Cinqueterre

Letenky do Itálie

Na jaká letiště se létá?

V Itálii najdete 40 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště v Itálii

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Itálie?

Průměrnou cenu „letenky do Itálie“ nelze dobře určit. V zemi jsou desítky destinací s velmi odlišnými cenami od 700 až po 5 000 Kč. Nejlevnější lety pořídíte do Milána, Benátek nebo Pisy, nejdražší očekávejte na Sardinii, Sicílii a jih Itálie.

Detailnější informace zjistíte na stránkách jednotlivých měst: letenky do Říma, letenky do Milána, letenky do Benátek, letenky do Neapole, letenky do Pisy, letenky do Boloni, letenky do Florencie, letenky do Bari, letenky do Rimini, letenky do Lamezia Terme, letenky do Turína.

Kde koupit nejlevnější letenky do Itálie?

Trasy do Itálie okupují hlavně nízkonákladové aerolinky, proto je nejvýhodnější kupovat přímo na jejich webu. Většinu tras zajišťuje Ryanair, easyJet, Wizz Air, Vueling, EurowingsČSA nebo Volotea.

U destinací, kam létá více různých aerolinek nebo menších míst, kam nelétají přímé lety, využijte pro srovnání všech možností také náš vyhledávač letenek.

Kdy jsou letenky do Itálie nejlevnější?

Obecně nejlevněji letenky do Itálie pořídíte na zimní měsíce, které jsou pro městskou turistiku nejvhodnější. Nejlevnějšími měsíci jsou tradičně leden a únor, v menší míře i listopad či březen.

Letenky do přímořských destinací koupíte levněji na červen a září než na letní prázdniny, kdy jsou ceny nejvyšší.

Míříte-li do Itálie v zimě, vyplatí se čekat na akce objevující se cca 2 měsíce před odletem. Na letní období nakupujte 3-4 měsíce před cestou.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Itálie?

Bohatá nabídka přímých letů do Itálie usnadní cesty z mnoha letišť v ČR a okolí. Přímo se létá na těchto trasách, pro detail klikněte na název města:

  • z Prahy: Milán, Řím, Benátky, Bergamo, Neapol, Boloňa, Pisa, Florencie, Pescara, Bari, Trapani a Cagliari. V letní sezoně i množství charterů do daších přímořských destinací,
  • z Brna: Bergamo,
  • z Bratislavy: Bergamo, Řím, Alghero a Boloňa,
  • z Vídně: Milán, Řím, Bergamo, Neapol, Pisa, Boloňa, Florencie, Bari, Brindisi, Lamezia Terme, Catania, Olbia,
  • z Katovic: Řím, Bergamo, Boloňa, Brindisi, Catania,
  • z Krakova: Milán, Řím, Bergamo, Benátky, Turín, Verona, Boloňa, Pisa, Rimini, Pescara, Neapol, Bari, Lamezia Terme, Catania, Palermo, Cagliari,
  • z Wroclawi: Řím, Bergamo, Boloňa, Neapol, Palermo, Bari,
  • z Norimberka: Řím, Bergamo, Bari, Neapol, Olbia, Palermo, Pisa.

Jak dlouho se letí do Itálie?

Doby letů se výrazně liší dle cílové destinace. Z Prahy do Milána nebo Benátek se letí asi hodinu a čtvrt, do Říma necelé dvě hodiny a na Sicílii 2,5 hodiny.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců