v podstatě asi jako když přijdete na autobusovu zastávku a ujede vám bus a za chvíli pojede další).

Jinak tedy, když jste si takhle dal 2 hoďky, tak předpokládám, že letíte jen příručákem, bez odbaveného kufru.

1 Citovat

Pokud by to byly 2-3 hoďky, tak hned beru pozdější let, problém je v tom, že Delta na trase JFK-DCA redukovala počet spojů. Takže po letu v 15:30 s 2 hodinami na přestup následuje až let ve 21:10, což je skoro 6 hodin.

 

A jinak ano, letím pouze s příručákem.

0 Citovat

No, co na to říct - je tu docela reálná šance, že s tím spojem v 21:10 poletíte tak jako tak, jen vás to bude stát o pár stovek USD víc.

1