Vaše zkušeností s tímto prodejcem. .

Booking.com

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Je to kus od kusu🤷

0 Citovat

Ahoj, stalo se vám někdy, že vám booking zrušil ubytování, protože vám je prodal moc levně? Nezrušitelně jsem teď zarezervovala ubytování, jehož cena během dne klesla o víc než polovinu, potom v ostatních termínech asi na 24 hodin z nabídky úplně zmizelo a pak se tam vrátilo, ale zatímco já zaplatila cca 15 tisíc, týden před mým termínem i týden po něm i jindy stojí zhruba 60... Zřejmě to byla nějaká chyba a přemýšlím, jestli mám pro jistotu zajistit něco jiného, protože už jsem koupila i letenky.... Sama mám jedinou zkušenost se zrušením ze strany bookingu, ale když jsme tam potom bydleli poblíž, zjistili jsme, že hotel je skutečně zavřený. Tohle je asi jiný případ...

0 Citovat

Stalo se mi, ze zrusili rezervaci z duvodu nizke ceny, ale dela to ubytovatel pres booking, ne booking. Ale bylo to 3/4 roku predem. Zrejme udelali chybu, prisla omluva, a jestli to chci zrusit nebo rezervovat s tou nekolikanasobne vyssi cenou. Na Mallorce.

0 Citovat

Ja jsem jednou chytla ubytovani, kde asi chybne zadali cca polovicni cenu a v procesu potvrzovani mi booking napsal, ze pred potvrzenim rezervace si musi overit dostupnost primo u hotelu, a potom mi to asi za hodinu potvrdili za tu nizkou cenu a vsechno probehlo bez problemu.

0 Citovat

Ahoj všichni, kupovali jste někdy letenku přes booking? Vyhledala jsem pěknou letenku do MUC-YVR, jako první normální OTA  vyskočil booking, smluvní vztah ale dle podmínek je se spol. Gotogate Int.  Cena o cca 1k nižší, než přímo na webu aerolinky. 

 

Edit: tak už jsem si přečetla o gotogate, tak jdu asi od toho..  

 

2 Citovat

Já přes Booking za pár dnů letím. Cena byla poloviční oproti ceně přímo přes aerolinku. Snad nebudou problémy.

0 Citovat

Přišla mi zpráva z ubytování. Nemůže to být nějaký podvod? Místo čísel jsem dal níže písmena XXXX. Mám trochu strach na odkaz kliknout ☹️

Dеаr Guest,

We are reaching out to inform you of an important update regarding your upcoming reservation. In accordance with our new booking policies, all guests are now required to undergo a credit card verification process, even if the reservation has been fully paid for.

To ensure a smooth experience during your stay, we kindly request that you complete the credit card verification procedure within the next 24 hours. Failure to do so may result in automatic cancellation of your reservation by our system.

To initiate the verification process, please click on the personalized link provided: https://booking-eu.idXXXXXX-conf.../XXXXXXXXX

We would like to emphasize the importance of reviewing the limits set by your bank and ensuring that your card balance is sufficient to cover the full cost of the reservation. It is essential to note that a small transaction will be processed to verify the card's validity, which will temporarily debit the total amount of the booking. Rest assured that these funds will be promptly returned to your card within a matter of seconds.

We look forward to welcoming you to our hotel and providing you with a memorable experience.

Kind regards.

1 Citovat

To je určitě podvod ;-)

0 Citovat

100% podvod - přesunout do spamu - nevšímat ..

už se to tu řešilo a nejen tady :

https://zpravy.aktualne.cz/finan...47ab5f122/

 

1 Citovat

Zkusila bych přes booking chat oslovit přímo ten hotel, u kterého máš rezervaci, jestli takový email běžně rozesílají nebo jestli výše uvedené informace po hostech  žádají .. pro klid.

Jinak to taky vidím na klasický podvod 

0 Citovat

Už mě odepsali na dotaz z ubytování, takže opravdu sofistikovaný podvod. Přišlo mi to předtím v jeden okamžik zároveň na email i na booking chat z ubytování..... odpověď z ubytka:

About last message, we don't know anything about it, we have already asked booking.com to update us on the matter.
Your credit card information are already on booking.com, is not need anything.
Kind regards,
Elena

0 Citovat

Když rezervujete přes booking, tak se hotel váš email nedozví. Pouze unikátní bookingový alias.

Takže orientovat se dá jednoduše - přišel vám ten email přímo na váš email a ne přes booking? je to podvod - hotel nemá jak vás kontaktovat napřímo.

Přišlo to přes booking.com (včetně toho, že je ten email přímo na booking.com v komunikaci uložený)? Je to v pořádku.

0 Citovat

Tohle ale chodí do messagingu přímo na Bookingu. Měli nějaký leak těchto údajů.

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Přišlo to přes booking.com (včetně toho, že je ten email přímo na booking.com v komunikaci uložený)? Je to v pořádku.

Nemáš pravdu, tieto podvodné maily sú zároveň uložené aj komunikácii na booking.com a fakt pôsobia, ako keby to poslal ten hotel cez booking.com platformu. Mal som možnosť vidieť to priamo v konte u známeho, ktorému to prišlo tiež. 

0 Citovat

přesně tak, museli jim nějak hacknout systém, protože je to přímo v aplikaci, mě to přišlo asi před měsíce, hotel mi potvrdil, že nic takového nepožadují

0 Citovat

Takto mi to přišlo do emailu a zároveň v chatu od ubytování.....

 

 

 


screenshot-20231113-203148-emailcz.jpg
screenshot-20231113-204317-bookingcom.jpg

0 Citovat

Ale - tak to je dobré vědět :) Ještě se mi nepoštěstilo :).

 

Diky za rozsireni obzoru.

0 Citovat

Ahoj, stalo se Vám, že po Vás hotel přes booking chat chtěl poslat občanky? Nejdřív tedy chtěli, abychom si udělali self-checkin přes nějaký jejich odkaz, to nefunguje, a teď chtějí poslat fotky občanek... Setkal se s tím někdo? Poslali byste?

Je to parádní ubytování pro 6 lidí (chtějí tedy 6 občanek) v centru Budapešti od zítra do neděle, nechci o to přijít :D

Díky

0 Citovat

Neposlali a parádní ubytování s podobným požadavkem poslali do zadele. 

 

0 Citovat

Dess napsal(a):

Ahoj, stalo se Vám, že po Vás hotel přes booking chat chtěl poslat občanky? Nejdřív tedy chtěli, abychom si udělali self-checkin přes nějaký jejich odkaz, to nefunguje, a teď chtějí poslat fotky občanek... Setkal se s tím někdo? Poslali byste?

Je to parádní ubytování pro 6 lidí (chtějí tedy 6 občanek) v centru Budapešti od zítra do neděle, nechci o to přijít :D

Díky

 

Ano, setkal jsem s tímto požadavkem od jednoho ubytovatele (pouze v jednom případě z mnoha ubytovatelů). Kontaktoval jsem zákaznickou podporu Booking.com, napsali mi, že ubytovatel nemá právo požadovat zaslání fotografie pasu předem. Ubytovatel na tom trval, tak jsem zrušil rezervaci (byla tam možnost bezplatného storna).

Booking.com mi později napsal, že toho ubytovatele vyřadili z nabídky. 

0 Citovat

Mě se to stalo ve Vídni bohužel když mi booking zrušil ubytování kvůli nějaké údajné chybě. Po hodině telefonování ohledně zrušeného ubytování jsem neměl fakt síly řešit s Indy na bookingu další hodinu, že nové ubytování po mě chce občanku předem. Samozřejmě to bylo placené předem, takže bych se musel znova handrkovat o vrácení peněz a to jsem opravdu nechtěl podstupovat. Ale divím se že tomto požadavku nikdo nezmínil v recenzi ubytování.

0 Citovat

Stalo sa mi viac krát, a nebol to podvod. Išlo o slušné hotely aj o ubytovanie v byte. Chceli check-in dopredu, nedal sa spraviť, (a odvtedy, keď príde požiadavka na online check-in, nerobím ho) sken OP som samozrejme neposlal, a ani to nikomu neodporúčam.

Niektorí ubytovatelia si chcú ušetriť prácu s registráciou, tak požadujú online check-in. Mnohí ubytovatelia si často fotografujú OP, a je jedno, v akej to je krajine a aké je to ubytovanie.

0 Citovat

Dělám to nerad, ale už jsem několikrát posílal fotku pasu přes Booking v rámci self-check inu. Když ubytování nemá recepci a vyzvedávám si klíč o půlnoci v nějaké schránce, tak nevím, jak to jinak udělat.

6 Citovat

Naposledy to požadovali přes booking na malém hotelu v Neapoli, ale pouze pokud by klient přijel v době, kdy už na recepci fyzicky nikdo nebude.

Ale už se mi mockrát stalo, že si na recepci fotili pas na mobil a přece když se člověk ubytovává, tak si vždy hotel dělá fotku dokumentu a třeba taky víza na kopírce a nikdo s tím nemá problém.

5 Citovat

Stalo se nám to v Portugalsku, potom co jsme poslali fotku občanky nám poslal kod od schránky s klíčem. Při odchodu jsme klíč vhodili opět do schránky. S pronajimatelem jsme se vubec neviděli

 

0