Pozor na podvodné ubytování na booking.com! Nyní se s tím roztrhl pytel, volal jsem na booking a dělají mrtvé brouky, nepotvrdí že jsou ubytování falešná, když jsem pani docela už naštvaný držel déle na telefonu tak potvrdila, že kouká, že už se ubytování prověřují, ale že se mi k ničemu nemůže vyjádřit.  Dělají mrtvé brouky a přitom vědí, že je tím klient bitý. Docela mě mrzí jak booking.com v rámci bezpečnosti klesnul. Celé to probíhá takto: - ubytování je většinou označeno jako "novinka na Booking" - nabídka je velmi výhodná - hlavním úkolem je aby jste podvodníkům napsali na jejich soukromý email co skrytě dávají do fotek, nebo jako název společnosti (název společnosti je email) viz jeden z linků pro příklad níže - na druhé či třetí fotografii je hned uveden nějaký pochybný email kam se má psát "directly" přímo majiteli - dají tam i logo bookingu aby to vypadalo věruhodněji (fakt nechápu kde selhaly bezpečnostní systémy bookingu, že to systém povolí umístit) - vetší množství podvodných ubytování nemá hned možnost zakoupení ubytování, ale jen "Požádat o rezervaci " rezervace se nikdy nepotvrdí jen z vás vylákají podvodníci první kontaktní informace pro další komunikaci - jsou ale i ubytování, kde chtějí hned zaplatit, viz link na takové ubytování níže - podvodná ubytování mají většinou velmi strohý popisek a většinou i málo fotografií - ale jsou i vyjímky s mnoha fotografiemi - pomuže občas dát vyhledat obrázek pres google lens - zda to stejnou fotku najde u jiných ubytování s jiným jménem ubytování- to prozradí podvod hned - celým principem je získat na vás kontakt a pak bokem mimo booking nebo přes stránky tvářící se jako booking získat platbu nebo údaje o platební kartě píšu to zde proto, že jsem strávil x hodin úplně zbytečně, když jsem hledal ubytování na Silvestra a vždy narážel na podezřelé nabídky, začal se tím zabývat a pak zjistil, že bookingu je to vlastně úplně jedno co nabízí, vy vždy jen zakliknete "požádat o rezervaci" a pak máte čekat 24 hodin zda se někdo ozve zde pro příklad linky podvodných ubytování: https://www.booking.com/hotel/at...veTab=main   https://www.booking.com/hotel/de...12%2C12%2C   tady se třeba snaží podvodník email použít jako jméno společnosti - uvedeno dole na stránce s nabádáním na přímé kontaktování majitele: Spravuje společnost 𝙫𝙖𝙡𝙙𝙖𝙤𝙧𝙖2𝙛@𝙟𝙤𝙮2𝙨𝙩𝙖𝙮.𝙘𝙤𝙢 https://www.booking.com/hotel/it...12%2C12%2C   Máte někdo podobné zkušenosti?  .

Podvodné nabídky na Booking.com

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Pozor na podvodné ubytování na booking.com!

Nyní se s tím roztrhl pytel, volal jsem na booking a dělají mrtvé brouky, nepotvrdí že jsou ubytování falešná, když jsem pani docela už naštvaný držel déle na telefonu tak potvrdila, že kouká, že už se ubytování prověřují, ale že se mi k ničemu nemůže vyjádřit.  Dělají mrtvé brouky a přitom vědí, že je tím klient bitý.

Docela mě mrzí jak booking.com v rámci bezpečnosti klesnul.

Celé to probíhá takto:

- ubytování je většinou označeno jako "novinka na Booking"

- nabídka je velmi výhodná

- hlavním úkolem je aby jste podvodníkům napsali na jejich soukromý email co skrytě dávají do fotek, nebo jako název společnosti (název společnosti je email) viz jeden z linků pro příklad níže

- na druhé či třetí fotografii je hned uveden nějaký pochybný email kam se má psát "directly" přímo majiteli - dají tam i logo bookingu aby to vypadalo věruhodněji (fakt nechápu kde selhaly bezpečnostní systémy bookingu, že to systém povolí umístit)

- vetší množství podvodných ubytování nemá hned možnost zakoupení ubytování, ale jen "Požádat o rezervaci " rezervace se nikdy nepotvrdí jen z vás vylákají podvodníci první kontaktní informace pro další komunikaci

- jsou ale i ubytování, kde chtějí hned zaplatit, viz link na takové ubytování níže

- podvodná ubytování mají většinou velmi strohý popisek a většinou i málo fotografií - ale jsou i vyjímky s mnoha fotografiemi - pomuže občas dát vyhledat obrázek pres google lens - zda to stejnou fotku najde u jiných ubytování s jiným jménem ubytování- to prozradí podvod hned

- celým principem je získat na vás kontakt a pak bokem mimo booking nebo přes stránky tvářící se jako booking získat platbu nebo údaje o platební kartě

píšu to zde proto, že jsem strávil x hodin úplně zbytečně, když jsem hledal ubytování na Silvestra a vždy narážel na podezřelé nabídky, začal se tím zabývat a pak zjistil, že bookingu je to vlastně úplně jedno co nabízí, vy vždy jen zakliknete "požádat o rezervaci" a pak máte čekat 24 hodin zda se někdo ozve

zde pro příklad linky podvodných ubytování:

https://www.booking.com/hotel/at...veTab=main

 

https://www.booking.com/hotel/de...12%2C12%2C

 

tady se třeba snaží podvodník email použít jako jméno společnosti - uvedeno dole na stránce s nabádáním na přímé kontaktování majitele:

Spravuje společnost 𝙫𝙖𝙡𝙙𝙖𝙤𝙧𝙖2𝙛@𝙟𝙤𝙮2𝙨𝙩𝙖𝙮.𝙘𝙤𝙢

https://www.booking.com/hotel/it...12%2C12%2C

 

Máte někdo podobné zkušenosti?

1

hmm, tak první 2 nabídky už jsou na booking smazané, poté co jsem je ráno nahlásil a prudil je, třetí nabídka je stále aktivní

0 Citovat

Také jsem něco podobného viděla - nové, extrémně levné ubytování v Kodani. Bylo sice možné ho rezervovat, ale na jedné z fotek byla e-mailová adresa s uvedením, že rezervace je možná pouze skrze ni a rezervace přes booking budou zrušeny. Původně jsem myslela, že chtějí jen obejít provizi pro booking, ale koukám, že je to jinak. Také už v nabídce není. Díky za info. 


img-2546.png

4 Citovat

Zajímavé. Díky za varování,  zrovna se chystám na nějaké rezervace v Turecku,  tak budu obezřetný.

3 Citovat

Myslím ,že to lze hodně snadno odhalit a týká se to hlavně soukromí a apartmánů.

Abych něco rezervoval musí to mít dostatečný počet recenzí a pak koukám i jinde (google ,tripadvisor) ,ale jelikož rezervuji pouze hotelové ubytování ,tak jsem na nic podezřelého nenarazil.

0 Citovat

Už se řeší podobný problém i zde:

https://www.cestujlevne.com/disk...vek-178677

Poslední strana 66 od příspěvku k.augustinova

0 Citovat

0 Citovat

tady třeba na přiložené fotografii typický příklad podvodu, kde se uvádí email na získání vašich údajů


0cdf21f0-c182-4a82-be71-ac0f1d94f9bb.jpeg

0 Citovat

No mne ted odpoledne prislo 8 fake zprav od realneho ubytovani, pres booking, kde chteji pres odkaz autorizovat kartu. Po odpovedi na to, ze nebudu nic autorizovat mi poslali z ubytovani, ze tyhle zpravy vubec neodesilali. Takze se bookingu nabourava nekdo do rezervaci/zprav a pokousi se dostat udaje o kartach.

1 Citovat

Docela mě děsíte, já jsem nikdy s bookingem neměla problém. Dokonce vrátili i nevratnou rezervaci, když jsem slušně požádala. 

 @Ima 

Ten první odkaz má 288 recenzí, tak nevím. Také neberu "novinky", ale tady se zřejmě jedná o jiný typ fake nabídky. 

 

0 Citovat

Kajman77 napsal(a):

Zajímavé. Díky za varování,  zrovna se chystám na nějaké rezervace v Turecku,  tak budu obezřetný.

V Turecku nepoužívat booking.com, ale otelz.com. Je tam mnohonásobně více nabídek než na bookingu.

1 Citovat

hankaa napsal(a):

Docela mě děsíte, já jsem nikdy s bookingem neměla problém. Dokonce vrátili i nevratnou rezervaci, když jsem slušně požádala. 

 @Ima 

Ten první odkaz má 288 recenzí, tak nevím. Také neberu "novinky", ale tady se zřejmě jedná o jiný typ fake nabídky. 

 

Ano, pokud došlo k větším problémům, tak booking se snažil pomoci, s nastolením nové strategie, kdy jsou ochotni zveřejňovat nabídky ubytování podvodníků a mnoho ubytování má jen odklik na nejistou akci "Požádat o rezervaci " kdy nikdy nevíte zda můžete ubytování zakoupit a jen čekáte, tak už booking není zcela věruhodný

2 Citovat

bang _1 napsal(a):

V Turecku nepoužívat booking.com, ale otelz.com. Je tam mnohonásobně více nabídek než na bookingu.

 

Díky, neznal jsem.

0 Citovat

Resil jsem pred 3 tydny, kdyz jsme leteli Londyn. Krasny fotky v centru, docela zajimava cena, jak pisete, jen rezervace. A kontakt na whatsapp. Zkusil jsem, ale z komunikace to na me dychalo podvodem, tak jsem ignoroval. Nakonec jsem nasel slusny ubytko za stejny penize i se snidani

0 Citovat

Booking uz dava varovanie do sprav, co ovsem problem neriesi, ze sa im tam niekto nabural

Vid obrazok


img-20231122-112444.jpg

1 Citovat

Zase nějaký pokus o podvod. "Stahněte si appku pro potvrzení ubytka a hlavně a honem klikněte na link, než zmizí" . Tak určitě :) Mám to nahlásit bookingu, co myslíte? 


0d52ad3c-3e45-458d-9e0a-91c2b47a1b74.jpg

0 Citovat

To je snad číslo odesílatele…

0 Citovat

No ano :) 

0 Citovat

Po me chteli udaje a platbu, primo v appce bookingu se nabourali do zprav s ubytovatelem, ten to nahlásil🤷.

1 Citovat

Jo také to tam je. Pro změnu v italštině :) 

0 Citovat

Ty podvody přes chat nejsou nic nového a Booking na ně dokonce přímo do chatu přidal varování.

1 Citovat

Ty jo .. jak to delate? .) zatim mi, co mam booking, zadna takova neprisla ...Pripadam si menecenny, ze zadny phisher po me nic nechce.

0 Citovat

Taky jsem si říkala, že je divné, že se mi to vyhýbá, ale už ne. Behěm posledních dvou týdnů jeden pokus přes email a druhý přes chat.

0 Citovat

Taky se mi to furt vyhýbalo. Letos poprvé, chtěli kliknout na odkaz ve zprávě na Bookingu a zaplatit... Ubytování v Kanadě

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Ty jo .. jak to delate? .) zatim mi, co mam booking, zadna takova neprisla ...Pripadam si menecenny, ze zadny phisher po me nic nechce.

 

Buď rád :) Mně se zase vyhýbají slevové kódy. V životě mi žádnej nepřišel :D 

 

 

0