IATA (ICAO) kód letiště
DPS (WADD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:02 (+6)
Vzdálenost od Prahy
11532 km
Obvyklá cena letenky
17 000 Kč

O letišti Bali Denpasar

Hlavní a jediné mezinárodní letiště na ostrově Bali nese oficiální název Ngurah Rai International Airport nebo také Bandar Udara Internasional Ngurah Rai.

Na Bali se ročně odbaví téměř 20 milionů cestujících, což ho řadí na třetí pozici nejrušnějších letišť v Indonésii. Nachází se pouze necelé 3 km jižně od letoviska Kuta a 13 km jižně od Sanuru a severně od Nusa Dua. Terminál je otevřen 24 hodin denně.

Po příletu z mezinárodního letu se obrňte trpělivostí – imigrační kontrola hravě zabere 2 hodiny dlouhého stání ve frontě na razítko pro bezplatné 30 denní vízum.

Letenky

Letenky na Bali jsou velmi populární, čemuž odpovídají i celoroční ceny letenek. Ty se pohybují v rozmezí 16.000–20.000 Kč za zpáteční letenku z Evropy. Z Prahy nejčastěji poletíte s Emirates, případně China Eastern Airlines.

Doba letu na Bali trvá od 18 po 24 hodin v závislosti na délkách a počtu přestupů.

Chcete-li ušetřit, bývá výhodnější spojit návštěvu Bali s jednou metropolí v okolí. V úvahu připadá Jakarta, Singapur nebo Kuala Lumpur. Bangkok lze taktéž zvolit, ale z logistických důvodů v tom nevidíme velký přínos.

Ceny zpátečních letů z těchto měst se pohybují okolo 2.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky na Bali, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Cesta z letiště může být utrpením – pomineme–li nekonečné zácpy napříč hlavními silničními tahy, na Bali také vesele řádí taxikářská mafie a velmi tučně těží z cestovatelské neznalosti. Pozorně si proto přečtěte následující řádky.

Ihned po příletu a východu před budovu letiště se na vás vrhnou taxikáři nabízející odvoz – odmítněte je nebo se hale předem informujte v kanceláři o předpokládaném jízdném do vaší lokality. Na podobné ceně byste se měli následně domluvit. Například do Ubudu byste měli jet za 350.000 IDR max.

Daleko komfortnější alternativou jsou oficiální taxislužby Blue Bird s taxametrem (světle modrá auta) nebo odvoz pomocí aplikací Grab či Go–Jekt. Snadno tak docílíte i třetinové ceny. Konkrétní částku se dozvíte předem a nikde nesmlouváte – aplikaci si ideálně nainstalujte před odletem, využívat ji budete nejen při cestách po Bali. Po příletu je možné zakoupit předplacenou SIM kartu s daty pro internet, učiňte tak (týden s 10 GB stojí 200.000 IDR).

U delších tras se s vámi pokusí smlouvat o ceně i řidiči Grabu, začínají ale vždy na nižších částkách než taxikáři a proto dosáhnete nižší ceny. Například trasa do Ubudu se zobrazí za 160.000 IDR, řidič napíše 300.000 IDR a ve výsledku jedete za 250.000 IDR.

Případně si dopředu zajistěte odvoz z letiště hotelem.

Využijete–li výše uvedené varianty, odvoz na vás bude čekat v prvním patře u odletů „Departure drop–off zone“, a to z důvodu konfliktů s klasickými taxikáři u příletu.

I přes relativně krátkou vzdálenost počítejte dobu jízdy v řádu desítek minut, zácpy jsou na Bali velmi časté a husté.

Stačí dodržet jednoduché pravidlo opatrnosti a vše dopadne v pořádku.

Služby na letišti

K dispozici je na letišti bezplatná wi–fi síť @NgurahRaiAirport, která je po většinu času přetížena a na příletech nefunguje vůbec. Při odletu můžete využít wi–fi místního salónku Premiere Lounge–1, kde je login „premier“ a heslo „2016“. Jistější je vlastní simkarta s předplacenými daty a internetem.

V příletové hale si rozměňte jen nezbytně nutné množství peněz na prvních pár dní pobytu – směnárny zde mají nevýhodné kurzy (např. za doby mého pobytu v 10/2018 byl kurz za euro 16.700 rupií a ve městě běžně 17.100 rupií). Pozor pak na pouliční směnu, té se pro jistotu vyhněte obloukem.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

o jaký hotel se jednalo. děkuji

Odpovědět
před 3 lety

Info platilo pro pobyt 1.9 18 až 14.10,18 . Platí co je v záhlaví . Ale kdo nechce čekat a nemá velká zavazadla a nechce platit . Vyjde po odbavení do haly -- odežene nabídkáře. Sejde dolů a 1. jedu autem tam najde levnější. 2 . Mám batohy - vyjdu výjezdovou bránou na první ulici a tam je moto taxi za babku . Já si na Booking comu sehnal parádní hotel 3km . Doprava 20 kč ! Pavel

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu