Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Obyvatelé Slovenska či jižní Moravy mířící za exotikou černého kontinentu, jistě ocení aktuálně zlevněné letenky z Budapešti do Johannesburgu, které jdou pořídit za pěkných 10.420 Kč. Výhodou je rychlé spojení s jedním pohodlným přestupem v Káhiře, stejně jako fakt, že díky letovému řádu nevzniká nutnost před odletem a ani po příletu v Budapešti nocovat.

Cesty můžete podniknout od února do května, tzn. mimo hlavní sezonu, což však může skýtat výhody. Počasí je stále ještě pěkné s teplotami kolem 20 stupňů i na samém jihu Afriky, turistů znatelně méně a i ceny ubytování budou nižší.

  • Budapešť – Johannesburg od 10.420 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období leden až květen 2017 (prakticky bez omezení)
  • Platí do aktualizace tarifu
V ceně letenky je jedno velké odbavené zavazadlo do 23 kg plus samozřejmě standardní příruční.

Před cestou

Víza

Podle aktuálních informací slovenského ministerstva zahraničí bohužel je oficiálně zavedená vízová povinnost pro občany SK. Vízum zdarma získají na nejbližším velvyslanectví jižní Afriky ve Vídni.

Češi pro turistický pobyt vízum do JAR nepotřebují, stačí cestovní pas platný 6 měsíců po ukončení cesty.

Doprava na místě

Po příletu do Johannesburgu doporučuji hned pokračovat dále. Provincie Gauteng, ve které letiště leží, se netěší příliš dobré pověsti, především je ale Johannesburg a okolí poměrně nezajímavým místem.

Pro přelety dále můžete využít několik nízkonákladových aerolinek, jejichž ceny zpátečních letenek (především do Kapského Města a Durbanu) často nepřekročí ani 2.000 Kč. Využít můžete aerolinky Kulula, Mango nebo Flysafair. Do menších destinací pak národní (a nejdražší) aerolinku South African Airways nebo menší Fly Blue Crane.

Zdaleka nejlepším způsobem, jak objevovat Jižní Afriku, je však půjčení auta. Jezdí se sice vlevo, ale v JAR to činit problém nebude. Silnice jsou dobré, rovné a provoz není tak velký. K oblíbenosti půjčení auta přispívají také poměrně nízké ceny a velký výběr.

Ubytování

Ubytovávejte se v menších městech a v menších penzionech. Obvykle jsou stejně kvalitnější a o mnoho příjemnější než velké hotely a ceny vás rozhodně nezruinují. Za dvoulůžkový pokoj běžně zaplatíte od 750 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele robin.capek
robin.capek

Dobrý den, máme s kamarády plán letět koncem července do Windhoek a v polovině srpna opět zpět. Zajímalo by mě, za kolik asi můžeme do té doby letenky sehnat? Abychom věděli, jak dlouho máme čekat a co je asi to nejlepší, co můžeme sehnat. Další variantou je totiž vyrazit z Johanesburgu...je to bohužel delší cesta (takže bychom zase museli někde ubrat z plánu), ale cenově je to zatím výrazně lepší. Máte také nějaká doporučení na půjčovny aut (případně na auta samotná) ve Windhoek a případně tedy i v Johanesburgu? Děkuji

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele katerina.kaspar
katerina.kaspar

Jeli jsme autem z Cape Town až do Durbanu, podél pobřeží i více do nitra země (Drakendberg,...), a nestalo se nám nikde nic, ani jsme cestou neviděli snad jediný incident, samozřejmostí je nenechávat nic v autě a jezdit zamčení, vyhnout se jistým místům, stačí k tomu ale trocha selského rozumu :) všem doporučuju půjčení auta pro poznávání této krásné země, popř. Baz Bus je parádní věc... My měli Kia Picanto a i s tímhle prdítkem jsme to zvládli, pokud vás ale bude více než 2 lidé, nebo máte dost peněz, pujčte si něco lepšího rozhodně...

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Možná to bude někoho zajímat: z Budapešti se dá letět až do konce června (a pak zase od konce srpna) do Fukuoky s Air France/KLM už od 10300 Kč.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Pokud mě oči neklamou, tak se dá s EgyptAirem z Budapešti i např. do Eritreje za deset tisíc. Viz secretflying.com/posts/mega-post-europe-sub-saharan-africa-e305-roundtrip/ (Kde ovšem taky nerozebírají všechny varianty - nutno vyzkoušet.)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele landqvist
landqvist

Mám z toho dost podobný dojem. V JARu jsem byl v prosinci. CBD v Joburgu je sice dost o hubu, ale zase je to super zážitek. Zaparkoval jsem v Carlton Centru. Šel jsem se podívat na Top of Africa. Trochu jsem hledal prodejní okénko, ale nakonec jsem našel. Poté jsem se chtěl projít po centru. Ale jistý mladík mi pořád chtěl nabízet průvodcovské služby a chtěl abych pozval na oběd jeho a jeho rodinu. Diplomaticky jsem z toho vycouval a autem jsem upaloval do čtvrti Melville. To je krásná čtvrť, plná zeleně a je tu krásný výhled z Melville Koppies. Poté po placené silnici do Pretorie. Zrovna byla špička. Tak to všude stálo a já se kochal sportovními BMW, Audi a Mercedesi. Jihoafričani mají německá auta prostě rádi! V Pretorii jsem si prošel jen Union Building a valil jsem to na východ. Na jednom místě policie uzavřela dálnici a dělala náhodné prohklídky. Pokud jste bílí, tak se připravte na pořádný check! Pak jsem si zase užíval rychlou jízdu. Jel jsem potom z Lydenbergu do Sabie (Scenic route), u Sabie jsem udělal pěkný hike a vykoupal se u vodopádů. Vyspal se v Graskopu a pak jel panorama route. Nádhera. Do Krugeru jsem vstoupil v Pahalborwa. Kruger byl z mého pohledu nejbezpečnejší místo v celém JARu. Z Krugeru jsem pak jel do Drakensbergu (Royal Natal) a odtud do Durbanu. Durban nic moc, ale například umhlanga rocks (ještě blíže k letišti) je super! Rád se do JARu vrátím a rozhodně si půjčím lepší auto!

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele kikina
kikina

V pátek letíme do JAR a byl jsem tam mnohokrát, naposled v únoru minulého roku, a vše OK, stačí dodržovat cituji "byt zamceny, nebrat stopare atd., samozrejme nejezdit treba do Soweta".

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele mzamkovs
mzamkovs

V Johannesburgu by som si auto z bezpecnostnych dovodov nepoziciaval...

před 6 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Situace není tak hrozná, jak se říká. Pokud si půjčíte auto na letišti a pojedete rovnou třeba do Krugeru, tak bezpečnostní rizika nejsou o nic větší, než když jedete třeba na Mys Dobré Naděje. Důležité je mít rozum a držet se na dálnici/hlavní silnici.

před 6 lety
Avatar uživatele jan.lieder_2
jan.lieder_2

Dobry den, pisete bludy, neni zadny problem jezdit autem po JAR, neni se ceho bat, je treba byt zamceny, nebrat stopare atd., samozrejme nejezdit treba do Soweta

před 6 lety
Avatar uživatele johan21
johan21

To jste asi výjimka, je to nejlepší způsob, jak si JAR opravdu užít. Na nocleh a (klidně i večerní) procházky je dobrá čtvrť Sandton, je tam bezpečno. Jeli jsme v říjnu z Joburgu do Krugeru, pak přes Drakensberg na jih do Durbanu a během cca 2300 km jsme na silnici nezažili jedinou nepříjemnou situaci. Dokonce jsem se možná cítil i bezpečněji, než u nás. Kvalita silnic se navíc nedá srovnávat, v ČR je to proti JAR bída. Jen je na placených silnicích spousta radarů, ale nevím, jak se k případnému změření staví půjčovny, pokutu jsem neplatil. Být zamčený a nebrat stopaře se rozhodně vyplatí, ale navštívit Soweto autem není nic, čeho by se měl člověk bát. Naopak, místní atmosféra je silný zážitek, stojí to za to. Asi bych z auta nevystupoval jinde, než v okolí Vilakazi Street, třeba na prohlídku rodného domu Nelson Mandely. Dokonce jsme v Sowetu byli naprosto bez problémů nakupovat v supermarketu..

před 6 lety
Avatar uživatele Offloaded
Offloaded

Silnice jsou v JAR různé, kvalita těch vedlejších je rozhodně horší než ČR a myslet si, že v zemi kde mají 19,000 vražd ročně je bezpečněji než v ČR, si může myslet snad jen Anča a Tonča.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
Tam jsi ještě nebyl!
Jeruzalem
ušetříš až 59%
Všude dobře, co doma!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
Honem, dokud jsou místa!
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam chceš!
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Jižní Afrika
Jihoafrická republika

Tisíc a jedna tvář Jižní Afriky

Jižní Afrika, též známá jako JAR nebo zastarale Jihoafrická republika, se nachází na nejjižnějším cípu afrického kontinentu. Sousedí (od severozápadu k severovýchodu) s Namibií, Botswanou, Zimbabwe, Mozambikem, Svazijskem a uprostřed země její území perforuje ještě malé horské království Lesotho. Ze západu je omývána Atlantikem a z jihu a východu pak Indickým oceánem.

Unity in Diversity – jednota v rozmanitosti. Tak zní oficiální motto Jižní Afriky a právě ono nejlépe vystihuje tuto sedmou největší africkou zemi. To je hlavním důvodem, proč je JAR tolik vyhledávaná snad všemi druhy cestovatelů, protože každému může nabídnout ode všeho trochu. Od vysokohorské turistiky přes plážovou dovolenou, aktivní prázdniny na safari, surfování nebo městskou turistiku v podobě spektakulárního Kapského Města.

Průvodce pro Jihoafrická republika