Obrázek hotelu Nejkrásnější místa Transylvánských Alp

Nejkrásnější místa Transylvánských Alp

Star Star Star
Rumunsko

Tříhvězdičkový hotel Nejkrásnější místa Transylvánských Alp se nachází v Rumunsku.

ProdejceTermínStravaOdletCena za osobu
Momentálně žádná nabídka k dispozici.

O hotelu

  • Popis hotelu od CK:
vydejte se po stopách hraběte Drákuly
kombinace přírody a metropolí
ochutnávky vína a sýra v ceně
1. den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách do Bukurešti, transfer do hotelu v Sinaii, ubytování, večeře, nocleh. 2. den: Po snídani odjezd do Transylvánie, návštěva neorenesančního zámku Peleš rumunského krále Karla I. Odjezd do Sighisoary, cestou ochutnávka místního sýra, vesnice Rupea – zastávka u hradu na vrcholu hory, vesnice Saschitz s opevněným kostelem a samostatnou hodinovou věží (UNESCO). Příjezd do Sighisoary (UNESCO) a krátká procházka historickým centrem města opevněného hradbami, jedno z nejhezčích míst v Rumunsku. Citadela s orlojovou věží, katedrála, Drákulův dům… Odjezd k návštěvě Biertanu (UNESCO) – vesnice založená Sasy ve 12. st. s kostelem opevněným proti osmanským nájezdníkům. Zastávka k ochutnávce místního vína a odjezd na ubytování, večeře, nocleh v hotelu. 3. den: Po snídani pokračování v cestě Transylvánií. Turda – zastávka ve městě proslaveném svými solnými doly, Alba Carolina – nejrozsáhlejší pevnost v jihovýchodní Evropě s délkou opevnění 12 kilometrů z počátku 18. stol. Přejezd do Sibiu – pěší prohlídka nádherného středověkého města, kdysi hlavního města místních Sasů s částečně dochovaným opevněním, řadou historických budov, kostelů… Odjezd na ubytování, večeře, nocleh. 4. den: Po snídani hrad Corvin nebo také hrad Hunedoara, goticko renesanční stavba, jeden z největších hradů v Evropě z 15. století. V případě dobrého počasí přejezd Transalpinskou cestou – nejvýše položená cesta v Rumunsku přes průsmyk Urdele (2145 m. n. m.) s jedinečným výhledy na okolní krajinu. Při zhoršeném počasí návrat do Sibiu se zastávkami ve vesnicích např. Sibielu, Fantanele a Cisnadie. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu. 5. den: Po snídani odjezd do Brašova, cestou zastávka v Avrigu a prohlídce Brukenthalského paláce. Průjezd oblastí Transfagaraš, zvanou též „cesta světa“ a známou jako nejmalebnější silnice světa. Cestou fotozastávka mj. u ledovcového jezera Balea. Příjezd do Brašova, krátká procházka historickým centrem města a návštěvou Černého kostela. Odjezd na ubytování, večeře a nocleh v hotelu. 6. den: Po snídani Bran – jeden z nejznámějších „drákulovských hradů“ v Rumunsku ze 14. století. Zastávka k ochutnávce místního šumivého vína a odjezd do Bukurešti na ubytování, večeře a nocleh v hotelu. 7. den: Po snídani celodenní prohlídka Bukurešti nazývané jako „Paříž východu“, hlavní město Rumunska s řadou památek, muzeí, paláců… Národní muzeum, Atheneum, Parlament, náměstí Revoluce, historické jádro, vítězný oblouk… Volno k individuálnímu programu. Návrat na ubytování, večeře a nocleh v hotelu. 8. den: Po snídani volno k individuálním programu, transfer na letiště a odlet do Prahy.
• leteckou přepravu v turistické třídě Praha – Bukurešť – Praha vč. tax a příplatků • dopravu autokarem/minibusem po trase zájezdu • 7 noclehů v hotelech ***/**** s polopenzí • ochutnávky vína a sýra dle programu zájezdu • služby průvodce • pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.
Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob. CENA NEZAHRNUJE: • vstupy do památkových objektů • nápoje k večeřím• přepravu MHDFAKULTATIVNÍ SLUŽBY: • příplatek na jednolůžkový pokoj 4.990,- Kč ORIENTAČENÍ NĚKTERÝCH CENY VSTUPŮ (V RON*): parlament Bukurešť - cca 45 RONnárodní muzeum Bukurešť - 10-30 RON dle expozicegeologické muzeum Bukurešť - cca 10 RON hrad Bran - cca 40 RONhrad Peles - cca 30 RON hrad Rupea - cca 10 RON hrad Corvin - cca 30 RON * 1 RON = cca 6 CZKDoporučenou měnou na cestu jsou EURA.

Fotky

Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 1
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 2
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 3
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 4
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 5
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 6
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 7
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 8
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 9
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 10
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 11
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 12
Nejkrásnější místa Transylvánských Alp – fotka 13