Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Madeira je velmi oblíbeným cestovatelským cílem, ale dostat se na ni z ČR za rozumný peníz nelze, nicméně následující osvědčený tip na výlet vás potěší nejen cenou, ale především trasou.

První zastávkou bude hlavní město Portugalska, Lisabon, který vám okamžitě učaruje, stačí se procházet po čtvrti Bairro Alto a zaposlouchat se v některém baru do tesknivých tónů fada nebo se projet tramvají č. 28. Po pár dnech v Lisabonu se přesunete na ostrov věčného jara, Madeiru, kde si můžete dát treky po jedinečných levádách a třeba ochutnat proslulé madeirské víno. Na závěr celého výletu si uděláte zastávku v Miláně, kde určitě nevynecháte Milánský dóm.

Letenky na tento výlet pořídíte na jeden nákup u oblíbené nízkonákladovky EasyJet.com, celý itinerář sestává ze 6 letů, které proletíte v následujícím pořadí:

  • 1) Praha – Milán – Lisabon
  • 2) Lisabon – Funchal (Madeira)
  • 3) Funchal – Lisabon – Milán
  • 4) Milán – Praha
  • lety přidáte pomocí tlačítka + Přidat další
Nejnižší cena za uvedenou kombinaci je 3.211 Kč za osobu + připočítejte 375 Kč administrativní poplatek, který je započítán za celou rezervaci a je již obsažen v ceně letenek za všechny cestující.

Limity zavazadel - easyJet

EasyJet umožňuje bezplatnou přepravu jednoho kusu příručního zavazadla maximálních rozměrů 56×45×25 cm, které vám může být na vytíženějších letech bezplatně přepraveno v nákladovém prostoru, pokud však budete cestovat se zavazadlem nepřesahujícím rozměry 50×40×20 cm, máte garanci, že zavazadlo budete mít u sebe na palubě.

EasyJet neprovozuje návazné lety! Pokud si přikoupíte k rezervaci zavazadlo k odbavení (2.758 Kč za 1 ks zavazadla do 20 kg na všechny lety), musíte jej při přestupu vyzvednout z výdejního pásu a znova odbavit na další let.

Hotely po cestě

Ubytování v Portugalsku, a to jak na pevnině, tak i na ostrovech je velice levné, ceny se podobají těm, na které jsme zvyklí v našich končinách.

Hotely v Lisabonu, hotely ve Funchalu, hotely na celé Madeiře

Na závěr výletu nezapomeňte také na ubytování v Miláně.

Vypůjčení auta na Madeiře

Nejsnadnějším způsobem, jak poznat ostrov, je pronájem automobilu, za který při vyzvednutí na letišti Funchal zaplatíte cca 600 Kč za den.

Půjčovny na letišti Funchal

[start][odlet]Praha[/odlet][prilet]Milán[/prilet][prilet]Lisabon[/prilet][mezikrok][prg][mxp][lis][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

26 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele i.tisovska
i.tisovska

Zdravím Vás. Poraďte mi levnější letenky na Madeiru v květnu na 10-12 dní. Moc Vám děkuji. Ivana

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele sunfull
sunfull

Ahoj, zkouším nakombinovat nejvýhodnější kombinaci,ale nevyhovuje mi na easyjetu,že vidím pouze na pár dní dopředu, je prosím nějaký trik,jak zobrazit např. celý měsíc?Děkuji předem za reakci

před 8 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Sunfulle, v prvním kroku po zadání dat příletu a odletu - Zvolte svůj let - je standartně nastaven na 3 dny, hned vedle si nastavíš (šedá záložka) na tři týdny nebo dokonce rok.

před 8 lety
Avatar uživatele sunfull
sunfull

To je výborný:)..děkuju za pomoc:)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele monika_dvorakova
monika_dvorakova

Ahoj kluci, ráda bych sehnala lístky do Lisabonu za co nejrozumější cenu, na prodloužený víkend. Kromě prvního říjnového jsme flexibilní. Děkuji moc Monika

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele dasaculda1
dasaculda1

Hezký den, chtěla bych si ověřit, než zaplatím letenky, jak je to s odbaveným zavazadlem do 20 kg. Když přidám odbavené zavazadlo, naskočí cena 2960,- Kč, platí za celý let Pha-Funchal ? V poplatcích je uvedena cena 14 - 27 Eur za kus odb. zavazadla, takže za každý jednotlivý let Pha-Mi, Mi-Lis, Lis-Funch? Omlouvám se, letím s nízkonákladovkou poprvé a mám v tom zmatek. Díky za info. Dáša

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Dášo, zavazadla jsou při rezervaci vždy přidána pro celou cestu, tzn. na všechny lety v itineráři, proto je souhrnná částka tak vysoká, poplatek za zavazadlo se liší podle délky jednotlivých letů.

před 8 lety
Avatar uživatele dasaculda1
dasaculda1

Díky, nakonec zkusíme cestu "na lehko" jen s příručním zavazadlem. :o)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Miiska
Miiska

Ahojki kluci, nenašla by se tam termín na prosinec? Nejlépe od čtvrtka do neděle na 10 dní popř. jakýkoliv den, též kolem 10 ti dní. Předem moc děkuji za pomoc. Míša

před 8 lety
Avatar uživatele zero
zero

Ahoj, ohledně toho termínu na prosinec, je tam toho vcelku hodně...dá se třeba odlet čtvrtek 4.12. Praha - Londýn Gatwick, 5.12. Gatwick - Funchal, 11.12. Funchal - Lisabon, 13.12. Lisabon - Milan a 14.12. Milan - Praha, cena pro dva je 7386,- včetně rezervačního poplatku. Nějak mi nejde vložit odkaz tak to píšu jen textově :-). Termíny se tam dají nakombinovat různě a většinou to vychází cenově podobně. Dal jsem tu první část cesty přes Gatwick aby se nemuselo dvakrát přestupovat....

před 8 lety
Avatar uživatele Miiska
Miiska

Ahoj Martine, mockrát děkuji. 7tis je už trošku hodně na výletík. Právě se mi líbila ta akce za 3500, ale děkuji zkusím pohledat. Míša

před 8 lety
Avatar uživatele Miiska
Miiska

Aha pro 2, to sem si nevšimla. Děkuji mockrát :)

před 8 lety
Avatar uživatele zero
zero

Jj cena 7386,- je pro dva, ale když se tím na easyjetu trochu proklikáš, třeba ještě nějakou stovku ušetříš:-)...každopádně pokud bys jela, doporučuju v Gatwicku na přenocování hotel přímo na letišti (terminál sever), stojí na ty pozdější termíny něco málo přes 1000,- korun za pokoj a je to pohoda a v klidu se vyspíš, v Milánu pak na přespání u letiště ideální IBIS Milano Malpensa, doprava na/z letiště zdarma, cca 4km daleko a cena kolem 1200,- za pokoj. V obou jsem spal a na ty přestupy jsou super...

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele hans.sraj
hans.sraj

Zdravím, můžeme požádat o vyhledání letenek ideálně na posledních +/- 14 dní v únoru?

před 8 lety
Avatar uživatele hans.sraj
hans.sraj

předem DĚKUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUJEM!!!!!

před 8 lety
Avatar uživatele hans.sraj
hans.sraj

na jarňáky pořád dost dobrý, děkujem!

před 8 lety
Avatar uživatele KKM
KKM

Da se i z Berlina SXF s jednim prestupem (SXF - LIS - FNC), i to cestou tam krasne navazuje (3 hod. v LIS) - vcera jsem bukoval prelom leden - unor, za 3200,- / os.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele michaela.konopova
michaela.konopova

Ahoj kluci, prosím Vás o pomoc s cestou na Madeiru. Nabídku od Easy Jetu je opravdu cenově výtečná, ale nedaří se mi najít lety tak, abychom se tam dostali během jednoho dne. Chystáme se tam na líbánky a rozhodující je pro nás nejen cena, ale taky pohodlí. Ideální termín dovolené by byl od 13.-20.9. A odlet nejlépe z Vídně popř. z Prahy. A zavazadlo do 20kg stačí. Moc Vám děkujeme za případné návrhy letů! Míša

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ahoj Míšo, letenky na Madeiru jsou opravdu drahé, s jedním přestupem se tam z Prahy dostanete za cca 9,5 tisíce na osobu - příklad rezervace nebo bez přestupu za 10 tis. - příklad rezervace, pak je ještě možnost chytnout nějaký charter z Německa, ale to je spíše věci náhody.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele czechian
czechian

Naklikáno a na dalším kroku bum: https://www.dropbox.com/s/g9ttpdqgxyxe4g8/Warning%20%20easyJet%20s%20Acceptable%20Use%20Policy%20%20%20easyJet.png

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

hmmm hmm, tohle bude potřeba vyřešit jiným prohlížečem. Případně nové okno?

před 8 lety
Avatar uživatele czechian
czechian

No každopádně bych řekl, že jim asi vadí ten váš promo odkaz.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

bude to na základě počtu odchozích lidí, s tím nic neudělám.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
A už tam budem?
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam chceš!
Ragusa
ušetříš až 60%
To bude jízda!
Gambie
ušetříš až 36%
A už tam budem?
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie

Zavřít boční panel
Algarve
Portugalsko

Surfařský ráj s chutí portského vína

Portugalsko je nejzazší zemí na jihozápadě Evropy. Nachází se na Pyrenejském poloostrově, o který se dělí se svým jediným sousedem – Španělskem. Celé pobřeží Portugalska ohraničuje Atlantský oceán. K této zemi náleží dvě autonomní oblasti – Azorské ostrovy a Madeira. 

Portugalsko je země mořeplavců, fotbalistů a surfařů. Od řeky Douro až po jižní město Faro nabízí tato země mnoho: krásu a neposkvrněnost Azorských ostrovů, hornatou a nepříznivou Madeiru, zkušenost se surfováním v Peniche (jedno z deseti nejlepších míst na surfování na světě), chuť Pastel de Nata v Lisabonu (jednoho z nejlepších dezertů na světě), degustace portského vína u řeky Douro v Portu. Stačí si jen vybrat a pak se jednoduše zamilujete.

Průvodce pro Portugalsko