Cinqueterre

Adventní Milán z Ostravy - 538 Kč.

13 komentářů
2016-09-29T13:20:18+02:00

O akci

Nová linka Ryanairu z ostravského letiště Leoše Janáčka do italského Bergama sice ještě nezahájila provoz, ale radovat se z ní mohou mnozí už teď. Ryanair na této trase nabízí letenky za 269 Kč v jednom směru, přičemž v předvánočním čase můžeme zakoupit zpáteční letenky na prodloužený víkend od čtvrtka do neděle za neodolatelných 538 Kč.

Užijte si pravou adventní atmosféru vánočních trhů na hlavním milánském náměstí s fascinující gotickou Katedrálou Narození Panny Marie (Duomo di Milano). Stejně okouzlující je i samotné Bergamo v samotném alpském podhůří, ve kterém přistanete.

V nejlevnějším tarifu Standard umožňuje Ryanair přepravu příručních zavazadel o rozměrech 55×40×20 cm a 35×20×20 cm, přičemž hmotnost prvního nesmí překročit 10 kg. Odbavení a taktéž samotný nákup letenek můžete provést přes aplikaci Ryanair.

Jak do Milána

Z bergamského letiště Il Caravaggio se můžete přímo do Milána svézt autobusy několika společností, nejlevnější jízdenky nabízí Orioshuttle , 4 € jednosměrně, Terravision nebo Autostradale prodávají jízdenky do Milána za 5 €. Taktéž se můžete svézt místním autobusovou linkou na nádraží v Bergamu a vzít do Milána levný regionální vlak.

Bergamo

V Bergamu doporučujeme hledat ubytování v Horním městě neboli Città Alta, do kterého se dostanete kolejovou lanovkou z Dolního města - Città bassa nebo autobusem přímo z letiště, na obojí platí stejný tarif ATB Bergamo. Doporučujeme zakoupit 24 nebo 72 hodinovou jízdenku. Lze zakoupit i v automatu na zastávce, platí celou dobu (24 nebo 72 hodin) od označení.

TIP: Kousek od vlakového nádraží vyjíždí tramvaj T1 do Albina, ze kterého můžete využít lanovku do horského Selvina, na tramvaj platí vícedenní jízdenka nebo 24 hodinová síťová.

Milán

V Miláně se zaměřte na hotely v blízkosti metra. Zapátrejte také po nějakém pěkném apartmánu přes Airbnb. Co je Airbnb, jak lze získat slevu na první rezervaci, se dozvíte v našem článku.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-09-29T14:20:18+02:00

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce