Vaše zkušeností s tímto prodejcem. .

Booking.com

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Když někdo chce sken pasu, posílám to taky nerad. Když to nejde jinak, vkládám vodoznak se jménem ubytování.

6 Citovat

Hezký den všem,

ráda bych upozornila na podvodné nabídky na booking.com. Letos jsme si zarazervovali pres booking.com chalet v Itálii Casa di famiglia recentemente v Sella Ronda pro 3 rodiny.Ubytování uhradili přímo majiteli přes aplikaci (oficialně nám přišla i faktura) z booking.com , částka byla 4900 euro. Stále nám nebyl přidělen kod rezervace, a tak začali pátrat kde je problém jaké bylo naše zděšení,když jsme zjistili, že nemovitost vůbec neexistuje (ověřeno dle googlemaps a fotografii - použito z jiných lokací. Doposud jsme neměli důvod si lokace prověřovat booking.com používáme už více než 13let. Reakce booking.com - žádná a neexistující nemovitost i přes naše upozornění inzeroval dále více než měsíc. Vše jsme předali právníkovi a čekáme co se bude dít.

Hodně cestujeme, takže jsme měli v tomto termínu ještě další rezervaci konkretně Chalet Valcanale v Camporosso. Máme zlatého retrívra v asistenčním programu - ubytování jsme o tomto informovali, přestože jsme měli v podmínkách zatrhnuto "domácí zvířata povolena" a zarezvovali si ubytování pro 6 osob (jsme dva dospělí a dvě děti). Z ubytování nám přišla zpráva, že do námi rezervovaného ubytování psy nesmí a bez odsouhlasení jsme byli přesunuty do apartmánu. Ovšem apartmán  byl ve skutečnosti prostor pro personál bez oken a možnosti větrání a bez plnohodnotné postele - pouze dvě malé přistýlky. Částka za ubytování 14 500kč šla opět přímo majiteli, který odmítl jakoukoliv kompenzaci a ještě byl agresivní, a přestože jsme nevyhovující ubytování druhý den ráno opustili dožadoval se turistické taxi.  Reakce booking - žádná. 

Než uhradíte jakékoliv ubytování přes tuto platformu ujistite se zda opravdu nemovitost existuje a zda všechny vámi zadané požadavky splnuje. Ideálně hradte až na míste,aby jste si byli jistí, že za své peníze opravdu dostanete to co jste objednali. Z naší zkušenosti po 13 letech během posledních 2 měsíců 2 podvodné nabídky.

0 Citovat

Vzdy, kdyz resim ubytovani pres Booking, vlastne i jakkoliv jinak, kontroluji predem adresu a fotky lokality pres google maps.

1 Citovat

Paní Augustinová, chci se zeptat, byly u těch dvou ubytování recenze? Nebo to byly nové nabídky?

0 Citovat

První nabídka byla na booking.com nová - prezentovalo se to jako, chalet po rekonstrukci v minulosti jsme takhle několikrát bydleli v nově zrekonstruovaném ubytování a vše bylo v pořádku.

V případě druhého ubytování chalet Valcanale v Camporosso recenze jsou a velmi kladné,ale moji recenzi včetně fotografie, kterou jsem pořídili vždy smažou i na googlemaps a na booking.com se mi zkušenost také nepodařilo umístit. Navíc máme dle agresivního chování majitele obavu, aby nedošlo k zenužití našich poskytnutých dokladů totožnosti. Snažili jsme se kontaktovat místní uřad a italskou policii,ale máme jen telefon na paní,která uváděla, že vše předá majiteli, kod a číslo rezervace na booking, takže ani nevíme kdo je skutečný majitel číslo učtu kam peníze odešly přes booking.com má název ubytování.

 


obrazek-2023-11-19-131035829.png
obrazek-2023-11-19-131104321.png

0 Citovat

Chápu, to druhé ubytování byl prostě špatný ubytovatel a velká smůla, taky už jsem na podobné hulváty narazila, ale naštěstí zatím jen přes zprávy, takže jsem ubytování zrušila.

Co se týká toho prvního, tak zde platí pravidlo, že už neberu ubytování, které je nové. Je to hrozně rizikové. To, co se stalo Vám je extrém, obvykle jde jen o problém s hrozným ubytováním, které se tváří krásně, ale Vám se stalo něco horšího. To mě mrzí. Teď už nové brát nebudu brát vůbec, maximálně tak s platbou až na místě a i tak musí člověk čekat kde co, protože nejsou recenze.

0 Citovat

Pokud jste ubytování platili kartou, reklamujte transakci u své banky. Pokud máte podklady (emailová a jiná komunikace, faktura, ...), pak by to mohlo klapnout a banka by vám peníze mohla vrátit. Za pokus to určitě stojí. 

3 Citovat

Děkuji za zprávu. Platbu kartou jsme ihned reklamovali, transakce proběhla přes booking.com přímo na učet pronajímatele v prvním případě nás banka informovala, že učet byl zrušen ve druhém případě majitel odmítl transakci vrátit zpět.

0 Citovat

Booking.com má sídlo v Holandsku a ubytování byla v Itálii. Co takhle se zkusit obrátit na https://evropskyspotrebitel.cz/c...taktujete/ ?

0 Citovat

Stížností vznešenou u ESC se nic nepokazí, ale kýžený výsledek se nemusí dostavit. Už dlouho řeším přes ESC problém s autopůjčovnou na Azorech, která mi nevrátila peníze za storno, i když to má v obchodních podmínkách (platba byla možná jen převodem, od té doby zásadně vše jen kartou, kde se dá uplatnit chargeback). Česká pobočka ESC komunikovala rychle a ochotně, ale jakmile předala případ před více než rokem do Portugalska, veškerá komunikace utichla a na moje občasné urgence nereaguje ESC České ani Portugalské.

EDIT: u ESC jsem neuspěl, česká pobočka mi sdělila, že portugalská pobočka se delší dobu snažila s obchodníkem komunikovat, ale bez jakéhokoliv výsledku...

0 Citovat

Nebyl jste teď někdo v Budapešti? Máme objednané ubytování přes Booking a došla mi zpráva (jak na mail, tak do chatu), že si musím udělat self check-in process přes nějakou aplikaci, kde nahraju fotku svého cestovního pasu a pro ověření pak budu mít videohovor přes WhatsApp. Prý je to povinné pro všechny hotely a je to nařížení vlády. Ještě nikdy se mi to nestalo, tak jsem z toho nesvá 😅. Nemáte zkušenost?

0 Citovat

To je nějaká blbost v Budapešti jsem byl letos několikrát (naposledy před týdnem) a tohle po mě nikdo nechtěl (jednalo se o klasické hotely s recepcí).

Jinak od ledna 2021 platí v Maďarsku novela zákona CLVI tj. všichni v případě zahraničních turistů se musí prokázat OP či CP včetně dětí ,ale jediná změna je v tom že si všude OP či CP ofocují.

0 Citovat

Některé hotely (obecně, nejen v HU) selfcheckin nabízí (je pak rychlejší odbavení na recepci). V jeho rámci pak ano - poskytnete doklady apod.

Ale není to povinnost. Normální checkin na recepci stále funguje.

0 Citovat

Napsali mi: This is the application of the Government so is not for us but we must do it and every hotel have to do it.

Tak jsem z toho jelen. Takže kdybych si žádnou aplikaci nestáhla a žádný self check-in neprovedla, tak se "nic" nestane? 

0 Citovat

Já byl letos v Maďarsku už 8x pokaždé v jiném hotelu a vždy jsem doklady předkládal až na recepci na místě !

Znovu opakuji to je nějaké divné ,hlavně ten hovor přes WhatsApp je vyloženě blbost !

0 Citovat

Taky mi to přijde divné ten videohovor. Proto jsem psala přes chat na hotel a odepsali mi zprávu viz výše.

0 Citovat

Tak si zaolej na Booking.

0 Citovat

ellyem - pokud je to klasický hotel s recepcí ignoroval bych to - žádnou aplikaci nestahovat nic předem nedělat a provést nástup ubytování normálně osobně po příjezdu !

0 Citovat

Ja jsem takovyhle check-in predem pres nejakou aplikaci (teda ale bez videohovoru, ten mi pripada jako blbost) delala letos dvakrat, nebyla to Budapest, ale Benatky a Barcelona, a taky se pres to pak rovnou platila mestska pobytova taxa.

0 Citovat

😬 zase nějaké dodatečné potvrzení platební karty


screenshot-20231203-225625-bookingcom.jpg
screenshot-20231203-225705-bookingcom.jpg

0 Citovat

Jak prochází platby stažené Bookingem z karty?

V případě multiměnové karty - např. Revolut, Erste....

Booking si stáhne platbu v měně daného ubytování (ve výši, která byla stanovena v den objednávky), nebo protáhne platbu s konverzi přes euro, nebo dolar?

 

 

0 Citovat

Stejná zkušenost jako Barney, směrodatná je cena ubytování v místní měně, ne v Kč nebo eurech

0 Citovat

Pokud to je reakce na můj dotaz, tak se ptám, jestli si Booking strhne z karty  Marocké dirhamy (částku, která je deklarována), tyto jediné nechám na Revolutu, nebo provede konverzi na jinou měnu.

0 Citovat

Ahoj, řešil jsem teď podobný "problém" v Maroku. Cvičně jsem chtěl ubytování zaplatit a před potvrzení platby byla ukázána finální částka vč. měny. Ač v rezervaci dirhamy, tak platbu to chtělo v € a problém vyřešen. Podobně jsem postupoval i v Polsku se zlotyma.

0 Citovat

To znamená, že si Booking strhl místo dirhamu a zlotých eura, aniž by přihlížel k tomu, že karta disponuje měnou z dané země?

0