Ahojte všimol som si že sa potichu zrušilo pravidlo 10x100ml v príručnej batožnie. Niekde som našiel že je to lebo majú lepšie skenery. Mám skúsenosť že to prestali riešiť od Ledna.    Viete o tom niekto viac? Zaujimavé že to nebolo nikde komunikované... Dík za info.  .

Nove pravidla na tekutiny v prirucnim zavazadle

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Taky by mě zajimalo?

1 Citovat

Tak prave pred 10 minutami Amman a vsem vyhazovali flasky s vodou a specialne se ptali, jestli mame vodu, za sebou meli hromadu vyhazenejch flasek. Tak by bylo lepsi nesirit tyto famy, jak nekde neco nekontrolujou a normalne se muze nosit. Taky uz jsme pronesli (omylem) kapesni nuz v Praze a Milanu, ale netroufla bych si kvuli tomu tvrdit, ze je v pohode litat s nozem v kapse.

2 Citovat

Vo Viedni mi poslali nožík za 10 eur poštou domov. A došiel.

1 Citovat

Mimochodem - trochu odbocuji - uplna debilita jsou v tomhle cinske rychlovlaky. Tam jde take vsechno pres scanner a zalezi na tom, jak peclive dany urednik kouka.

Narozdil od letadla tady neexistuje nic jako odbavene zavazadlo, takze ty zakazane veci si proste neni jak vzit - nechapu jak to delaji treba cestujici, kteri sebou potrebuji nejake naradi k praci.

Tekutiny jsou sice ok, ale jakykoliv tlakovy sprej uz ne. me zabavili multifunckni kleste Leatherman potom, co jsem s nimi uz parkrat bez problemu jel.

0 Citovat

Také odbočím od tekutin, v jiném fóru nedávno do ztracena vyšla diskuze o trekových holích, na stránkách Letiště Praha nic explicitního (snad jen, že by se dalo argumentovat povolenými: "Berle a jiné pohybové zdravotní pomůcky"). Skládací v batohu nepřevyšují 40 cm. Jen si tedy přijdu jako letištní zelenáč, když jsem až teď na stránkách objevil, že si "na základě zjištění v průběhu bezpečností kontroly" lze dát předmět na letišti do úschovy a vyzvednout si jej do měsíce:

https://www.prg.aero/sites/defau...etu-cz.pdf

 

0 Citovat

To jsem take nevedel. Nicmene musis zamestnance ukecat, nema povinnost uschovu zaridit. Ulozit to muzes na mesic, ale kdyz uz to prevezmou, nesmi to zlikvidovat drive nez za 3 mesice, takze v praxi to tam muze byt 3 mesice :)

0 Citovat

Syn si v kapse zapomnel kapesni nuz, ktery nosi bezne s sebou. Pri pruchodu v Praze jsme na nej sami aktivne upozornili a zadala jsem je, jestli bych ho tam nekde mohla nechat a vyzvednout pri priletu zpet. Na to mi rekli, ze to neni mozne. Ale nakonec nas s tim nozikem pustili a nastesti jsme se s nim dostali i zpatky. Takze ta uschova nemusi fungovat a mozna nekteri zamestnanci o tom ani nevedi, protoze nam rekli, ze nic takoveho nejde udelat. Pro me z toho vyplyva, ze muzou vyhodit ruzne veci a clovek musi pocitat s tim, ze o ne proste muze prijit a ze zalezi vzdycky na konkretnim zamestnanci.

1 Citovat

12.2.23 Krabi ( KBV ) - Praha, zabavili 0.5 l PET láhev vody.

0 Citovat

Ano. Singapore Airlines.

0 Citovat

Když už je tady toto téma - jak řešíte ty sáčky, do kterých to dáváte? Jak vejít 1 litr - tj 10ks 100ml lahviček různých velikostí do toho pidisáčku, který všude dávají?

Včera jsem musel vyhodit několik věcí proto, že sáček nešel zavřít, jak byl plný. Přitom jsem nepřekročil ani 500 ml.

Když jsem si párkrát obstaral megasvačinový sáček (klasický zavírací průhledný), tak mě to nutili narvat do menšího, kam se to nevešlo - zbytek vyhodit.

Když jsem to dal do dvou klasických, tak mě nutili to přendat do jednoho a co se nevejde vyhodit.

Čekám kdy je pošlu do prdele a nechám se zavřít :D 

5 Citovat

Máme sáčky se zaviranim, nikdy nemaji vsechny lahvicky 100ml, vetsinou spis 50 nebo 75ml, 100 ma jen opalovak a praci gel, mame 4 sacky pro 4 a tam se to vse vejde v klidu.

0 Citovat

trosku OT: nejlepsi je neresit to a litat s odbavenym zavazadlem :)

2 Citovat

Zaviraci pytliky Ikea objem 1 litr. Jezdime rodina, coz je vyhoda, ze se ty veci rozlozi mezi vic lidi.

I tak ale protoze jsme minimalisti a jezdime jen s malym batuzkem, tak vozim vsechno v tech malych balenich a vejde se v pohode.

Nezbytne tekute leky mam v pytliku zvlast navic, to je povoleno.

0 Citovat

@Áčko už jsem se na jednom letišti i pohádal, protože to vozíme v origo obalech do 100ml, i když tam toho je už minimum. Do těch mini sáčků to přítelkyně neměla šanci narvat. Tentokrát nám to prošlo, ale už si nepamatuju, jestli jsem něco nemusel dát ke mně.

0 Citovat

tiez som sa po desiatkach letov stretol so "sikanou" v Koline. Za tych takemr 17 rokov co su tekutiny limitovane, som bol v tom, ze maximum je jeden liter, teda 10x100ml v priehladnom, uzatvaratelnom sacku. Lenze bolo mi vysvetlene a potom som to na strankach viacerych letisk nasiel, ze maximum jednej nadoby je 100ml a tie musia byt v sacku s objemom jeden liter. Takze logicky ten liter tekutin nemate sancu na palubu zobrat. 

0 Citovat

Ala napsal(a):

Syn si v kapse zapomnel kapesni nuz, ktery nosi bezne s sebou. Pri pruchodu v Praze jsme na nej sami aktivne upozornili a zadala jsem je, jestli bych ho tam nekde mohla nechat a vyzvednout pri priletu zpet. Na to mi rekli, ze to neni mozne. Ale nakonec nas s tim nozikem pustili a nastesti jsme se s nim dostali i zpatky. Takze ta uschova nemusi fungovat a mozna nekteri zamestnanci o tom ani nevedi, protoze nam rekli, ze nic takoveho nejde udelat. Pro me z toho vyplyva, ze muzou vyhodit ruzne veci a clovek musi pocitat s tim, ze o ne proste muze prijit a ze zalezi vzdycky na konkretnim zamestnanci.

K úschově se musí vypisovat papíry, jenže ne každý to chce dělat prý. 

 

K sáčkům, já mam ze Sainsbury´s uzavíratelné, objemově okolo 3l a nikdy žádný problém. 

0 Citovat

Někde se nám stalo, že jsme obdobně měli větší sáček. Řekli že takhle ne, dali nám menší a že se musíme vejít do něj..

1 Citovat

Nam sa popravde este nikdy nestalo, ze by niekomu vadil sacok/ priehladna kabelka s tekutinami. A to teda ma 100% vacsi objem ako liter.

0 Citovat

Tu velikost sáčku mi řešili asi jen jednou v Londýně, tak jsem to musela povyhazovat, a už už se mi tam všechno vešlo, ale nešlo to uplně zavřít, a ten nekompromisní pantáta mi řekl že to musí být uplně zavřené, tak jsem ten igelit před jeho zrakem prostě nasilu roztáhla, aby to šlo zacvaknout. Komedie.

Od té doby když toho mám víc, tak to náhodně rozeseju po batohu a nikdy si nikdo ničeho nevšiml

0 Citovat

Tak pro zajimavost vcera odlet z Istanbulu. Nevyndavala jsem vubec nic z batohu, zadne sacky s tekutinou, prosly lahve s vodou, elektronika v batohu. Stale zijeme v buzeraci EU🤦‍♀️.

0 Citovat

Mandre, zase nech sa o zlej zlej EU nesniva ... takto po novom to je uz aj na zaprdenom bratislavskom letisku. Ziadny Sorosom zaplateny Brusel za tym nehladaj - ale nove stroje na kontrolach.

6 Citovat

Jak na novinkách, jak na novinkách :) 

2 Citovat

No např. v Kolumbii jsem vždycky prošel i s litrovou kolou. Řekl bych, že to něco málo s EU (nebo spíš se západní mentalitou, že všechno se musí zkontrovat) bude mít společného.

Ano nové skenery umožní pronést větší objemy, ale pravdou zůstává, že ty skenery nejsou vlastně vůbec potřeba. (nebo minimálně tak detailní) skenování ve skutečnosti více lidí zabije, než zachrání, viz tento článek :

https://www.google.com/amp/s/www...t-security

0 Citovat

Co už lidi nevymyslí. Počet lidí, který bouraj v autě, protože odmítli letět, aby nemuseli projít bezbolestnou, neotravující a nekomplikovanou security kontrolou, napočítat jako oběti bezpečnostních kontrol? :-D 

Co se na to podívat jinak - kdyby nebyli blbí, mohli letět, a nic by se jim nestalo. Udělal bych z nich kandidáty na Darwinovu cenu.

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Také odbočím od tekutin, v jiném fóru nedávno do ztracena vyšla diskuze o trekových holích, na stránkách Letiště Praha nic explicitního (snad jen, že by se dalo argumentovat povolenými: "Berle a jiné pohybové zdravotní pomůcky"). Skládací v batohu nepřevyšují 40 cm. Jen si tedy přijdu jako letištní zelenáč, když jsem až teď na stránkách objevil, že si "na základě zjištění v průběhu bezpečností kontroly" lze dát předmět na letišti do úschovy a vyzvednout si jej do měsíce:

https://www.prg.aero/sites/defau...etu-cz.pdf

 

trekové hole na palubu (klasické s ostrou špičkou) nám prošli při odletu z Vídně, London Gatwick, Madeira. Koukali na ně, chvilku debatovali, ale nakonec všude prošly. Což jak bylo řečeno, nemusí znamenat že projdou i příště.

Pověst velmi přísné (až nesmyslně přísné) security má Bratislava, kde prý nejprojdou ani skládací tyčky od stanu, přestože nejsou ostré.

Kolíky ke stany nešly nikdy, vždy jsme kupovali za pár euro v decatlonech na místě (o hodně levnější než odbavené zavazadlo a stejně se muselo jít pro plynovou bombu k vařiči) - pak jsme ty kolíky z Decathlonu začali vozit na zkoušku (že když je vyhodí, tak žádná škoda..) a prochází nám bez problémů (zatím kolem 15 letů po evropě ok).

1