Ahoj, můžu se zeptat především rodin, kdy jste poprvé s vaším dítětem poprvé letěli nějaký delší let? Chceme s malou zkusit poprvé letadlo a jelikož máme dovolenou na konci března, uvažovali jsme, že bychom letěli do Dubaje. Let je cca 6 hodin a malé bude 7,5 měsíce. Pořád zvažujeme zda do toho jít nebo je to fakt risk, tak budeme rádi za vaše zkušenosti. Moc díky. Ondra  .

Kdy jste poprvé s dítětem letěli delší let?

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj,

můžu se zeptat především rodin, kdy jste poprvé s vaším dítětem poprvé letěli nějaký delší let? Chceme s malou zkusit poprvé letadlo a jelikož máme dovolenou na konci března, uvažovali jsme, že bychom letěli do Dubaje. Let je cca 6 hodin a malé bude 7,5 měsíce. Pořád zvažujeme zda do toho jít nebo je to fakt risk, tak budeme rádi za vaše zkušenosti.

Moc díky.

Ondra

0

Budu nenaviden, budu popotahovan kanalem, nic mi do toho neni … ale chudak dite.

19 Citovat

...a spolucestující :)

16 Citovat

Jako risk to asi není. Zaplaťte si hlavně pořádné cestovní pojištění. To dítě z cesty nebude mít nic, jde pouze o vás. Moje manželka v té době odmítala cestovat, protože to byl jen přesun z místa na místa se stejným průběhem dne, pokud chtěla udržet naši dceru v klidu. Pravidelné jídlo, spánek atd. Holka může v letadle 6 hodin řvát, nebo taky ne. S přesunama budete 10-12 hodin na cestě. Je to jenom o vás, jestli tu cestu potřebujete. Holce je to fuk.

9 Citovat

 Porad lepsi, nez kdyz nekteri nedockavci tahaj pulrocni mimina do egypta…

ale porad je to obrovsky stresujici pro to dite - zejmena cesta. kraval, prostredi ktery nezna, bolest zpusobena zmenou tlaku na ktery mimino neumi nijak reagovat (dospely tlak vyrovnat muze), v dubaji na konci brezna jsou uz tricitkovy teploty (coz neni teplota, ktera temhle miminum dela dobre u nas, ani v dubaji).

a jak rika predrecnik, to dite z toho nic nema - jen utrpeni.

3 Citovat

Proč chcete s malou poprvé zkusit letadlo? Kvůli sobě nebo kvůli ní?

(Nechci být hnusná, dítě mám a dlouhé cesty jsem kvůli němu odložila na později. Je to trápení mimin, rodičů i okolí.)

9 Citovat

Mám dvě děti, lítáme od jejich vyššího věku.
S takhle starým dítětem bych neletěl. Pavel Planespotter to vystihnul přesně. Jde jen o vás. Takhle malé dítě nepozná rozdíl mezi kojením v Praze, nebo v Doha či Austinu. Pokud si očapká nohy, tak je mu jedno, zda na Procidě, nebo v Trenčíně na náměstí u vodníka.
Můžete chytit super let, kdy to dítě prospí nebo probrebentí. Může se vám prořvat od security v ČR do nástupu do taxíka v Dubaji.
A na rozdíl od vás a ostatních cestujících si to nebude vůbec pamatovat.

3 Citovat

Azul napsal(a):

Proč chcete s malou poprvé zkusit letadlo? Kvůli sobě nebo kvůli ní?

(Nechci být hnusná, dítě mám a dlouhé cesty jsem kvůli němu odložila na později. Je to trápení mimin, rodičů i okolí.)

 

Já jsem se spletl a omylem jsem vám to poslal do soukromé zprávy. Ale chtěl jsem dodat ještě, že jsme chtěli s malou někam vyrazit, protože na konci března máme týden volna. Jeli bychom nejradši někam autem, ale říkali jsme si kam vyrazit, když v Evropě asi počasí ještě nic moc nebude. Ale pokud máte nějaký tipy, tak sem s nima :)

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Jako risk to asi není. Zaplaťte si hlavně pořádné cestovní pojištění. To dítě z cesty nebude mít nic, jde pouze o vás. Moje manželka v té době odmítala cestovat, protože to byl jen přesun z místa na místa se stejným průběhem dne, pokud chtěla udržet naši dceru v klidu. Pravidelné jídlo, spánek atd. Holka může v letadle 6 hodin řvát, nebo taky ne. S přesunama budete 10-12 hodin na cestě. Je to jenom o vás, jestli tu cestu potřebujete. Holce je to fuk.

Jako máte určitě pravdu. Jak jsem psal máme týden dovolené v březnu, tak jsme chtěli někam vyrazit. Ale docela si teď pohrávám s myšlenkou, že bychom místo Dubaje vyrazili na Azurové pobřeží. Let pouze 2 hodiny a mohlo by to být trošku vše příjemnější. Ale teda letenky taky hezky podražily. Wizzair tam i zpět s kufrem 10 000 Kč, docela masakr.

0 Citovat

Velikonoce. Jeden z vrcholu evropske jarni turisticke sezony.

letenky na obdobi kryjici se s velikonocemi budou ted drahe vsude.

1 Citovat

Naše první dítě letělo první long haul v 5 měsících, druhé dítě už v 5 týdnech. Dokud se kojí a ještě moc neutíkají, je s nimi cestování nejsnažší.

Dubaj na konci března není špatná volba. Chce to vybrat hotel s pěkným bazénem, posadit se v bazénu na bar, malou strčit do nějakýho nafukovacího nesmyslu a mezi drinky si ji posílat po vodě.

5 Citovat

Nevím, jestli ti,kteří doteď do tohoto vlákna přispěli,mají nějakou vlastní zkušenost, ale my letame s dítětem od jeho osmi měsíců a rozhodně si nemůžeme stěžovat. První let trval čtyři hodiny a celý ho prospal. Cestovani v cílové destinaci bylo také v podstatě bez problémů, náročnější to bude jen pro vás, ale záleží, jaký budete mít program. Teď už má dítě rok a půl a poslední let trval 5 hodin a bohužel už ho zdaleka celý neprospi, ale i tak porad docela pohoda, nepohodlne je to spíš pro rodiče, ale stojí nam to za to. Prostě to musíte zkusit a uvidíte. My máme zkušenosti velice dobré, ale záleží na dítěti. Klidně pište SZ.

5 Citovat

Ondra555 - dcérka mala 23mesiacov,keď sme leteli do Dohy. Oba lety v pohode, pri klesaní sme dávali pit a lízatko,mali sme aj šuplíku do uší pre istotu. 

Suhlasim s MoMo, naša dcérka má 6rokov,odmalicka lety znáša dobre. V tunajšej komunite je in sa sťažovať na placmalých detí,mňa ďaleko viac obťažuje nevhodne správanie a omudrovane reci dospelych pasažierov.

1 Citovat

Taky bych určitě netvrdila,že je bezpodmínečně nutné vyplacnout se na dva týdny do resortu. Malému je rok a půl a mimo jiné jsme procestovali Jordánsko, Maroko a naposledy Tenerife. Sice jsme si museli odpustit některé aktivity, které bychom bez dítěte určitě zařadili, ale i tak jsme toho zvládli hodně a od našeho dosavadního cestovani se to až o tolik nelisilo.

1 Citovat

ondra555 napsal(a):

Jeli bychom nejradši někam autem, ale říkali jsme si kam vyrazit, když v Evropě asi počasí ještě nic moc nebude. Ale pokud máte nějaký tipy, tak sem s nima :)

Na to auto jsme vam to tady uz psali ne? V Italii a na Balkane na konci brezna uz byva pocasi hezky. Nekdy i driv, napriklad vcera v Tirane mi kamarad hlasil 20 stupnu. Pred par roky jsem jela na lyze do Italie v pulce brezna a v Bolzanu to bylo na tricko a kratasy. Letos jsme byli v pulce brezna v Benatkach a taky jsme chodili v tricku, a to jsou oblasti, kam dojedete autem za den a nebudete trapit mimino ani spolucestujici. Co chcete delat s miminem v Dubaji, to tam s nim prosedite u toho hotelovyho bazenu nebo s nim budete korzovat obchodakem a budete riskovat, ze chytne psotnik z te prudke zmeny podnebi a prechodu z vedra venku do preklimatizovanych prostor?

2 Citovat

Asi jsem už starší generace a možná moc ohleduplná vůči dětem. Když bylo holce 3,5, letěli jsme na 17 dní do Austrálie a nechali jsme ji doma. Babičky se postaraly. Byli jsme přesvědčeni, že z toho nebude nic mít a my taky ne. Když jí bylo 12, byli jsme na týden v Torontu. Po 5 letech znova a přiznala, že si z toho pamatuje půlku.

8 Citovat

Reni85 napsal(a):

V tunajšej komunite je in sa sťažovať na placmalých detí,mňa ďaleko viac obťažuje nevhodne správanie a omudrovane reci dospelych pasažierov.

Tipla bych si, že ti, co si stěžují na pláč malých dětí v letadle, tak činí ne kvůli tomu, že to je "in", ale kvůli tomu, že s (cizím) řvoucím malým dítětem už nějaký ten let absolvovali.

18 Citovat

Ala napsal(a):

[citace="ondra555"]

Jeli bychom nejradši někam autem, ale říkali jsme si kam vyrazit, když v Evropě asi počasí ještě nic moc nebude. Ale pokud máte nějaký tipy, tak sem s nima :)

Na to auto jsme vam to tady uz psali ne? V Italii a na Balkane na konci brezna uz byva pocasi hezky. Nekdy i driv, napriklad vcera v Tirane mi kamarad hlasil 20 stupnu. Pred par roky jsem jela na lyze do Italie v pulce brezna a v Bolzanu to bylo na tricko a kratasy. Letos jsme byli v pulce brezna v Benatkach a taky jsme chodili v tricku, a to jsou oblasti, kam dojedete autem za den a nebudete trapit mimino ani spolucestujici. Co chcete delat s miminem v Dubaji, to tam s nim prosedite u toho hotelovyho bazenu nebo s nim budete korzovat obchodakem a budete riskovat, ze chytne psotnik z te prudke zmeny podnebi a prechodu z vedra venku do preklimatizovanych prostor?

[/citace] Proč bych proboha měl sedět u hotelového bazénu? A to je přesně ten důvod, co tady někdo psal, že asi jste tu skutečnost nezažila, protože pokud jo, veděla byste, že dneska na různých fórech mladé rodiny Dubaj doporučují jako skvělou dovolenkovou destinaci pro rodiny s malými dětmi. Je tam krásná Marina se spoustou chodníků a promenád, kde můžete jezdit s kočárkem. Můžete zajet k moři na 1 den, prostě to prostřídat, ale váš názor, že člověk musí být v obchoďáku, tak to možná vy, ale my zrovna obchoďákovi typ fakt nejsme paní. Sama tady vidíte, že rodiče s dětmi cestují viz komentáře nahoře, a jde to, tak všechno tak neodsuzujte. 

0 Citovat

Ala napsal(a):

[citace="ondra555"]

Jeli bychom nejradši někam autem, ale říkali jsme si kam vyrazit, když v Evropě asi počasí ještě nic moc nebude. Ale pokud máte nějaký tipy, tak sem s nima :)

Na to auto jsme vam to tady uz psali ne? V Italii a na Balkane na konci brezna uz byva pocasi hezky. Nekdy i driv, napriklad vcera v Tirane mi kamarad hlasil 20 stupnu. Pred par roky jsem jela na lyze do Italie v pulce brezna a v Bolzanu to bylo na tricko a kratasy. Letos jsme byli v pulce brezna v Benatkach a taky jsme chodili v tricku, a to jsou oblasti, kam dojedete autem za den a nebudete trapit mimino ani spolucestujici. Co chcete delat s miminem v Dubaji, to tam s nim prosedite u toho hotelovyho bazenu nebo s nim budete korzovat obchodakem a budete riskovat, ze chytne psotnik z te prudke zmeny podnebi a prechodu z vedra venku do preklimatizovanych prostor?

[/citace] A teda, jestli zvolit Albánii, kde ještě dneska přepadávají gangy a je trest smrti, tak to radši fakt volím Dubaj :)

0 Citovat

Azul napsal(a):

[citace="Reni85"]

V tunajšej komunite je in sa sťažovať na placmalých detí,mňa ďaleko viac obťažuje nevhodne správanie a omudrovane reci dospelych pasažierov.

Tipla bych si, že ti, co si stěžují na pláč malých dětí v letadle, tak činí ne kvůli tomu, že to je "in", ale kvůli tomu, že s (cizím) řvoucím malým dítětem už nějaký ten let absolvovali.

[/citace] Každé dítě je jiné a každé dítě se může jinak chovat v letadle. To že, má někdo špatnou zkušenost s dítětem v letadle přece neznamená, že děti nemůžou cestovat. Ano může to být otravné, ale řeknu Vám, že mě mnohem víc sere ten neskutečný bordel, který po lidech v letadlech zůstává, to jsou opravdu dobytci, co někteří nechají na zemi. A štve mě to mnohem více než řvoucí dítě. 

1 Citovat

Reni85 napsal(a):

V tunajšej komunite je in sa sťažovať na placmalých detí,mňa ďaleko viac obťažuje nevhodne správanie a omudrovane reci dospelych pasažierov.

Zajímalo by mě, co byste říkala po 6 hodinovém letu stráveném ve společnosti děcka, co z těch 6 hodin ječelo asi 4,5.

Je uplne jedno, co je in a co je out. Základem by mělo být ohleduplnost a slušné vychování. A ohleduplnost rozhodně neznamená, že cestující, kterýho pár hodin otravuje brečící mimino, bude sedět v koutku a mlčet, protože přece je ohleduplnej.

Ohleduplnost se očekává i od těhle druhů rodičů - a pokud to nejsou schopni pochopit, tak se nesmí divit, že "komunita" si na ně stěžuje.

16 Citovat

ondra555 napsal(a):

Každé dítě je jiné a každé dítě se může jinak chovat v letadle. To že, má někdo špatnou zkušenost s dítětem v letadle přece neznamená, že děti nemůžou cestovat. Ano může to být otravné, ale řeknu Vám, že mě mnohem víc sere ten neskutečný bordel, který po lidech v letadlech zůstává, to jsou opravdu dobytci, co někteří nechají na zemi. A štve mě to mnohem více než řvoucí dítě. 

Courat s malým, pár měsíčním miminem za každou cenu do subtropů (navíc doprovázené slovy jako "chtěli jsme si vyzkoušet" - čili kde není nutnost té cesty daná nějakou externalitou, ale jen něčí rozmar) je zhovadilost a naprostá bezohlednost ne vůči ostatním cestujícím, ale hlavně vůči tomu miminu. Zeptejte se vašeho pediatra. Poklepe si na čelo.

To ta cesta tím autem, třeba na sever itálie, je podstatně lepší - bude tam přijemně teplo, a pro to mimino jsou rozhodně příjemnější podmínky s teplotami kolem 15, než 30ková vedra.

10 Citovat

ondra555 napsal(a):

[citace="Azul "]

[citace="Reni85"]

V tunajšej komunite je in sa sťažovať na placmalých detí,mňa ďaleko viac obťažuje nevhodne správanie a omudrovane reci dospelych pasažierov.

Tipla bych si, že ti, co si stěžují na pláč malých dětí v letadle, tak činí ne kvůli tomu, že to je "in", ale kvůli tomu, že s (cizím) řvoucím malým dítětem už nějaký ten let absolvovali.

[/citace] Každé dítě je jiné a každé dítě se může jinak chovat v letadle. To že, má někdo špatnou zkušenost s dítětem v letadle přece neznamená, že děti nemůžou cestovat. Ano může to být otravné, ale řeknu Vám, že mě mnohem víc sere ten neskutečný bordel, který po lidech v letadlech zůstává, to jsou opravdu dobytci, co někteří nechají na zemi. A štve mě to mnohem více než řvoucí dítě. 

[/citace]

A kde já tvrdím, že děti nemohou cestovat??? Bavíme se tady o miminech.

Mimochodem, v Albánii od r. 2007 trest smrti není.

5 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

[citace="Reni85"]

V tunajšej komunite je in sa sťažovať na placmalých detí,mňa ďaleko viac obťažuje nevhodne správanie a omudrovane reci dospelych pasažierov.

Zajímalo by mě, co byste říkala po 6 hodinovém letu stráveném ve společnosti děcka, co z těch 6 hodin ječelo asi 4,5.

Je uplne jedno, co je in a co je out. Základem by mělo být ohleduplnost a slušné vychování. A ohleduplnost rozhodně neznamená, že cestující, kterýho pár hodin otravuje brečící mimino, bude sedět v koutku a mlčet, protože přece je ohleduplnej.

Ohleduplnost se očekává i od těhle druhů rodičů - a pokud to nejsou schopni pochopit, tak se nesmí divit, že "komunita" si na ně stěžuje.

[/citace] Tak jak tady píšete, že pediatr si poklepe na čelo, tak to jste vy a možná další lidé psali tady na skupinu, když manželka v 6 měsíci těhotenství letěla semnou do USA na roadtrip na 3 týdny po Americe. Gynekoložka se smála a říkala, proč byste nemohli jet proboha, vždyť takhle cestuje spousta lidí. Když jsem se díval na vaše komentáře ve skupinách, tak máte asi evidentně hodně problém s těmi dětmi, protože každý kdo někam jede s dětmi (malými), tak se hned stává terčem vaší kritiky. Nebuďte tak kritický, ono ty děti nakonec zvládnou víc než ti dospělí a nebo vám jde pouze o super pohodlí v letadle, aby vás náhodou někdo nevyrušil? :))

2 Citovat

Mít dítě neznamená, že život skončil a v životě už nevytahnete paty. Třeba na Tenerife jsme potkávali děti různého věku úplně všude - na pláži, v přírodě i ve městech. A bylo jich tam opravdu spousta. Nenechte se hlavně odradit. Kdybych se měla řídit názory lidí, kteří ani nemají osobni zkušenost, tak nevyrazim nikdy. Musíte si to vyzkoušet sami a jak už bylo uvedeno výše, tak obrovská výhoda je kojení, to vám opravdu cestu usnadní. 

Pokud mate pochybnosti, jestli dite zvládne tak dlouhý let,tak co třeba Sicílie,Kypr nebo Malta? Sice se ještě neokoupete,ale z naší zkušenosti dite snáší líp mírnější klima a v březnu je tam už velká šance na pěkné počasí. A kdyby nedejboze dite náhodou někoho obtěžovalo pláčem, tak ty 2-3 hodiny nejsou snad až taková hrůza. 

 

3