Ahoj.Překvapuje mě to, ale nikde jsem tu toto téma nenašel. Kteří prodejci povolují platbu benefity (Ticket benefit multi, Flexi pass, atd.)? Máte někdo zkušenost? Student to zdá se povoluje jen u zájezdů, nikoliv samotných letenek. Nebo se povedlo někomu uplatnit benefity i na samotné letenky?Cestujlevne, čili Královna to také neumožňuje?Takže zbývá jen Letuška, která to umí za příplatek 5 %. A Letenky, které si účtují 6 % (což koukám, že taky patří pod SA).  .

Letenky za benefity

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

ja s tim vzdycky chodim do letusky… berou platbu z benefitu od tech nejvetsich firem bez problemu, nekdy to proleze z te karty primo pres platebni branu online, nekdy musim zajit na pobocku

0 Citovat

Asi myslíš Benefity CZ. Bohužel Benefit Plus u Letušky nelze použít. Budu muset pátrat dál ...

0 Citovat

Prosím, nevíte někdo jak přidám voucher od cestujsbenefity do peněženky na booking? 

Uplatnit při nákupu mi nejde (hlásí, že je neplatný) a možnost přidat voucher v peněžence není. 

0 Citovat

V mobilu mi to nešlo přidat, ale na webu bez problému 

0 Citovat

Pomoci by měl tento návod:

https://www.cestujsbenefity.cz/vouchers/19

0 Citovat

Ahoj,

má někdo zkušenost , případně tuší, kdy/jak často se nahravají nové vouchery u jednotlivých hodnot pokud jsou momentálně vyprodané? 😁

0 Citovat

Nahodile.

Když jsem měl Sodexo, tak mě to taky někdy opozdilo vygenerovaní voucherů pro kiwi+slevomat.

Teď mám Benefit Plus, tak mi zbývají vouchery jen kiwi+booking.com (přes ehotel.cz), ale zatím nebyly chvíle, kdy by vouchery nebyly k dispozici. 

0 Citovat

Netušíte, jestli nějak nejde oje.bat ten limit na cestování 20.000/rok? Například, jestli nějaký prodejce nevezme třeba jiný tip poukázek za nákup letenek/ubytka nebo jiná kreativní možnosto? Mám edenred a ten ty standardní způsoby hlídá systémem (nabití prostředků na benefitní kartu/e-ticket i papírové poukázky, kterýma jde platit cestování). Zbývá mi ještě dost bodů, nechce se mi to utrácet za nějaké krámy.  

0 Citovat

Někde jsem kdysi viděl, že to šlo, ale muselo se to nad těch 20.000 dodanit.

0 Citovat

Rok 2023 se pomalu chyli ke konci, jak se vam tedy podarilo vycerpat benefity za letenky a ubytovani? Az do limitu?

Ja uz mam letos po vyplytvani onech 20000 Kc v benefitech vyschlo, nezbyva nez cekat na zacatek roku 2024.

Posledni stovecky pred dosazenim limitu 20000 Kc jsem aspon v ramci Benefit Plus pouzil na Travel Credits do Booking.com penezenky. Sice s jakymsi poplatkem, ale budiz ...

0 Citovat

Jsem zvídavý.

@Jakub Langer v jakém odvětví pracujete Jakube, nebo jste už rentiérem? Máte toho hodně zcestovaného..... 

1 Citovat

U mě celkem nuda, já uvalil celých 20 000 hned 9. ledna u letušky za letenky. 

0 Citovat

K letušce už se mi cesta uzavřela v momentě, kdy firma přešla s benefity od Sodexa k Benefit Plus. Stejně ona letuška měla jakési příplatky navíc. Takže jsem dříve i letos za benefity rezervoval a riskoval přes kiwi. Kupodivu snad 99% letů proletěno. Samozřejmě jsem musel benefitů vždy použít více kvůli tomu vnucenému ubytování. Bez něj ovšem letenky nebudou, zdá se.

0 Citovat

CestovatelX napsal(a):

Jsem zvídavý.

@Jakub Langer v jakém odvětví pracujete Jakube, nebo jste už rentiérem? Máte toho hodně zcestovaného..... 

Tuším, že jako bohatý rentiér bych asi k žádným benefitům neměl přístup. Ba ani jako průvodce v CK se neživím, neboť působím v telekomunikacích.

K cestování tedy mohu v současnosti použít pouze řádnou dovolenou 25 dní, dále 3-4 dny ročně navíc za odpracované roky, dále možnost transféru státních svátků dle potřeby, dále příležitostné darování krve v období cest po Evropě. I na pár dní neplaceného volna navíc došlo, zejména pro delší pobyt na Olympiádě Rio 2016 nebo pro RTW 2019.

Samozřejmě zlatá doba pro cestování byla 6-12 měsíců ve sladké nezaměstnanosti okolo let 2005 a 2010 po Jižní a Střední Americe a Karibiku. To všechno odnes čas ...

6 Citovat

Tak jsem úspěšně zakoupil za Sodexo letenky do Lisabonu. Jel jsem to koupit k okénku na letišti… jsem v tomhle případě analfabet, ale ono se to s tím poukazem tvářilo nějak složitěji na to dělat to online (7% manipulační doplatek a ještě se tím snad musí zaplatit do 17:30, aby stihli ověřit kód poukazu…) tak mi to včera všechno vyřídil prodávající. 12 000 bodů jsem proměnil na letušce a 7000 na Bookingu. Bohužel od nového roku nevíme, zda vůbec bude Sodexo ve firmě pokračovat díky iniciativě naší vlády, tak to bylo možná poprvé a naposledy☹️…. Jo a chtěl bych se zeptat, odbavené zavadlo musím taky dokoupit přes letušku? Mám kód rezervace, ale nedostanu se na Tapu do booking reference, abych si ho dokoupil sám. Mají tam asi zadaný svůj telefon (samozřejmě, že to mají o nějakou stovku dražší, z něčeho letuška žít musí).🧐 díky

0 Citovat

Kufr se kupuje pres web dopravce. pokud letuska zadala do rezervace sve cislo i email, a neprojdete pres overeni, budete muset zavolat do letusky.

0 Citovat

Pokud si z lonska vzpominam, tak Sodexo benefity sly uplatnit na letenky jen u Kiwi a Letusky. Letusku jsem tenkrat ani nepouzil, nebot mela vysoke poplatky navic (asi dokonce tech 7%), tak jsem riskovaval s Kiwi bez poplatku. Nyni pokracuji podobne v ramci programu Benefit Plus.

Cislo tve rezervace u TAPu je bud skryto v dokumentech od Letusky (podobne jako to byla treba od G2G nebo Mytrip) nebo je asi bude nutno dodatecne konktaktovat jak zmineno vyse.

Za onech 12000 Kc (asi vice voucheru dohromady) bych se mozna poohledl po jinych kontinentech v TAP tarifu discount nez jen po evropskem Lisabonu, ale samozrejme je to tva volba a jiste to i v Lisabonu bude super! Vyhlidky, vinho verde, caldo verde, fado, etc. ...

0 Citovat

Jakube, on kód rezervace má.

U TAP je ale komplikace v tom, že používá 2 faktorove overeni, takze k otevreni rezervace nestaci kod rezervace a prijmeni, ale je potreba overit jeste kod v SMS ci v emailu.

A pokud tam do obojiho letuska nacpala vlastni, tak on jako zakaznik nema sanci se do rezervace dostat

0 Citovat

Pravda, TAP ma ono 2-faktorove overeni (pres email po par minutach nebo pres sms, ktera nikdy neprijde). Podobne jako Aegean.

U techto dvou jsem zatim v minulosti nakupoval naprimo, takze jsem to nastesti s zadnym OTA resit nemusel.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Pokud si z lonska vzpominam, tak Sodexo benefity sly uplatnit na letenky jen u Kiwi a Letusky. Letusku jsem tenkrat ani nepouzil, nebot mela vysoke poplatky navic (asi dokonce tech 7%), tak jsem riskovaval s Kiwi bez poplatku. Nyni pokracuji podobne v ramci programu Benefit Plus.

Cislo tve rezervace u TAPu je bud skryto v dokumentech od Letusky (podobne jako to byla treba od G2G nebo Mytrip) nebo je asi bude nutno dodatecne konktaktovat jak zmineno vyse.

Za onech 12000 Kc (asi vice voucheru dohromady) bych se mozna poohledl po jinych kontinentech v TAP tarifu discount nez jen po evropskem Lisabonu, ale samozrejme je to tva volba a jiste to i v Lisabonu bude super! Vyhlidky, vinho verde, caldo verde, fado, etc. ...

😊 Jsou to 2 dospeli a infant. Za 12k pro 3 USA neudelam, pro jednoho ano, pro 3 ne.

0 Citovat

Letos se na letenky a ubytovani z benefitu mohlo pouzit 20.000 Kc za kalendarni rok. Vcera jsem v TV zaslechl, ze pristi rok 2024 se tato castka zmeni na 21.983 Kc za kalendarni rok. Zrejme jsem to i dohledal na webu TN.CZ:

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi...mi-zamicha

 

0 Citovat

21983 Kč bude ale suma za veškeré benefity, nejen ty čerpané "za body", nad tuto částku se z toho bude odvádět daň a pojistné (tj. 26,6 % pro lidi, co se vejdou do 15% daně). Čili do toho limitu půjdou takové věci jako multisportka, očkování, zvýhodněný nákup výrobků zaměstnavatele, team building na chatě na horách, atd. Ale ano, ten limit 20000 pro cestování bude zrušen, protože už nebude dávat úplně smysl, když jen o trochu vyšší je limit na jakékoliv benefity. 

1 Citovat

jakob napsal(a):

No já mám teď kalendář ve full-u takže ověřím nejdříve za měsíc.

0 Citovat

Ahoj, dá s nějak využít benefit plus na zakoupení letenek? Pokud ano, prosím o návod.

0 Citovat

Ahoj, lze to, ale je nutné se smířit s tím, že letenky budou za kiwí voucher (1000, 2000, 5000, 10000 Kč) a také se musí pořídit bookingový voucher za minimálně 500 Kč.

https://www.ehotel.cz/letenky/

0