Ahoj všichni, za měsíc odlétám do Stockholmu s Finnair. Mám mezipřistání v Helsinkách. Problém je, že čas na transfer mám 35 minut. Všechno je v rámci jedné letenky, letecká společnost zůstává stejná. Otázkou je, zda stihnu ve Vantaa přestoupit. Ve Stockholmu bych totiž potřeboval být ještě toho večera, takže mi na tom docela záleží. :) Má někdo podobnou zkušenost? Mapu letiště jsem si projel, ale i tak by se mi hodily nějaké vaše tipy, jak to zvládnout co nejrychleji. Předem díky!  .

Mám mezi lety connection time 35 minut. Stihnu to?

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj všichni,
za měsíc odlétám do Stockholmu s Finnair. Mám mezipřistání v Helsinkách. Problém je, že čas na transfer mám 35 minut. Všechno je v rámci jedné letenky, letecká společnost zůstává stejná. Otázkou je, zda stihnu ve Vantaa přestoupit. Ve Stockholmu bych totiž potřeboval být ještě toho večera, takže mi na tom docela záleží. :)

Má někdo podobnou zkušenost?
Mapu letiště jsem si projel, ale i tak by se mi hodily nějaké vaše tipy, jak to zvládnout co nejrychleji. Předem díky!

0

MCT v HEL je prave 35minut. My mame mezi priletem z Asie a navazujicim letem po Evrope 55minut. Mrkul bych na tve lety ve flightradaru - kolik zpozdenych letu bylo atd. https://www.finnair.com/gb-en/sm...ng-flights

1 Citovat

To vůbec není špatná rada, díky! Budu průběžně sledovat flightradar a uvidíme. Nicméně pořád počítám s tím, že to prostě "prubnu" a nějak to dopadne. :) Dobře to dopadne!

0 Citovat

Ak to nebude meškať tak v pohode, len prejdeš od Gate k druhému Gate, stačí aj 10 minút...

1 Citovat

Kdyz se ve Vídni dá 30 minut i se zpožděním, tak 35 v HEL bude klídek.

Je to v rámci Schengenu, tak ten přestup dáte tak za pět minut. Deset max. Je tam i malá rezerva na zpoždění.

Jen v případě, že máte odbavený kufr, je o něco vyšší šance, že dorazí dalším letem.

A tip, jak přejít co nejrychleji? No, jít od gejtu ke gejtu :)

1 Citovat

Přesně něco takového jsem si potřeboval přečíst. Budu cestovat na lehko, takže jen s batohem na záda, tudíž nějaké odbavení zavazadla se mě netýká. V tom případě pomůže, když načtu mapu a půjdu na jistotku. :) Díky

1 Citovat

Zkus ještě v letadle zjistit odletovou bránu. Ušetříš trochu hledání.

0 Citovat

Helsinki jsou malý letiště. Z jednoho konce na druhej je to max 5 minut. 35 minut je úplně v pohodě.

0 Citovat

V ramci Schengenu OK, mimo Schengen bych to neriskovala (projit security trvalo o dost dele, pri letu z Japonska jsem mela pocit, ze uplne kazdemu konroluji uplne kazdy balicek caje).

0 Citovat

V HEL mám za sebou přes 40 přestupů. Nikdy žádný problém. Efektivní, rychlé i v případě přesunu busem z plochy letiště. V nejhorším chvíli počkají. 

0 Citovat

V tomto případě bych se vůbec nestresoval. Jednak jak popsali všichni přede mnou, je to bez pasovky a další kontroly, jen od gatu ke gatu. Navíc Helsinki - Stockholm je nejfrekventovanější mezinárodní linka Finnairu, pokud náhodou bude třeba hodina zpoždění (i to se někdy může stát), poletíte holt dalším letem. Tak hlavně, aby Finové nestávkovali, jako teď začátkem února.

1 Citovat

taky bych se nestresoval, pokud je to na jedný letence, a nestihnete to vinou dopravce....skoro bych si přál potom mít tři hodiny sekeru a výlet zdarma ;-)

Naopak bych se staral, jak to stihnout co nejpomaleji.

Onehdá jsem letěl na Hawaii, byli jsme tři. BA problém s dveřma, holky v LHR pospíchaly, a stihly to, já jsem si v klidu došel na WC, gate closed, pozdější let s AA do LAX, tam uletěný přípoj do Kona, takže free Sheraton a druhý den rebook na United přímo do Hilo, a po návratu 600 EUR od BA jako dárek.

Jako byl to oser s nima v LAX řešit, bo se k tomu AA ani BA neměly, tak jsem chvíli pendloval, jak si mě posílal tam a zpět, a pak jsem na BA checkinu prudil tak neodbytně, až to vyřešit museli.

0 Citovat

no přesně to co popisuješ Brume, na přestupu zpoždění, a když někdo běží, tak to možná stihne a někdo další ne.. Kde je pro aerolinky ta hranice, koho přebookují na další let zdarma (+hotel, +kompenzace) a koho pošlou do háje, že prostě zmeškal let, dají tam NOSHOW a má propadnutý všechny další segmenty na letence a čau?

0 Citovat

Na to zadne striktni pravidlo není - tady funguje uplne obycejny selsky rozum - aerolinka moc dobre vi, jak dlouhy ten prestup byl, jak moc ji ten den v danou lidi prestupy nestihali, a treba i kolik lidi z letu A na let B stihlo a kolik nestihlo.

Pokud mas na prestup 4 hodiny, a nestihnes to s vymluvou, ze si potreboval na zachod, tak te poslou do haje.

pokud jsi mel na prestup pul hodiny a nestihls to protoze jsi sel na wc, tak to nebudou resit, i kdyby dalsi lidi z tveho letu ten let stihli.

0 Citovat

Za mě je tohle na úrovni skleničkový Katky. 

4 Citovat

Jsem rád, že se moje přezdívka ujala. Jinak mám ale stejný názor.Brum je trošku jiná sorta. Nechat si uletět letadlo kvůli kompenzaci :-).

1 Citovat

no před přistáním je dobrý požádat letušky, sednout si dopředu, jestli je tam místo, důvod short transfer, na to slyší. i cesta zezadu v letadle chvilku trvá. I když kompanzace taky stojí za to :-)

0 Citovat

A to jsem si pripadal trošku jak cvok, kdyz jsem si obcas pri nejakem kratkem prestupu, kdy jsem nespechal do cilove destinace,  pri nejakem hranicnim zpozdeni naschval daval na cas a nikam se nehnal, aby to kdyz tak “nevyslo” :)

 

jsem rad, ze v tom nejsem sam :D

0 Citovat

Jsem v Kostarice a SWISS mi klidně prodal letenku, kde na zpáteční cestě mám na přestup v Curychu na let do Prahy jen 40 minut. Čeká mě cesta vlakem mezi terminálama, pasovka… uvidíme. Ale to už nikam nepospíchám, takže je mi to fuk. Na cestu sem jsem mohl koupit s přestupem 50 minut, ale nechtěl jsem riskovat zkrácenou dovolenou a jiné komplikace, takže jsem letěl den předem večer a investoval  do letištního hotelu.

0 Citovat

A proč by vám ji neprodal, když MCT v Curychu je 40 minut? Zbytečně vyhozené peníze za hotel. 

2 Citovat

Diky za informaci, i přesto mi to za ten klid a pohodlí stálo

1 Citovat

V Curychu jsem nedávno přestupoval a i s vláčkem to bylo rychlejší, než jsem čekal.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Jsem rád, že se moje přezdívka ujala. Jinak mám ale stejný názor.Brum je trošku jiná sorta. Nechat si uletět letadlo kvůli kompenzaci :-).

 

To je ale tvůj pohled. 

Já jsem se prostě jenom nestresoval, když maj BA rozbitý dveře v letadle, na security fronta, chce se mi s pískem, tak proč bych tam měl pobíhat? Kompenzace přišla pak, v tu chvíli jsem ji vůbec neřešil, až průběžně mi došlo, že by se na to vztahovala.

 

Goro:

tak asi nemůžou od cestujících čekat, že budou mezi přípojema běhat, můžeš chytit pomalou frontu na security (nebo někoho zkoumavýho), a záchod ti taky nemůžou zakazovat...plus tohle byl let do USA, který se zavíraj celkově dřív. Nemyslim si, že rozdíly mezi cestujícíma v řádu minut by někdo řešil, když letí za hodinu nebo dvě další letadlo. Otázka z druhé strany: jim něco brání na tebe počkat, když mělo minulý letadlo zpoždění? :-)

 

Btw. na WC se neptali, ale tam vzniknul ten dvouminutovej rozdíl, kdy to zavřeli. Asi je lepší kdyžtak říct, že to trvalo na security, zvlášť v těchhle paranoidních "safety first" zemích je to neprůstřelnej argument :-)

 

0 Citovat

nucene premisteny brumak napsal(a):

taky bych se nestresoval, pokud je to na jedný letence, a nestihnete to vinou dopravce....skoro bych si přál potom mít tři hodiny sekeru a výlet zdarma ;-)

Naopak bych se staral, jak to stihnout co nejpomaleji.

Onehdá jsem letěl na Hawaii, byli jsme tři. BA problém s dveřma, holky v LHR pospíchaly, a stihly to, já jsem si v klidu došel na WC, gate closed, pozdější let s AA do LAX, tam uletěný přípoj do Kona, takže free Sheraton a druhý den rebook na United přímo do Hilo, a po návratu 600 EUR od BA jako dárek.

Jako byl to oser s nima v LAX řešit, bo se k tomu AA ani BA neměly, tak jsem chvíli pendloval, jak si mě posílal tam a zpět, a pak jsem na BA checkinu prudil tak neodbytně, až to vyřešit museli.

 

Ty jsi prostě taková travelhackerská celebrita. Díky za pobavení a zlepšení dne. Už se nikdy nebudu honit po terminálech jak šílená, když to jde i "na bruma" takto :D 

0 Citovat

Je to už úlet, ale furt to dokážu akceptovat snadněji než přelévání chlastu do petflašek, navíc promované na sociálních sítích. 

5