Letiště Doha Hamad

Doha Hamad International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

DOH (IATA)
OTHH (ICAO)
Katar

Jediné katarské letiště je základnou pro jednu z nejlepších aerolinek na světě Qatar Airways. Nové letiště „Hamad“, otevřené teprve v roce 2014, je oblíbeným přestupním bodem pro lety z Evropy do Asie nebo Austrálie a z velké trojice arabských přestupních letišť „Abu Dhabi + Dubaj + Dauhá“ je asi nejpřívětivější.

Letiště je v provozu 24 hodin denně.

 


Letenky

Letenky přímo do Kataru se z Česka a okolí pohybují okolo 10.000 Kč, v akcích se můžete dostat i k hranici 8.000 Kč. Letiště z valné většiny využívají cestující pouze jako transferový bod při cestě dál do Asie.

Z Dauhá létají Qatar Airways na přímých linkách do Prahy, Vídně, Mnichova, Berlína i Budapešti.

Doba přímého letu z Prahy či Vídně trvá asi 5,5 hodiny.

Vyhledat letenky


Přestup

Těžké kapacitní problémy starého letiště jsou minulostí a nový terminál provozu zatím plně postačuje. Letiště je jedním z nejrušnějších v regionu a brzy bude i na předních příčkách ve světovém měřítku.

Zatím jediný terminál je velký, moderní a velice prostorný, orientace je snadná a rychlá.

Minimální čas na přestup činí 45 minut, pro lety do USA pak 60 minut.

Prohlídka města

Letiště nabízí pro přestupující pasažéry společnosti Qatar Airways prohlídky města zdarma. Jedinou podmínkou je čas na přestup větší než 5 hodin, prohlídka totiž trvá 2 hodiny a 45 minut. Katarské vízum dostanete zdarma.

Pokud máte zájem poznat Dauhá hlouběji, naplánujte si při nákupu letenky jedno či více denní přestávku. Nově od srpna 2017 můžete vízum obdržet po příletu na letiště v Dauhá bez předchozího zařizování, a to zdarma na 90 dní. Razítko je platné na 180 dní, během nichž můžete Katar navštívit vícekrát.


Doprava z/na letiště

Pro dopravu z letiště je ideální objednat odvoz z hotelu, který většina poskytuje zdarma.

Nejvyužívanější alternativou jsou městské taxi. Nástupní taxa činí 4 riály + 25 riálů v případě letiště, další kilometr jízdy stojí 1,2 riálu. Cesta do dolní části Dauhá (okolí Souq Waqif) tak vyjde na 40–50 riálů. K Doha City Center, obchodní části s mrakodrapy, dojedete v rozmezí 50–60 riálů.

Nakonec budgetovou variantu v podobě autobusových linek využijte pro levný přesun k Souq Waqif i Doha City Center. Expresní linky jezdí každých 20 minut od 5:30 do 23:30 a jízdenka, kterou zakoupíte u řidiče, stojí 10 riálů. Doporučujeme ale zakoupit rovnou 24 hodinovou jízdenku za 20 riálů.

Nádraží najdete na pravém konci terminálu, konkrétně pak u stojánky 3 s názvem City Bus. Neptejte se nikoho na směr, autobusy tu nikdo nezná, všichni jezdí autem.

  • 747: expresní linka jede na autobusové nádraží Al Ghanim u Souq Waqif,
  • 777: expresní linka jede k nákupnímu centru Doha City Center ve West Bay.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení.

Skříňky na úschovu zavazadel jsou umístěny v halách A, B i C.

Sprchy pro veřejnost naleznete u fitness centra, které je součástí letištního hotelu, sledujte nápisy „Airport Hotel“.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Kataru? Nastav si hlídače