Ahoj, zkoušel už někdo přijet autem do Bahrajnu z SA a získat víza na hranicích? Jde mi především o podmínku, kdy je potřeba doložit proof of return ticket. Ten máme z SA a nikoliv z Bahrajnu. Jejich ambasáda mi na tento dotaz zatím neodepsala a evisum po naklikání jen zahlásí že nelze zpracovat a mám je kontaktovat na přímo. Na stejný mail ze kterýho mi neodepisují :) Díky  .

Víza Bahrajn příjezd autem

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Ahoj, zkoušel už někdo přijet autem do Bahrajnu z SA a získat víza na hranicích? Jde mi především o podmínku, kdy je potřeba doložit proof of return ticket. Ten máme z SA a nikoliv z Bahrajnu. Jejich ambasáda mi na tento dotaz zatím neodepsala a evisum po naklikání jen zahlásí že nelze zpracovat a mám je kontaktovat na přímo. Na stejný mail ze kterýho mi neodepisují :) Díky

0

pridavam se k dotazu. Tentokrat se taky chceme na otocku podivat pujcenym autem z SA..

Ma nekdo i pripadne tip na nejakou aspon trochu normalni pujcovnu v SA (idealne Dammam), ktera umoznuje preshranicni cesty? Posledne jsme brali z nouze Lumi v Jeddahu (never more) a tusim Sixt v Jazanu a ani jedno nebyla zadna hitparada.

0 Citovat

Můžeš mi napsat víc k těm Lumi? Tu mám právě taky předvybranou že pokud to vízum půjde, tak vezmem auto od nich, protože jinou která umožňuje přeshraničně jsem nenašel. Díky

0 Citovat

ad Lumi - na prepazce na letisti se tvarili velmi prijemne, dokonce byla i nejaka slevicka (kterou slecna zjevne dala vyssi nez mela a pak nam po nekolika dnech porad volali, ze jestli mame invoice a payment receipt a kdesi cosi, ale to bylo jeste v pohode).. nicmene pri prebirani auta jsme cekali asi hodinu a pul, protoze auto se jim nekde ztratilo nebo co a i presto, ze jsme je pozadali aby teda opravili cas prevzeti auta, kvuli casu vraceni, tak nam to na konci odmitli uznat a nauctovali nam dve hodiny extra, prestoze na prebiracim papire byl cas i s jejich podpisem. potom nedovedli odecist dve cisla a snazili se nam nauctovat o hodne set prejetych kilometru nad ramec smlouvy. nepomahalo jim ani ukazovat fotky tachometru, prebiraci a vraceci protokol a na kalkulacce tato dve cisla odecist.. kdyz jsme se po asi pul hodine dohadali na polovinu (uz nam tekly nervy), tak prisla potiz s dani, protoze neumeli ani pronasobit ty castky sazbou dane.. tak sem jim tam porad musela na kalkulacce neco ukazovat a snazit se to jeste na papir psat v tech jejich cislech..ale dobry, nemeli jsme uz moc casu, letelo nam letadlo na jih, tak jsme to nechali, ze holt jim nejake ty stovky dinaru nechame. ono to ani nevypadalo, ze by se nas snazili okrast, jenom proste fakt zjevne nedovedli do peti pocitat, smutne.

po nekolika dnech mi ale zacaly chodit sms od nich, cele v arabstine, kde bylo prakticky pokazde neco ve smyslu ze prijali platbu, castky byly asi 150SAR, 300SAR, 650SAR.. psala jsem jim jestli se nejedna o nejaky omyl a ze co to je za castky a zadna odpoved. ani na email, ani na whatsapp. nejak se jim vsak povedlo si vsechny tyto platby strhavat z kreditky ktera byla vedena na depozit a doted marne cekame jestli aspon banka zvladne chargeback nebo neco. long story short, pronajem se nam temi jejich praktikami prodrazil asi tak o trojnasobek.

0 Citovat

A kedy cestujete? My letime v marci a budeme prechadzat do Bahrajnu... tak potom mozem dat info, pripadne ak idete skor, tak dajte vediet ako ste dopadli :)

0 Citovat

Aya napsal(a):

ad Lumi - na prepazce na letisti se tvarili velmi prijemne, dokonce byla i nejaka slevicka (kterou slecna zjevne dala vyssi nez mela a pak nam po nekolika dnech porad volali, ze jestli mame invoice a payment receipt a kdesi cosi, ale to bylo jeste v pohode)...

 

aky velky depozit lumi blokuje? A ake ste mali auto?

0 Citovat

J L_1 napsal(a):

Můžeš mi napsat víc k těm Lumi? Tu mám právě taky předvybranou že pokud to vízum půjde, tak vezmem auto od nich, protože jinou která umožňuje přeshraničně jsem nenašel. Díky

Ještě si ověřte, jestli to přeshraniční lejstro umí vystavit i pro běžné turisty a ne jen pro GCC rezidenty.

1 Citovat

Dá se tam jít na pivo.

0 Citovat

...a na vepřový. Na causewayi pak celníci kontrolují, jestli si ho někdo neveze i zpátky do KSA.

0 Citovat

janicek napsal(a):

A kedy cestujete? My letime v marci a budeme prechadzat do Bahrajnu... tak potom mozem dat info, pripadne ak idete skor, tak dajte vediet ako ste dopadli :)

Ahoj, jak tam máte v plánu "prechadzat" ? My letíme taky právě březen tak bych to potřeboval rozseknout dopředu.

0 Citovat

mxp napsal(a):

[citace="J L_1"]

Můžeš mi napsat víc k těm Lumi? Tu mám právě taky předvybranou že pokud to vízum půjde, tak vezmem auto od nich, protože jinou která umožňuje přeshraničně jsem nenašel. Díky

Ještě si ověřte, jestli to přeshraniční lejstro umí vystavit i pro běžné turisty a ne jen pro GCC rezidenty.

[/citace]

Na to jsem jim psal, ale dělaj mrtvýho brouka. Třeba Sixt má v podmínkách že je možné to dopředu dohodnout, ale platí to jen pro GCC rezidenty, takže tipuju že tady to bude bohužel stejné.

0 Citovat

cizy napsal(a):

aky velky depozit lumi blokuje? A ake ste mali auto?

tyjo, tusim ze 15-16tis CZK, neco prtavyho, Hyundai Accent myslim

0 Citovat

dost teda. ale tak ten uvolnili bez problemov nie?

0 Citovat

Beáta napsal(a):

Muzu se zeptat, co je v Bahrainu tak strasne zajimaveho oproti KSA?

Nejen vepřové, ale také chlast a hlavně bince;-)

0 Citovat

a je to +1 ked uz je clovek v Dammame :D

 

0 Citovat

cali napsal(a):

[citace="Beáta "]

Muzu se zeptat, co je v Bahrainu tak strasne zajimaveho oproti KSA?

Nejen vepřové, ale také chlast a hlavně bince;-)

[/citace]

Myslíš asi starobince a chudobince, že jo?😃 (pardon, ale nějak jsem nedokázala odolat)

0 Citovat

J L_1 napsal(a):

Ahoj, jak tam máte v plánu "prechadzat" ? My letíme taky právě březen tak bych to potřeboval rozseknout dopředu.

Pravdepodobne pojdeme busom alebo taxikom, auto poziciavat nebudeme... napriklad ako tento: https://m.youtube.com/watch?v=x--RqcrkOvg

0 Citovat

Tak vono asi nemá smysl tu půjčovnu hledat, turisti se tam takto stejně nedostanou. Asi tedy taky zkusíme ten SAPTCO bus.

 


vystrizek.jpg

0 Citovat

Ahoj, zrovna odlétáme z Dammamu...auto od Lumi a vše úplně ok...deposit 3k CZK..jen se připravte že to řízení je celkem adrenalin...

0 Citovat

J L_1 napsal(a):

Tak vono asi nemá smysl tu půjčovnu hledat, turisti se tam takto stejně nedostanou. Asi tedy taky zkusíme ten SAPTCO bus.

 

SAPTCO je v pohodě. Jen ty kontroly na hranicích jsou otravné. 

0 Citovat

Vízum při cestě busem jste měli zakoupené online (dopředu) nebo jste pořizovali až na hranicích? 

0 Citovat

Měli jsme ho dopředu. Ani ho nechtěli vidět (předpokládám, že to měli v systemu) a ani nedali razítko 

1 Citovat

Zdravím všechny - cesta autobusem z Dammánu do Manámy je tedy ok? Všude jsem se dočetla jen o situaci udělování víz v případě příletu - tedy také nemám jak doložit letenku zpět, když se tam chceme jen na otočku podívat.

 

Ještě by mě zajímalo, zda někdo takto dojel až do Kataru? Tady jsem četla, že je zase potřebné nějaké spešl cestovní pojištění, ale s vízy by trouble být neměl...

 

Poslední namyšlenou zastávkou je S.A.E. (zřejmě Dubaj + Abu Dhabí a pak zpět do Dammánu.

 

Máte někdo s takovýmto (nebo obdobným či částečným) roadtripem zkušenost?

Kromě přejezdu Dammám - Manáma bychom vše rádi absolvovali půjčeným autem.

 

Budu moc vděčná za rady a poznatky, namyslela jsem si roadtrip po pobřeží s tím, že zmákneme 4 země najednou a nějak mi přijde, že jsem to asi překombinovala... :-D Ale třeba byste mi někdo uměl poradit, zda je tohle celé reálné? + u půjčení auta je mi jasné, že je potřebné havarijko a společnost, která umožňuje přejezdy do zahraničí - nevíte, zda musím mít od té spoleečnosti nějaké potvrzení, že mohu do všech plánovaných zemí? 

Asi se ptám zbytečně komplikovaně, ale z toho co jsem si načetla mi vše není moc jasné...

 

Moc díky za jakékoliv reakce!

0 Citovat

Prejazd z Dammamu do Manamy autobusom je úplne v pohode, netreba nič len pas a zaplatiť poplatok kartou a môžete ísť.... cestou späť tiež bez problémov mali sme len pas a saudske viza, nič iné nechceli.... len treba rátať že to trocha trvá,  cesta busom tam zabrala 4 hodiny, späť to boli asi 3...

1 Citovat

Bezva!!! Mockrát děkuji, s časovou náročností počítáme.. ono jestli si to člověk vystojí na letišti, nebo na hranicích už je skoro jedno...

0