Vaše zkušeností s tímto prodejcem. .

Booking.com

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Áčko napsal(a):

Ale po pár letech co to používám jsem teda ještě taky neviděl lepší cenu než na bookingu, jedině přímo u hotelu a to jen v minimu případů.

Za mě bych zas řekl, že v drtivé většině případů je to levnější přímo přes ubytování. Asi to bude od kategorie ubytování, ale například 4* hotel v Polsku se snad přes Booking nikdy nevyplatí. 

2 Citovat

petr_45 napsal(a):

Hele, nemáte pocit, že booking.com je šmelina?? Nějak mi přijde, že když mám pokoj přes ně, tak jako ta kvalita je horší... hl.umístění, ale možná jen náhoda. A cenově se dá často domluvit lepší cena přímo s hotelem... nějak nejsem s nima spokojen. 

Ne.

Ani si nedovedu predstavit, jak by to ty hotely delaly - pro vetsinu hotelu delaji portaly jako hotel.com, booking a dalsi tak velky podil vetsinu ubytovanych, ze tolik “spatnych” pokoju ani nemaj ;)

a smelina - to jako v jakem smyslu? :)

1 Citovat

@petr_45: taky mě ta šmelina překvapila. Co by to přesně mělo být? Pokud nejsi s Bookingem spokojený, snadná pomoc: nepoužívej ho, není přece povinný.

0 Citovat

@Petr45 Cemu se divis? Kdyz si prilis casto domluvis lepsi cenu primo pres hotel, tak te za trest zhrzeny Booking posila pri pripadne rezervaci pres ne bydlet ne na stranu do klidneho dvora, ale na stranu, kde mas pod balkonem smradlavou kebabarnu.

A ted vazne. Ne, nemam pocit ze smeliny. Ja bydlel vzdy fajn, ale mozna je to i tim, ze se nebojim napsat do komentu slusnou zadost o XY. Napriklad kdyz si na recenzich prectu, ze dany hotel nabizi pokoje k hlavni ceste s tramvajema, nebo pokoje donklidne zahrady, napisu do pozadavku, zda bych mohl dostat zahradu. 

3 Citovat

Díky za názor, možná je to fakt náhoda. Nevím, jak to funguje, teda znám zázemí našich hotelů... jestli třeba pro lidi z booking maji tyhle pokoje, pro lidi z jiné firmy zas tyhle pokoje... co jsem slyšel, tak třeba u nás klasický slevomatový turisty do lepších pokojů taky nedávají... a jako i pro hotel je výhodnější, když si to objednáš přímo u nich, proto i tu cenu můžeš snížit. 

A už se mi i stalo v hotelu, že když jsem to měl přes booking, tak u recepce byl škleb. Ale jak píšu, možná náhoda a jsem paranoidní, každopádně díky za odpovědi. 

0 Citovat

Potvrzuji, že objednávky přes mobilní aplikaci jsou významně levnější než přes webové stránky. Hotely jsem vybíral v počítači a objednával v mobilu. Za noc v LA to dělalo úspora třeba i osm stovek, přesně si nepamatuji.

2 Citovat

Nemáte někdo zkušenost s využitím booking.com pro letištní taxi v USA - nabídka letištního transferu do hotelu ? Něják se mi tam nezdá to info, že řidič čeká 45min po příletu, čas strávený na imigračním přece neovlivním .. na booking chatu mě odkázali na FAQ, tam je jen rada příp. kontaktovat řidiče a poptat delší čekací čas, ten mě ale může poslat k šípku a co, rezervace propadne nebo ? Máte někdo zkušenost ?

0 Citovat

Jo, stalo se nam v Dubaji. Ridic odjel a nazdar. Nastesti se mi povedlo to a poskytovatelem ukecat a poslali nove taxi. Jde tam nastavit cas pristaveni, tak si radeji dejte rezervu

1 Citovat

Hm, tak na to asi prdím ... chtěla jsem utopit nějaké odměny z peněženky, co expirují právě v době, kdy tam budu, ale o komplikace moc nestojím .. navíc zkusmo těsně před dokončením rezervace mi to hodilo info, že trsf zajišťuje Heycars a jejich recenze nejsou úplně ok, každopádně díky 

0 Citovat

Zlavovy kód  VSXAR2ZAN2

0 Citovat

Už ho někdo využil - byla by slušnost to sem napsat.

1 Citovat

Na to vetsina registrovanych a 100% externich ctenaru kasle. Proto posilam jen pres SZ.

2 Citovat

Dobrý den,

již třetí den se pokouším o rezervaci ubytování - totiž zaslat žádost ubytovateli (soukromému). Je tam okno, kde se napíší údaje (účel cesty, příjezd) a on má do jednoho dne odpovědět, zda žádost přijme či nikoliv.

Cokoliv napíši do toho okna a dám odeslat - objeví se mi tento text: 

Vaše zpráva by neměla obsahovat žádné URL a e-mailové adresy, telefonní čísla ani nic podobného.

Už si nepamatuji, co znamená URL, ale nedávno jsem psala jinou žádost a u ní na mě nic nevyskočilo a žádost odešla.

Zkoušela jsem také Zákaznické centrum, ale klepnu-li na jakýkoliv dotaz tam uvedený, vyskočí mi okno, které se donekonečna otevírá...   Máte-li někdo radu, budu opravdu vděčná.
0 Citovat

@Filoména První

Raz som mal (nie na bookingu) podobný problém s identifikovaním URL adresy - problém bol v tom, že som na konci vety po bodke nemal medzeru a systém vyhodnotil ten text (príklad: "...book.To pay...") ako URL adresu (book.to).

Tak v prvom kroku by som si skontroloval, či máš v tvojej správe na konci vety po bodkách medzery. :)

0 Citovat

Moc děkuji, Jery - to byl ten zakopaný pes! Překladač mi přeložil 8 a.m., jinak v textu žádný překlep nebyl. Člověk se pořád učí...

0 Citovat

Včera jsem si zarezervoval přes Booking ubytování na léto v jednom penzionku na Šumavě a dnes mi přišel email přímo od ubytování se "žádostí" o stornování rezervace na Bookingu s příslibem nižší ceny.

Je jasné odkud vítr vane (provize Bookingu) ,ale na druhou stranu nebýt ten penzion tam tak o něm nikdy nevím..

Chvilku jsem přemýšlel a nakonec jsem se rozhodl udělat udiveného a ten email jsem přeposlal na podporu Bookingu  co jako s tím ..

Uvidíme jak se to vyvine ..

1 Citovat

Ubytko má průser... a Ty místo Šumavy pojedeš do Jizerek :-D

3 Citovat

Tak to asi nechapu, dostanes nizsi cenu a jdes ho za to naprasit🤦‍♀️

6 Citovat

No jde trošku i o princip nebýt toho Bookingu a pod. po tom penzionu neštěkne ani pes..

Toto se mi nikdy nestalo i když je pravda že objednávám hotely 3,4* penzion snad vůbec prvně ..

Na ubytování v tom penzionu netrvám (podobných je tam kopa) a za :

a) jsem docela zvědav co se bude dít

b) trošku doufám v nějakou slevu/odměnu ze strany Bookingu ..

3 Citovat

Tak jako tak bych být tebou do toho ubytování nejel 😃

4 Citovat

Pro majitele to bude problém od Bookingu. 15% provize je pro penzion  hodně tak raději dá 10% klientům a ještě je 5 % v plusu.

Zapomněl že je v Česku a musí se to hlásit . 

0 Citovat

Čím chceš byť, čím chceš byť?

Udavač, udavač ...

0 Citovat

Nemůžu si pomoct, ale ač považuju to nahlášení bookingu až za možná moc ostré řešení, tak z morálního pohledu mi teda "za toho špatnýho" přijde to ubytko a snaha jak booking ojebat.  Taková česká vyčůranost z jejich strany.

Takže nahlásit asi ne - ale nechat hezky na bookingu. A nebo celou rezervaci zrušit a poslat je do háje.

 

 

5 Citovat

Když se mi to nelíbí, můžu to ubytování zrušit. Nebo ho rušit nemusím a zaplatím tak, jak bylo původně zarezervováno přes booking.com s ať z toho zaplatí provizi. Bonzování je aktivita navíc, která není nutná. a dá se to vyřešit i bez toho.

3 Citovat

Mohu objednat přes booking ubytování na mé jméno (z mého účtu), ale ve skutečnosti jiným osobám? Část rodiny + kamarádi.... může to být (nebo je to) problém?

0