Letiště Bali Denpasar

Bali Denpasar International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

DPS (IATA)
WADD (ICAO)
Indonésie

Hlavní a jediné mezinárodní letiště na ostrově Bali nese oficiální název Ngurah Rai International Airport nebo také Bandar Udara Internasional Ngurah Rai.

Na Bali se ročně odbaví téměř 20 milionů cestujících, což ho řadí na třetí pozici nejrušnějších letišť v Indonésii. Nachází se pouze necelé 3 km jižně od letoviska Kuta a 13 km jižně od Sanuru a severně od Nusa Dua. Terminál je otevřen 24 hodin denně.

Po příletu z mezinárodního letu se obrňte trpělivostí – imigrační kontrola hravě zabere 2 hodiny dlouhého stání ve frontě na razítko pro bezplatné 30 denní vízum.

 


Letenky

Letenky na Bali jsou velmi populární, čemuž odpovídají i celoroční ceny letenek. Ty se pohybují v rozmezí 16.000–20.000 Kč za zpáteční letenku z Evropy. Z Prahy nejčastěji poletíte s Emirates, případně China Eastern Airlines.

Doba letu na Bali trvá od 18 po 24 hodin v závislosti na délkách a počtu přestupů.

Chcete-li ušetřit, bývá výhodnější spojit návštěvu Bali s jednou metropolí v okolí. V úvahu připadá Jakarta, Singapur nebo Kuala Lumpur. Bangkok lze taktéž zvolit, ale z logistických důvodů v tom nevidíme velký přínos.

Ceny zpátečních letů z těchto měst se pohybují okolo 2.500 Kč.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Cesta z letiště může být utrpením – pomineme–li nekonečné zácpy napříč hlavními silničními tahy, na Bali také vesele řádí taxikářská mafie a velmi tučně těží z cestovatelské neznalosti. Pozorně si proto přečtěte následující řádky.

Ihned po příletu a východu z terminálu se na vás vrhnou taxikáři nabízející odvoz – odmítněte je. V hale najdete kancelář, kde je na tabuli uvedeno předpokládané jízdné do konkrétních lokalit a vy byste se měli předem domluvit na dané ceně +- 10 %.

Daleko komfortnější alternativou jsou oficiální taxislužby Blue Bird s taxametrem (světle modrá auta) nebo odvoz pomocí aplikací UBER či GRAB. Snadno tak docílíte i třetinové ceny. Konkrétní částku se dozvíte předem a nikde nesmlouváte – aplikaci si ideálně nainstalujte před odletem, využívat ji budete nejen při cestách po Bali. Po příletu je možné zakoupit předplacenou SIM kartu s daty pro internet, učiňte tak. Případně si dopředu zajistěte odvoz z letiště hotelem.

Využijete–li výše uvedené varianty, většina vozů na vás bude čekat v prvním patře u odletů „Departure drop–off zone“, a to z důvodu konfliktů s klasickými taxikáři u příletu.

I přes relativně krátkou vzdálenost počítejte dobu jízdy v řádu desítek minut, zácpy jsou na Bali velmi časté a husté.

Stačí dodržet jednoduché pravidlo opatrnosti a vše dopadne v pořádku.


Služby na letišti

K dispozici je na letišti bezplatná wi–fi síť @NgurahRaiAirport, která je po většinu času přetížena a na příletech nefunguje vůbec. Při odletu můžete využít wi–fi místního salónku Premiere Lounge–1, kde je login „premier“ a heslo „2016“. Jistější je vlastní simkarta s předplacenými daty a internetem.

V příletové hale si rozměňte jen nezbytně nutné množství peněz na prvních pár dní pobytu – směnárny zde mají nevýhodné kurzy (např. za doby mého pobytu v 09/2017 byl kurz za dolar 12.900 rupií a ve městě běžně 13.100 rupií). Pozor pak na pouliční směnu, té se pro jistotu vyhněte obloukem.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Indonésie? Nastav si hlídače