Průvodce letištěm

Letiště Doha Hamad

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Doha Hamad

Jediné katarské letiště je základnou pro jednu z nejlepších aerolinek na světě Qatar Airways. Nové letiště „Hamad“, otevřené teprve v roce 2014, je oblíbeným přestupním bodem pro lety z Evropy do Asie nebo Austrálie a z velké trojice arabských přestupních letišť „Abu Dhabi + Dubaj + Dauhá“ je asi nejpřívětivější.

Letiště je v provozu 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
4220 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
03:49 (+2 )
aktuální čas

Letenky

Letenky přímo do Kataru se z Česka a okolí pohybují okolo 10.000 Kč, v akcích se můžete dostat i k hranici 8.000 Kč. Letiště z valné většiny využívají cestující pouze jako transferový bod při cestě dál do Asie.

Z Dauhá létají Qatar Airways na přímých linkách do Prahy, Vídně, Mnichova, Berlína i Budapešti.

Doba přímého letu z Prahy či Vídně trvá asi 5,5 hodiny. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Dohy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Těžké kapacitní problémy starého letiště jsou minulostí a nový terminál provozu zatím plně postačuje. Letiště je jedním z nejrušnějších v regionu a brzy bude i na předních příčkách ve světovém měřítku.

Zatím jediný terminál je velký, moderní a velice prostorný, orientace je snadná a rychlá.

Minimální čas na přestup činí 45 minut, pro lety do USA pak 60 minut, vše záleží na aerolince, jakýkoliv přestup na jedné letence je dostatečný.

Prohlídka města

Na průzkum města vám bude stačit asi 6 hodinová pauza mezi lety, ideálně však více a pokud máte zájem poznat Dauhá hlouběji, naplánujte si při nákupu letenky jedno či více denní stop–over. Nově od srpna 2017 získáte víza zdarma po příletu na letiště v Dauhá na 90 dní.

Doprava z/na letiště

Pro dopravu z letiště je ideální objednat odvoz z hotelu, který většina poskytuje zdarma.

Nejvyužívanější alternativou jsou městské taxi. Nástupní taxa činí 4 riály + 25 riálů v případě letiště, další kilometr jízdy stojí 1,2 riálu. Cesta do dolní části Dauhá (okolí Souq Waqif) tak vyjde na 40–50 riálů. K Doha City Center, obchodní části s mrakodrapy, dojedete v rozmezí 50–60 riálů.

Nakonec budgetovou variantu v podobě autobusových linek využijte pro levný přesun k Souq Waqif i Doha City Center. Expresní linky jezdí každých 20 minut od 5:30 do 23:30 a jízdenka, kterou zakoupíte u řidiče, stojí 10 riálů. Doporučujeme ale zakoupit rovnou 24 hodinovou jízdenku za 20 riálů.

Nádraží najdete na pravém konci terminálu, konkrétně pak u stojánky 3 s názvem City Bus. Neptejte se nikoho na směr, autobusy tu nikdo nezná, všichni jezdí autem.

  • 747: expresní linka jede na autobusové nádraží Al Ghanim u Souq Waqif,
  • 777: expresní linka jede k nákupnímu centru Doha City Center ve West Bay.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení.

Skříňky na úschovu zavazadel jsou umístěny v halách A, B i C.

Sprchy pro veřejnost naleznete u fitness centra, které je součástí letištního hotelu, sledujte nápisy „Airport Hotel“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Hana Budková

Na přelomu únor-březen 2019 letíme s Qatar Airways z Prahy - Doha - Bangkog - Koh Samui a zpět.Letenky už máme zaplacené.Včera jsem prováděla rezervaci sedadel.Vše proběhlo hladce až na zpáteční cestu Koh Samui - Bangkog,kde nešla sedadla zarezervovat(poznámka ,,Other airlines").Letenky byly objednány na dvakrát.Jedna skupina má sedadla rezervované,u té druhé,jak píši,to nejde.Přitom máme obě cesty potvrzené.Nevím,co s tím.Poradí někdo?Děkuji.

před 2 měs
Kryštof Hájek

Zkuste rezervovat přímo na webu té konkrétní aerolinky, což bude v tomto případě nejspíš Bangkok Airways? Děje se to relativně často v případech, kdy jeden z letů neoperuje přímo společnost, na kterou máte koupené letenky.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele jit.valova
jit.valova

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo víte více o těch organizovaných prohlídkách? V jakém čase, jak se platí, jak se objednávají? Ještě letenky nemáme, tak bychom se snažili napasovat, aby nám ta prohlídka v DOHA vyšla. Nebo myslíte, že je lepší si to projít po vlastní ose? Chtěli bychom stopku v DOHA ca 6 hodin.

Díky moc za informaci. Jitka

před 5 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Jestli chcete Doha City po vlastni ose, tak minimalne 8h transit time ,jinak vas nemusi pustit z letiště, bez ohledu na víza..

před 5 měs

6 hodin na letisti? To si nedovedu predstavit. Jina moznost, jak navstivit Katar, nez s minimalnim 8h transit time neexistuje?

před 5 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek
před 5 měs

Diky moc za odkaz ☺

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, také mě ta informace na MZ zmátla a dnes jsem zjišťovala přesně to samé a víza prý skutečně nejsou potřeba :) Ta prohlídka od Qatar airways mě lákala. Bohužel přilétám v 16:25 a prohlídka je v 16:00 a další pak až ve 20:00 a trvá skoro tři hodiny, takže to nestihnu :(

před 9 měs
David Eiselt

Organizované prohlídky aerolinek Qatar byly zrušeny, resp. nejsou již zdarma, ale za 40 QAR. Vydejte se do města po vlastních ose.

O vízech tu píšeme všude, že byla zrušena...

Přidat odpověď
před 9 měs
Miki

Dnes jsme se od tam vrátili z Bangkoku přes Dohu. Víza zdarma na 3 měsíce dostaneš hned na místě, akorát se budou ptát na hotel, ve kterým budeš. Stačí ukázat navazující letenku, že za pár hodin odletíš. :) Busem do/z města za 20 rialů za celodenní lístek. Nebo za cca 700kč na den jsme si půjčili auto na letišti a projeli celej Katar.

Odpovědět
před 9 měs

Nic nerešte, viza dostanete na letišti bez problémů. Jen bacha na zlodejsky taxikáře. Nám tvrdil že cena na taxametru je v dolarech

před 9 měs
Jan Šrámek

Díky!

Přidat odpověď
před 9 měs

Zdravím :)

mám prosbu - nikde na Vašem webu jsem se nedočetl, jestli si máme předem zajistit víza (chtěli bychom při mezipřistání jít do města). Na stránkách ministerstva zahraničí ČR se píše, že pokud je mezipřistání na letišti 5-96 hodin a chtěli bychom se podívat při mezipřístání (které máme cca 7 hodin) ven z letiště, tak si musíme o víza žádat 7 dní předem. Je to pravda? Nebo toto nemáme vůbec řešit a až budeme v Doha fyzicky, tak nás bez problémů pustí na pár hodin do města? (na letiště Doha letíme s QatarAirways z Prahy a odtamtud Sri Lanka Airways na Srí Lanku).

Děkuji, Marek

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu