Adventní Milán z Ostravy - 538 Kč.

Před rokem

Jak akci využít?

Nová linka Ryanairu z ostravského letiště Leoše Janáčka do italského Bergama sice ještě nezahájila provoz, ale radovat se z ní mohou mnozí už teď. Ryanair na této trase nabízí letenky za 269 Kč v jednom směru, přičemž v předvánočním čase můžeme zakoupit zpáteční letenky na prodloužený víkend od čtvrtka do neděle za neodolatelných 538 Kč.

Užijte si pravou adventní atmosféru vánočních trhů na hlavním milánském náměstí s fascinující gotickou Katedrálou Narození Panny Marie (Duomo di Milano). Stejně okouzlující je i samotné Bergamo v samotném alpském podhůří, ve kterém přistanete.

V nejlevnějším tarifu Standard umožňuje Ryanair přepravu příručních zavazadel o rozměrech 55×40×20 cm a 35×20×20 cm, přičemž hmotnost prvního nesmí překročit 10 kg. Odbavení a taktéž samotný nákup letenek můžete provést přes aplikaci Ryanair.

Jak do Milána

Z bergamského letiště Il Caravaggio se můžete přímo do Milána svézt autobusy několika společností, nejlevnější jízdenky nabízí Orioshuttle , 4 € jednosměrně, Terravision nebo Autostradale prodávají jízdenky do Milána za 5 €. Taktéž se můžete svézt místním autobusovou linkou na nádraží v Bergamu a vzít do Milána levný regionální vlak.

Bergamo

V Bergamu doporučujeme hledat ubytování v Horním městě neboli Città Alta, do kterého se dostanete kolejovou lanovkou z Dolního města - Città bassa nebo autobusem přímo z letiště, na obojí platí stejný tarif ATB Bergamo. Doporučujeme zakoupit 24 nebo 72 hodinovou jízdenku. Lze zakoupit i v automatu na zastávce, platí celou dobu (24 nebo 72 hodin) od označení.

TIP: Kousek od vlakového nádraží vyjíždí tramvaj T1 do Albina, ze kterého můžete využít lanovku do horského Selvina, na tramvaj platí vícedenní jízdenka nebo 24 hodinová síťová.

Milán

V Miláně se zaměřte na hotely v blízkosti metra. Zapátrejte také po nějakém pěkném apartmánu přes Airbnb. Co je Airbnb, jak lze získat slevu na první rezervaci, se dozvíte v našem článku.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele irena.bicankova

Moc díky za tip!!! Chtěla bych se zeptat, jestli existuje z Bergama nějaký dobrý spoj na výlet do Lago di Como. díky moc!

Avatar uživatele lukas

Ireno, určitě vlakem, z Bergama můžete do Lecca nebo třeba do Varenny. Z Varenny se dá pak udělat výlet lodí do Bellagia apod. Záleží, co chcete u jezera dělat.

Avatar uživatele petr.nov

Díky za odpověd. Takže pokud to chápu dobře, tak si stačí na ryanair k půjčení auta objednat rovnou i to pojištění, zaplatit a tím pádem nemusím mít kreditku? :) To by bylo super. Kreditky se mi totiž vůbec nelíbí, pořád žít na dluh ....

Avatar uživatele petr.nov

Ahoj. Doporučíte my prosím půjčovnu aut? Rád bych si půjčil auto, cena není vysoká a bude to snažší. Jen jsem narazil na jeden problém. Píší "PŘIJÍMANÉ: American Express, MasterCard (nikoliv debetní karta), Visa (ne debetní)" je to opravdu takový problém? Žádnou kreditku (né debetní) nemám.

Avatar uživatele lukas

Většina půjčoven vyžaduje kreditní kartu kvůli zálohy, to je znění obecných podmínek, nicméně není to vždy podmínkou, některé půjčovny akceptují i klasické debetní karty. Určitě si to před vypůjčením ověř. Na místě v pújčovně se pak můžeš "vykoupit" pojištěním na nulovou spoluúčast = není potřeba kreditní karta ;-)

Avatar uživatele petr.nov

Díky za odpověd. Takže pokud to chápu dobře, tak si stačí na ryanair k půjčení auta objednat rovnou i to pojištění, zaplatit a tím pádem nemusím mít kreditku? ? To by bylo super. Kreditky se mi totiž vůbec nelíbí, pořád žít na dluh ….

Avatar uživatele Offloaded

Petře, vůbec není na škodu nejdříve pochopit rozdíl mezi kreditní a debetní kartou a to jak kreditní karta funguje obecně a konkrétně u půjčování aut, protože pak bys asi nepsal nesmysly o "životě na dluh". Vybírat půjčovnu aut ne podle toho, která má nejvýhodnější nabídku, ale podle toho která ti vezme debetku zrovna o moc velké finanční prozíravosti nesvědčí.

Avatar uživatele petr.nov

Ahoj. Předem děkuji za tento post. Ideální dárek pro blízké. Mám otázku, jak postupovat ted? Jak vytisknout letenky? Jak vůbec pokračovat dál? Jsou to mé první letenky a tak moc nevím co a jak.

Avatar uživatele lukas

Ahoj Petře, nemusíš teď dělat nic, pak jen pár dní před odletem provedeš online odbavení, vytiskneš si palubní vstupenky, se kterými tě na letišti pustí přes bezpečnostní kontrolu a pak do letadla.

Avatar uživatele Karel

Pro začátek zkus oddělovat věty alespoň čárkami a tečkami. Samozřejmě ve správném počtu, ne po dvou či čtyřech, jak jsi předvedl výše.

Avatar uživatele freddyq

Zimní móda celorocne uzasne jidlo a chupita :) na tech par dni to ma do milana smysl :) https://potkamesevevlaku.wordpress.com/2016/06/25/prodlouzeny-vikend-v-milane/

Doufejme ze Bergamo zustane hlavne i na leto protoze z nej pak je mnoho moznosti do spousty letovisek letos jsme vyzili wizzair z Prahy a nasledny den Korfu a vyslo to tam i zpet za 100 euro ..Korfu sice bylo i z Bratislavy primo ovsem casy z Bergama a zpet bylo lepasi a letenka nakonec byla za 20 euro jedna cesta z Bratislavy stala vic Wizzir byl taky za 20 z Prahy bohuzel bylo jeste za 10 nutno koupit zavazadlo do kabiny coz u Ryaniaru naopak jsou zdarma a jeste 2 ..nakonec i v zime by se dalo vyuzit Bergamo do hor z nej zase tak daleko pak neni jen aby to nedopadlo z Bergamem v Ostrave jako treba v Brne s Gironou ..Bratislava Gran Canariu taky neudrzela ...podle meho tam ale nekomu tyhle lety vadily ....Bremy z Prahy jsem moc nepochopil skoda ze nezustal ten Frankfurt i pozde vecer byl vytizeny treba jeste neco pribude Brno i Ostrava by toho mohly mit vic do Ryanairu nekonec i Praha a i od Wizzairu

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

A už tam budem?

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

A už tam budem?

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Honem, dokud jsou místa!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie