Zatím neoficiálně, ale já v tom mám už jasno - Qatar míří do Prahy ! Aneb výběrové řízení na české PP - http://bit.ly/19TWQ77 .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

My vybrali 5* Souq Waqif Boutique Hotels v historickém centru blízko maríny, zároveň kousek od letiště. Bookli jsme to až s odstupem po rezervaci letenek a transport jsme přikoupili při rezervaci hotelu přímo od Qataru, protože bus tam jede přes hoďku a taxi 15 - 20 min. Ubytko je sice bez snídaně, ale letíme dál druhý den dopo, takže snídani si dáme v salónku na letišti.

0 Citovat

po velkém zkoumání celé nabídky hotelů +Q jsem vybral taky 5* Souq Waqif Boutique Hotels, pokud to tu ještě nezaznělo, tak nárok na délku pobytu v hotelu je 24h s check-inem kdykoliv

0 Citovat

Ten jsem si vybral taky, ale transfer budu řešit buď autobusem nebo brzy ráno Uberem. Ještě jsem váhal nad tím druhým pětihvězdičkovým u pobřeží, ale byl dál od centra a s horšími recenzemi.

0 Citovat

Jinak v hotelu jde zůstat samozřejmě déle. Taky jsme měli check-in ve dvě ráno a check-out až v podvečer.

0 Citovat

Mám ještě jednu možná hloupou otázku. Je možné si při zastávce v Doha na +Qatar poslat odbavené zavazadlo do cílové stanice, nebo je nutné se s ním tahat? Letím z Vídně a má tam stop 15,5 hod. Díky za osobní zkušenost.

0 Citovat

Zavazadla letí až do cílové destinace, nic si nevyzvedáváš.

Jinak my měli hotel od QR při stop-overu v září. Zajímavé je, že když jsem komunikoval přes Student agengy, přes které jsme měli letenky, tak nám řekli, že na hotel nárok nemáme, protože jsme v té nejnižší bookovací třídě. Takže jsem pak napsal přímo přes kontaktní formulář, který najdete ve svém profilu na QR webu a hned mi odpověděli že na hotel nárok mám, takže jsem si ho vybral a booknul.

Vybrali jsme Holiday Inn Doha. Hotel otevřeli asi týden před našim příjezdem a musím říct že tak pohodlnou postel jsem nikdy nezažil :D dokonce si myslím že jsme byli i první, kdo v tom pokoji spal. Navíc v tu dobu v hotelu skoro nikdo nebyl. Také jsme měli odvoz na/z letiště zdarma.

Jinak chtěli od nás podepsat třeba účtenku za transport nebo fakturu v hotelu, ale peníze po nás nechtěli, takže si myslím že to jen kvůli tomu, aby jim to pak QR proplatili.

Jinak další Češi co s námi letěli tak nic booknutýho neměli, ale při transitu se na přepážce zeptali a dostali zadarmo hotel s free shuttle a každej tuším 100 QAR voucher do hotelové restaurace, takže de facto asi ani není potřeba si něco bookovat předem a stačí si to vyhandlovat až po příletu, dokonce je to možná i výhodnější.

0 Citovat

Ahoj všem,

září 2017 jsme nemohli absolvovat let s Qatarem do Japonska. Měli jsme dvě letenky PRG-DOH-NRT a zpět zakoupené přímo na QatarAirways.com, třída Economy (O). Letenky nepropadly a my máme necelý rok na změnu letu. Viz podmínky k letence v příloze. Poplatek za změnu může být až 9921 Kč za jednu letenku. Nicméně jak toto provést? Zastoupení v Praze nemají, v emailu mě odkázali ať si tam zavolám.. Našel jsem nějaké pražské číslo, ale to nikdo nebere a do Doha se obávám volat dle diskuzí tu na foru. A tak se ptám, zda jste někdo s QA neřešil něco podobného a pokud ano, jak a s kým?

Předem vám moc děkuji.


fare-condition.jpg

0 Citovat

A aký je problém s tým volaním do Dohy? Ucho ti snáď neodhryznú a keď narazíš na nejakého šmatláka čo nevie poriadne po anglicky tak zložíš a skúsiš znova... Ideálne napr. cez Skype za pár šušňov.

0 Citovat

a v manage my booking na strankach qatar airways to nejde?

0 Citovat

Nemám takovou AJ, abych dokázal ihned reagovat na lince s Doha. A Manage booking již není aktivní (letenky byly na 9/2017) ani přes PNR, ani přes Ticket Number.

0 Citovat

tak skus facebook a ked nie, tak niekoho poziadaj nech zavola

0 Citovat

pridavam se k dotazu p.lotus

snazim se je kotaktovat emailem (transit hotel zdarma) ale porad stejna odpoved:

Thank you for writing back to us.

Please note that our reservation teams can be contacted only by phone.

Thank you for your kind attention.

ale do European Customer Contact Center in Wroclaw se neda dovolat - naposledy 15 min cekacky nez jsem to polozil

poradite jak na ne

diky

0 Citovat

Skype kredit a za pár korún zavolať na iné čísla

0 Citovat

Ja bezne volam na ich nemecky support (Frankfurt) alebo volam na ich cislo do Zurichu, teda okrem anglictiny sa da dohovorit nemecky.

0 Citovat

Zdravím všechny, můžu se zeptat, zda-li to chápu dobře, mám taky v Dohá víc něž 20 hodin na přestup, s hotelem to vše chápu a je to super :)

Jen si nejsem pořád jistý s vízy ? potřebuji o něco zažádat předem nebo stačí na letišti nebo prostě normálně opustím letiště a ráno se vrátím se stejnou letenkou ? ?

Děkuji moc !! :)

0 Citovat

odpoviem len takto: Dnes je prave 5 mesiacov, co Katar zrusil viza :)

0 Citovat

To jo. Na druhou stranu i mě na chvilku znejistila ve správě rezervace položka "požádat o tranzitní víza" ;)

0 Citovat

tak keby si bol Mongol, alebo Papuanec.. :)

0 Citovat

kopecky napsal(a):

To jo. Na druhou stranu i mě na chvilku znejistila ve správě rezervace položka "požádat o tranzitní víza" ;)

přesně tak, jsem si nebyl jistej, když je to jen stopover, jestli člověk nemusí něco udělat navíc, ještě jsem žádný delší neměl, vždy jsem měl odlet do 2-3 hodin, takže s tím nemám zkušenosti.

0 Citovat

tonic napsal(a):

odpoviem len takto: Dnes je prave 5 mesiacov, co Katar zrusil viza :)

když tady vidím v článku: Nově od srpna 2017 můžete vízum obdržet po příletu na letiště v Dauhá bez předchozího zařizování, a to zdarma na 90 dní. Razítko je platné na 180 dní, během nichž můžete Katar navštívit vícekrát.

tak právě nevím, jestli něco na letišti zařizovat nebo opravdu vůbec nic ? :)

https://www.cestujlevne.com/letiste/doha

0 Citovat

vobec nic :) na imigracku, ukazat pas, peciatka a ides

0 Citovat

Máme to tam napsané jak tatrmani koukám, upravím.

0 Citovat

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak je to s hotelem zdarma v Doha, letíme 13.2.2018 z Phuketu do Budapešti a v Doha máme 13 hodin na přestup. Máme nárok na hotel od letecké společnosti? Díky :)

0 Citovat

Ahoj, už delší dobu čtu, že Qatar je nejlepší aerolinka. Může mi někdo prosím říct ty výhody proč? :) Podle mě za letu mají podobný služby jako Air France či Turkish. Ano, líbí se mi voucher na jídlo i prohlídka města. Ale stejně si myslím, že v economy class je to prostě srovnatelný.

0 Citovat

Letěl jsem s nimi před pár dny. Za mě můžu říct, že se mi víc líbil nedávný servis od KLM. Letušky, hezčí a pozornější a když pominu holandský salát, tak i lepší jídlo. IFE mi taky vyhovovalo víc tam.

0