Ahoj, nemá někdo zkušenost s parkováním u NUE letiště ? Doslechl jsem se ze je tam moznost cca dve stanice metrem nechat auto zdarma ... diky D .

Norimberk NUE

Založil(a) ve fóru Letiště

Já parkoval na P3 a taky to bylo bez problémů.

0 Citovat

Norimberk je super, že se skutečně dá dojít do 30 minut pěšky, kufry, děti se vysadí na letišti a za chvilku je člověk zpátky

0 Citovat

Ahoj, platí pořád ta Andrenacher strasse? 80E za P4 na 5 dní je docela divočina...

0 Citovat

dá se kdekoliv kde není zákaz. Teď v lednu jsme nechali auto v Hugo-Junkers-Straße a když jsem na podzim přijel brzo ráno tak bylo místo ještě blíž k letišti jak jsou tam administrativní budovy a před nima ja free parking. Je to proti Tucherlandu, tam je nějaký volnočasový místo mám pocit, narváno hlavně o víkendu.
A viděl jsem lidi nechávat auto u těch zahrad vedle silnice co už vede od hlavní k letišti. Ale to už mi přišlo trochu moc :)

0 Citovat

Máte prosím někdo osobní zkušenost se spojením do Norimberka vlakem? 

Z tohoto vlákna jsem pochopil, že na letiště tedy metrem. Nebo se na tuto variantu vlakem raději vykašlat a volit auto.

Děkuji

 


screenshot-20230413-223809-chrome.jpg
screenshot-20230413-223504-chrome.jpg

0 Citovat

Metrem U2 z nádraží přímo na letiště, je to easy.

1 Citovat

SOuhlas, spojení z nádraží metrem na letiště je perfektní, trvá chvilku a vylezete přímo na terminálu. A nemáte starost, kam s autem...

1 Citovat

Využil jsem osobně minimálně 5x cestu vlakem a vždy bez problémů.

0 Citovat

Ahoj,  jesi to je takhle na par dni tak bych asi neresil se nekde trmacet k letisti. na letisti bezne parkuju na te plose 200m od haly a stoji to asi 2.5 tis na tyden. Tedy stalo pred dvema lety.  Parkovani je bezpecny, bez listku auto neodjede.  rezervace pres net nutna jinak cena 3x vic.

0 Citovat

Vlakem přes Cheb jsem do Norimberku na letiště jel několikrát. Vždy bez problémů. Pokud vyhovují časy, tak za tu cenu není co řešit. Z Prahy do Chebu jezdí InterJet - jeden z nejnovějších vlaků. Z nádraží na letiště v pohodě metrem. Za mě určitě lepší, než autem.

0 Citovat

Chystam se tam s detma, ale ze bych chtela jet vlakem pomalu pul den🙈, ne . Jedine autem Teplice- KV- Cheb- NUE. A cena za benzin ve 4 oproti vlaku…

1 Citovat

Mandre: Z Teplic je to vlakem něco přes 4h, tomu bych neříkal celý den. Autem na jeden zátah je to tak o hodinu kratší. Ale každého volba, já když nemusím, tak se snažím použití auta vyhnout, za volantem nepociťuji pocit klidu a bezpečí.

0 Citovat

Také jsem jednou jel vlakem přes Cheb, ale na přestup bylo/bývá jen 10 minut. Máte někdo zkušenosti, zda na sebe vlaky čekají v případě zpoždění?

0 Citovat

@SDAN no nejlepsi je nejet do NUE vůbec😂, zlaty BER. To jedine, kdyby vykoukla neodolatelna cena na Madeiru, kam se musime vratit😉.

0 Citovat

tbu: Je to podle zpoždění a přestupujících cestujících. Obecně platí, že se čeká tak do 20 minut.  Při větším zpoždění je další spojení za 50 minut s přestupem v Marktredwitz a příjezdem do Norimberku o hodinu později. Většinou to vyjde podle plánu, ale s rezervou je potřeba počítat. Statistika za posledních 14 dní je i v Idosu.

0 Citovat

Mám zkušenosti (už 3-4 roky staré), že na jízdence v Prahy do Norimberka byl vlak z Chebu do Norimberka byl povinný, čili zbývala jedině možnost jet z Prahy o hodinu dřív, ale zase čekat v Chebu. 

Jinak spojení je super, jízdenka tenkrát stála okolo 200-250,-Kč

0 Citovat

Když to ujede vlivem zpoždění, tak lze jet následujícím spojem, povinný vlak se pak neřeší.

0 Citovat

Já mám NUE pokaždý autem, mi tam to vlakový spojení od nás (Beroun ) vychází dost blbě a nikdy to nesedí na odlet(přílet. A to autem jezdím úplně minimálně.  Tady bohužel auto vychází nejlíp, od baráku na letiště 2,5 hodiny a to jedu opravdu pomalu. Hlavně jak to není přímý tak se bojím přestupů a levot od českých drah.

Parkuju zdarma normálně mezi baráky. Koukám už 11x odlet z NUE. Po Praze nejvíc..

2 Citovat

Spojení přes Cheb jsme použili opakovaně - Tam raději s tím hodinovým přestupem abychom eliminovali případnou mimořádnost - takovej sebevrah zastaví provoz klidně na 3 hodiny...Přímý spoj z Chebu vždy ale čekal, pokaždé do 10 minut, jestli čeká déle není jisté. Na výše zmíněné použití následujícího spoje na jízdenku vázanou na vlak bych nesázel. Spíše bude záležet na benevolenci německého průvodčího. Solidní spojení je také Flixbusem z Prahy - v lednu za 339 (včas koupeno) a bývají 10proc. slevy.

Metro v Norimberku OK, jen upozorním na nádraží na dva typy automatů na jízdenky - automat DB vydá jízdenku pro metro,  ale je na ní vyznačen čas nákupu a platnost do - při vstupu do metra se již neoznačuje. Tak nelze nakupovat v předstihu, nebo pro zpáteční cestu. U automatu VAG lze koupit běžná jízdenk, která se označuje až u vchodu do metra.

0 Citovat

tbu napsal(a):

Také jsem jednou jel vlakem přes Cheb, ale na přestup bylo/bývá jen 10 minut. Máte někdo zkušenosti, zda na sebe vlaky čekají v případě zpoždění?

Mezistátní vlaky do/z SRN čekají do 10 minut na všechny přípojné spoje ze všech směrů v ČR. Opačně taktéž. 

Čili když bude mít první vlak 15 minut zpoždění, tak Sp/RE do NUE odjede včas a nepočká. 

(je to relativně nové, před cca 10 lety se čekalo jen do 2 minut)

0 Citovat

SDAN napsal(a):

tbu: Je to podle zpoždění a přestupujících cestujících. Obecně platí, že se čeká tak do 20 minut.  Při větším zpoždění je další spojení za 50 minut s přestupem v Marktredwitz a příjezdem do Norimberku o hodinu později. Většinou to vyjde podle plánu, ale s rezervou je potřeba počítat. Statistika za posledních 14 dní je i v Idosu.

Do 20 určitě ne, jen do 10. Výjimkou jsou poslední spoje ČD, ty by měly čekat vždy, případně mít zajištěn jiný druh dopravy (taxi, hotel, etc.). 

 

0 Citovat

beliw napsal(a):

Spojení přes Cheb jsme použili opakovaně - Tam raději s tím hodinovým přestupem abychom eliminovali případnou mimořádnost - takovej sebevrah zastaví provoz klidně na 3 hodiny...Přímý spoj z Chebu vždy ale čekal, pokaždé do 10 minut, jestli čeká déle není jisté. Na výše zmíněné použití následujícího spoje na jízdenku vázanou na vlak bych nesázel. Spíše bude záležet na benevolenci německého průvodčího. Solidní spojení je také Flixbusem z Prahy - v lednu za 339 (včas koupeno) a bývají 10proc. slevy.

 



Využití následného spoje v případě zpoždění bylo vždycky garantováno. Již nějakou dobu to je i uvedeno na jízdence, viz screen.


cd.png

0 Citovat

 

SDAN napsal(a):

tbu: Je to podle zpoždění a přestupujících cestujících. Obecně platí, že se čeká tak do 20 minut.  Při větším zpoždění je další spojení za 50 minut s přestupem v Marktredwitz a příjezdem do Norimberku o hodinu později. Většinou to vyjde podle plánu, ale s rezervou je potřeba počítat. Statistika za posledních 14 dní je i v Idosu.

Ahmad Masúd napsal(a):

Do 20 určitě ne, jen do 10. Výjimkou jsou poslední spoje ČD, ty by měly čekat vždy, případně mít zajištěn jiný druh dopravy (taxi, hotel, etc.). 

 

 

Do těch 20 minut to samozřejmě není automaticky, musí to schválit dispečer na žádost vlakvedoucího zpožděného vlaku. Proto je dobré záměr garance přestupu ještě aktivně ohlásit ideálně za Plzní vlakvedoucímu. Letmo jsem projel statistiku na Idosu a podařilo se mi najít akorát 7.4. čekal vlak z Chebu v 17:36 do Norimberku 19 minut na zpožděný rychlík od Ústí nad Labem, 2 spoje během 14 dní nepočkaly (oba na IC512), jinak všechno bez problémů, takže na české poměry dosti slušná spolehlivost.

0 Citovat

SDAN: díky za info. Když jsem jel naposledy, tak to na jízdence uvedeno nebylo a nikde jsem se nedopátral, jak to je v případě zpoždění :-)

0 Citovat

No, vzhledem k tomu, že na jízdenkách ČD je formulace "jízdní řád má pouze informativní charakter" (nedávno jsem si toho všimla a nevěděla jsem, jestli se mám smát...), tak asi nelze čekat jakoukoli jistotu pro případ zpoždění i jiných nenadálých událostí:-( Když jedeme na letiště vlakem, vždycky jedeme o spoj dřív, i když potom dlouho čekáme... A to začínáme až za hranicemi, ono ani na německé dráhy se nedá úplně spolehnout...

1