Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nová linka Ryanairu z ostravského letiště Leoše Janáčka do italského Bergama sice ještě nezahájila provoz, ale radovat se z ní mohou mnozí už teď. Ryanair na této trase nabízí letenky za 269 Kč v jednom směru, přičemž v předvánočním čase můžeme zakoupit zpáteční letenky na prodloužený víkend od čtvrtka do neděle za neodolatelných 538 Kč.

Užijte si pravou adventní atmosféru vánočních trhů na hlavním milánském náměstí s fascinující gotickou Katedrálou Narození Panny Marie (Duomo di Milano). Stejně okouzlující je i samotné Bergamo v samotném alpském podhůří, ve kterém přistanete.

V nejlevnějším tarifu Standard umožňuje Ryanair přepravu příručních zavazadel o rozměrech 55×40×20 cm a 35×20×20 cm, přičemž hmotnost prvního nesmí překročit 10 kg. Odbavení a taktéž samotný nákup letenek můžete provést přes aplikaci Ryanair.

Jak do Milána

Z bergamského letiště Il Caravaggio se můžete přímo do Milána svézt autobusy několika společností, nejlevnější jízdenky nabízí Orioshuttle , 4 € jednosměrně, Terravision nebo Autostradale prodávají jízdenky do Milána za 5 €. Taktéž se můžete svézt místním autobusovou linkou na nádraží v Bergamu a vzít do Milána levný regionální vlak.

Bergamo

V Bergamu doporučujeme hledat ubytování v Horním městě neboli Città Alta, do kterého se dostanete kolejovou lanovkou z Dolního města - Città bassa nebo autobusem přímo z letiště, na obojí platí stejný tarif ATB Bergamo. Doporučujeme zakoupit 24 nebo 72 hodinovou jízdenku. Lze zakoupit i v automatu na zastávce, platí celou dobu (24 nebo 72 hodin) od označení.

TIP: Kousek od vlakového nádraží vyjíždí tramvaj T1 do Albina, ze kterého můžete využít lanovku do horského Selvina, na tramvaj platí vícedenní jízdenka nebo 24 hodinová síťová.

Milán

V Miláně se zaměřte na hotely v blízkosti metra. Zapátrejte také po nějakém pěkném apartmánu přes Airbnb. Co je Airbnb, jak lze získat slevu na první rezervaci, se dozvíte v našem článku.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele irena.bicankova
irena.bicankova

Moc díky za tip!!! Chtěla bych se zeptat, jestli existuje z Bergama nějaký dobrý spoj na výlet do Lago di Como. díky moc!

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ireno, určitě vlakem, z Bergama můžete do Lecca nebo třeba do Varenny. Z Varenny se dá pak udělat výlet lodí do Bellagia apod. Záleží, co chcete u jezera dělat.

před 6 lety
Avatar uživatele petr.nov
petr.nov

Díky za odpověd. Takže pokud to chápu dobře, tak si stačí na ryanair k půjčení auta objednat rovnou i to pojištění, zaplatit a tím pádem nemusím mít kreditku? :) To by bylo super. Kreditky se mi totiž vůbec nelíbí, pořád žít na dluh ....

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele petr.nov
petr.nov

Ahoj. Doporučíte my prosím půjčovnu aut? Rád bych si půjčil auto, cena není vysoká a bude to snažší. Jen jsem narazil na jeden problém. Píší "PŘIJÍMANÉ: American Express, MasterCard (nikoliv debetní karta), Visa (ne debetní)" je to opravdu takový problém? Žádnou kreditku (né debetní) nemám.

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Většina půjčoven vyžaduje kreditní kartu kvůli zálohy, to je znění obecných podmínek, nicméně není to vždy podmínkou, některé půjčovny akceptují i klasické debetní karty. Určitě si to před vypůjčením ověř. Na místě v pújčovně se pak můžeš "vykoupit" pojištěním na nulovou spoluúčast = není potřeba kreditní karta ;-)

před 6 lety
Avatar uživatele petr.nov
petr.nov

Díky za odpověd. Takže pokud to chápu dobře, tak si stačí na ryanair k půjčení auta objednat rovnou i to pojištění, zaplatit a tím pádem nemusím mít kreditku? ? To by bylo super. Kreditky se mi totiž vůbec nelíbí, pořád žít na dluh ….

před 6 lety
Avatar uživatele Offloaded
Offloaded

Petře, vůbec není na škodu nejdříve pochopit rozdíl mezi kreditní a debetní kartou a to jak kreditní karta funguje obecně a konkrétně u půjčování aut, protože pak bys asi nepsal nesmysly o "životě na dluh". Vybírat půjčovnu aut ne podle toho, která má nejvýhodnější nabídku, ale podle toho která ti vezme debetku zrovna o moc velké finanční prozíravosti nesvědčí.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele petr.nov
petr.nov

Ahoj. Předem děkuji za tento post. Ideální dárek pro blízké. Mám otázku, jak postupovat ted? Jak vytisknout letenky? Jak vůbec pokračovat dál? Jsou to mé první letenky a tak moc nevím co a jak.

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Petře, nemusíš teď dělat nic, pak jen pár dní před odletem provedeš online odbavení, vytiskneš si palubní vstupenky, se kterými tě na letišti pustí přes bezpečnostní kontrolu a pak do letadla.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Pro začátek zkus oddělovat věty alespoň čárkami a tečkami. Samozřejmě ve správném počtu, ne po dvou či čtyřech, jak jsi předvedl výše.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele freddyq
freddyq

Zimní móda celorocne uzasne jidlo a chupita :) na tech par dni to ma do milana smysl :) https://potkamesevevlaku.wordpress.com/2016/06/25/prodlouzeny-vikend-v-milane/

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele
mikir

Doufejme ze Bergamo zustane hlavne i na leto protoze z nej pak je mnoho moznosti do spousty letovisek letos jsme vyzili wizzair z Prahy a nasledny den Korfu a vyslo to tam i zpet za 100 euro ..Korfu sice bylo i z Bratislavy primo ovsem casy z Bergama a zpet bylo lepasi a letenka nakonec byla za 20 euro jedna cesta z Bratislavy stala vic Wizzir byl taky za 20 z Prahy bohuzel bylo jeste za 10 nutno koupit zavazadlo do kabiny coz u Ryaniaru naopak jsou zdarma a jeste 2 ..nakonec i v zime by se dalo vyuzit Bergamo do hor z nej zase tak daleko pak neni jen aby to nedopadlo z Bergamem v Ostrave jako treba v Brne s Gironou ..Bratislava Gran Canariu taky neudrzela ...podle meho tam ale nekomu tyhle lety vadily ....Bremy z Prahy jsem moc nepochopil skoda ze nezustal ten Frankfurt i pozde vecer byl vytizeny treba jeste neco pribude Brno i Ostrava by toho mohly mit vic do Ryanairu nekonec i Praha a i od Wizzairu

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam chceš!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Honem, dokud jsou místa!
Wall Street
ušetříš až 36%
To bude jízda!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam chceš!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie