Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

@Tramin

Tak to musí být vážně hodně čerstvá novinka, ale asi prostě zpřísnili.

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

A zopakuju to, co říkám už nějakou dobu - doufám, že brzy dojde k přesunu různých LK a PP z kreditek pro každého na vyšší, podstatně méně dostupnou úroveň a tohle sockování skončí. Úplně to zničilo kulturu cestování.

 

ved nebud socka a lietaj first a nemusis sockovat s ostanymi sockami v independent salonikoch

12 Citovat

alebo sukromne lietadla su tiez alternativou, naco zbytocne travit cas na letiskach.

3 Citovat

Make Flying Snobbish Again! 

8 Citovat

Problém je, že dnes létají letadlem i ti, co by dříve jeli vlakem a ještě načerno.

5 Citovat

Jednou se bude chodit do salanku  a litat na cerno… je to nevyhnutelne.-)))

0 Citovat

Už jsem viděl někoho jít načerno do salonku, ale bdělé oko recepční mu to pokazilo. Profesionálně se omlouval a lhal, že nevěděl. 😆

0 Citovat

tramin napsal(a):

[citace="JanaV _1"]

@Tramin

Je to přesně jak píše Ala a Jan Vidim, ty 3 výpisy chtěli kvůli KK, ne kvůli účtu. Stačí si založit účet, posílat si tam peníze, počkat pár měsíců a KK nabídnou sami, bez dokládání příjmu.

Však já jsem myslel KK, když už tady řešíme salonky. Tam tě na Premium účet samotný nepustí. Pokud to nevyznělo přesně, tak se omlouvám. @JanaV_1. Mě bankéřka tvrdila, že bez příjmu 50 000 už KK k Premium účtu nedají. A můžeš ho mít, jak dlouho chceš. Že zpřísnili podmínky. Že jí to samotné vadí při vyřizování KK pro klienty.

[/citace]

 

Nic takového nemůžu potvrdit, zakládal jsem si Premium účet ČSOB taky na konci srpna, vše plně online přes appku a ihned požádal v appce o KK. Hned volala bankéřka po telefonu, potvrdila mi, že stačí na konci měsíce protočit 50k a požádala o zaslání JEDNOHO posledního výpisu kvůli úvěru na kreditce. Nic víc.

Parťák si zakládal Premium účet v půlce září, taky přes appku, následně ale papíry a kreditku řešil na pobočce a také dokládal pouze jeden poslední výpis z účtu, dokonce tam ani nebyl celkový příjem 50 tisíc a absolutně žádný problém.

0 Citovat

No vidíš a já mám jinou zkušenost. 24 příspěvků za 7 let a najednou taková propagace ČSOB,,,

0 Citovat

Ve Vídni se prý chystá zpřísnění. Banky nabídly vstupy, ale chodili jim tam lidi. 😆

1 Citovat

jox: víš nějaké podrobnosti? ;)

0 Citovat

Po příletu, večer předem, to se bankám asi nelíbí. Podrobnosti zdroj neznal.

1 Citovat

MasterCar Black Lounge, Sao Paulo (GRU, Terminal 3)

Salónek umožňuje bezplatný vstup i držitelům české Mastercard World Elite. V nabídce teplá jídla v malých mističkách, dezerty, saláty, tři druhy čerstvých džusů (kešu, grep, mango), káva, nealko v plechovkách, asi tři druhy plechovkového piva a kolem 10 druhů vín na půl s obsluhou. Tvrdý alkohol jsem neviděl. Ta oplastovaná jablka byla celkem slušný covidový hardcore.

Rozloha salónku celkem velká (podobně jako vídeňský) a obsazený z asi 2/3. S vyhlídkou na plochu. Vlastní toalety (stav nic moc). Sprcha chybí.

EDIT: Admine, nejdou mi přidat obrázky. Ani z mobilu. Ani z počítače. Jestli někdo, chce vidět i fotky, před pár dny jsem to dával na FB (https://tinyurl.com/9w7je5wf )

0 Citovat

A propos, pojďme si udělat seznam navštívených salónků za letošní rok...

Navštívené salónky 2023:

Praha T1 / MasterCard Lounge (MC WE)
Praha T2 / Erste Premier Lounge (voucher)
Bratislava / MasterCard Caproni Lounge (MC WE)
Vídeň / Vienna Lounge (MC WE)
Curych / Aspire Lounge (LK)
Istanbul / IGA Lounge (3xLK)
Sao Paulo GRU T3 / MasterCard Black Lounge (MC WE).

0 Citovat

Jsou "lounge" a lounge. Vůbec bych netvrdil, že kultura cestování šla do kopru. Jen je větší nabídka, která uspokojí větší skupinu obyvatel napříč všemi sociálními skupinami. Pokud budu chtít letět na úrovni jako ve "zlaté éře", tak mohu. A pravděpodobně za to dám dnes méně a dostanu kvalitnější servis jak na palubě, tak i v salónku před letem. Je pravda, že asi na každém lokálním letišti ta možnost není a na letišti Václava Havla Senator Lounge tuším, že také není...

0 Citovat

J0x napsal(a):

Po příletu, večer předem, to se bankám asi nelíbí. Podrobnosti zdroj neznal.

Primarne karetni asociaci. Co vim, se salonkama ma smlouvu primo Mastercard. V podstate se nejedna o benefit bank, ale Mastercardu. Kdyz se MC rozhodne, ze zpoplatni vstupy (jako udelali napriklad pro worldky v Praze, tak s tim banky v celku nic neudelaji.

0 Citovat

hezký nápad, Michale

Navštívené salónky 2023:

Praha T1 / MasterCard Lounge (MC WE, BA Silver)
Praha T2 / Erste Premier Lounge (voucher)

Benchmark k porovnávání se salonky jinde ve světě. Horší už většinou ve světě moc nebývají.

LH Frequent Traveller (LH Silver) - Lufthansa Business Class salonky (nejnižší úroveň Lufthansa Group)

Zurich (ZRH)  

asi můj nejoblíbenější salonek přístupný pro LH Silver - dobré teplé jídlo, široký výběr alkoholu

Luxembourg (LUX), Mnichov (MUC), Vídeň (VIE), Frankfurt (FRA), Berlin (BER), Varšava (WAW) - (LH Frequent Traveller)

naprosto srovnatelné, v těch německých nevynechám preclík a mívají taky dobrou whisky (St. Kilian Single Malt); jídlo bývá spíš slabší, stejně tak víno bývá jen hodně základní

ČSOB Premium LoungeKey

Dubaj (DXB) - Ahlan Business Class Lounge (LoungeKey ČSOB)

navštívil jsem několikrát, alkohol jen u baru, ale někdy mívají i Glenfiddich

Panama (PTY) - Copa Lounge 

hodně basic, srovnatelné s nabídkou snídaní v levném americkém motelu

Krakow (KRK) 

příjemné překvapení, nově otevřený salonek, výborné espresso (kávovar JURA), široký výběr teplých snídaní

OneWorld Sapphire (BA Silver)

New York (JFK) - Greenwich Lounge (dříve Flagship lounge)

šampaňské Piper, 4 piva na čepu z Brooklyn Brewery, výborné teplé jídlo, skvělá lounge

Londýn (LHR) - Cathay Pacific Business Class Lounge

asi nejlepší OW Sapphire lounge, kterou jsem navštívil - dva druhy šampaňského, jídlo na objednávku (vč. fantastických dim sum, polévek apod.)

Londýn (LHR) - British Airways Galleries Business

solidní vína, ale jinak slabší, vždy narváno, paradoxně se mi servis více líbil za covidu, kdy se jídlo objednávalo přes webovou aplikaci a bylo vždy čerstvé

Dublin (DUB) - Aer Lingus Lounge

Turkish Airlines Business Class

Istanbul (IST)

vlajkový salonek TK na novém letišti v Istanbulu, nekonečný výběr jídla od čerstvých salátů po maso z grilu, golfový trenažer, fotbalové muzeum, modelová železnice... zážitek sám o sobě

Maledivy (MLE) -  Leeli Lounge

bez alkoholu, základní jídlo, ale dobré dezerty, spousta místa k sezení (narozdíl od terminálu, který je za hranou své kapacity)

 


london-lhr-cathay.jpg
jfk-greenwich.jpg
zurich-zrh.jpg

0 Citovat

Srdečné pozdravy z Chase Sapphire Lounge v Hong Kongu. Pokud budete v HK, tak vřele doporučuji tento salonek místo Plaza Premium Lounge naproti.

Aktuální návštěva tohoto salonku přes LoungeKey v ČSOB Premium mě přivedla na nápad zeptat se na vaše nejlepší zážitky s ČSOB Premium LoungeKey .

Za nejlepší feature tohoto salonku považuji rozsáhlý cocktailový lístek, který mě uspí na následující tříhodinový let na palubě Air Asia.


f386d967-7a54-426f-8adb-6e46335eb1a0.jpg
img-0933.jpg
img-0935.jpg
img-0928.jpg
img-0929.jpg

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

MasterCar Black Lounge, Sao Paulo (GRU, Terminal 3)

Salónek umožňuje bezplatný vstup i držitelům české Mastercard World Elite. ...

Jak jsem jiz v listopadu 2022 zminoval, MC Black lounges pro drzitele MC WE bezplatne a nelimitovane funguji v GRU hned dve. Mozne vyzkouset v obou patrech.

0 Citovat

Není nutné přelévat, když se dá sbalit celá láhev.

3 Citovat

Mně to přijde tak absurdní, že si moc nedovedu představit proč by to někdo dělal. Pít v letadle si nejspíš můžete cokoliv a odkudkoliv teče, ale proč být imrvére pod vlivem? Nemyslíte snad tu propagátorku alkoholismu a plaveb načerno z Jižní Moravy? 

5 Citovat

A to zas pozor, některé aerolinky vysloveně upozorňují, že cestující nemají na palubě konzumovat přinesený alkohol.
Jinak nevím, proč Běta zase řeší něco, co stejně nehodlá sama dělat.

O plavbě načerno jsem ještě neslyšel; dočkám se osvícení? 😆

Jinak alkohol koupený v duty-free se samozřejmě na palubu přinést dá. Dokonce by se tyto nákupy neměly počítat do počtu zavazadel.

0 Citovat

Nevím proč chcete osvěcovat, ale v českém jazyce plavba na černo znamená, že nemáte platnou jízdenku. Možná jsem to napsal ne moc srozumitelně. A na rady typu "Tady si kupte jenom na nejbližší ostrov, pak už to nikdo nekontroluje" si vzpomínám i já. 

2 Citovat

Je to trapné, nikdy jsem to nezažil, ale když vidím v poslední době, co leze do salonků, tak by mě to asi nepřekvapilo.

Jinak ano, v letadlech obecně panuje zákaz konzumace doneseného alkoholu.

 

No, a proč by pil víno z petky, když si ho může koupit?  No, protože ušetří tři stovky.

1 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Nevím proč chcete osvěcovat, ale v českém jazyce plavba na černo znamená, že nemáte platnou jízdenku. Možná jsem to napsal ne moc srozumitelně. A na rady typu "Tady si kupte jenom na nejbližší ostrov, pak už to nikdo nekontroluje" si vzpomínám i já. 

Já si je nepamatuju, proto jsem se zeptal. Rozhodně jsem se neptal na význam toho výrazu, ale na konkrétní činy konkrétní osoby, což by pochopil každý, kdo by to pochopit chtěl. 😉 Možná si je nepamatuju, protože netrpím obsesí Kačkou a jejími chybami. 🤣

1