Jižní Afrika

Akční letenky z Budapešti do Jižní Afriky na celé jaro od 10.420 Kč.

11 komentářů
2017-01-23T12:09:04+01:00

O akci

Obyvatelé Slovenska či jižní Moravy mířící za exotikou černého kontinentu, jistě ocení aktuálně zlevněné letenky z Budapešti do Johannesburgu, které jdou pořídit za pěkných 10.420 Kč. Výhodou je rychlé spojení s jedním pohodlným přestupem v Káhiře, stejně jako fakt, že díky letovému řádu nevzniká nutnost před odletem a ani po příletu v Budapešti nocovat.

Cesty můžete podniknout od února do května, tzn. mimo hlavní sezonu, což však může skýtat výhody. Počasí je stále ještě pěkné s teplotami kolem 20 stupňů i na samém jihu Afriky, turistů znatelně méně a i ceny ubytování budou nižší.

  • Budapešť – Johannesburg od 10.420 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období leden až květen 2017 (prakticky bez omezení)
  • Platí do aktualizace tarifu
V ceně letenky je jedno velké odbavené zavazadlo do 23 kg plus samozřejmě standardní příruční.

Před cestou

Víza

Podle aktuálních informací slovenského ministerstva zahraničí bohužel je oficiálně zavedená vízová povinnost pro občany SK. Vízum zdarma získají na nejbližším velvyslanectví jižní Afriky ve Vídni.

Češi pro turistický pobyt vízum do JAR nepotřebují, stačí cestovní pas platný 6 měsíců po ukončení cesty.

Doprava na místě

Po příletu do Johannesburgu doporučuji hned pokračovat dále. Provincie Gauteng, ve které letiště leží, se netěší příliš dobré pověsti, především je ale Johannesburg a okolí poměrně nezajímavým místem.

Pro přelety dále můžete využít několik nízkonákladových aerolinek, jejichž ceny zpátečních letenek (především do Kapského Města a Durbanu) často nepřekročí ani 2.000 Kč. Využít můžete aerolinky Kulula, Mango nebo Flysafair. Do menších destinací pak národní (a nejdražší) aerolinku South African Airways nebo menší Fly Blue Crane.

Zdaleka nejlepším způsobem, jak objevovat Jižní Afriku, je však půjčení auta. Jezdí se sice vlevo, ale v JAR to činit problém nebude. Silnice jsou dobré, rovné a provoz není tak velký. K oblíbenosti půjčení auta přispívají také poměrně nízké ceny a velký výběr.

Ubytování

Ubytovávejte se v menších městech a v menších penzionech. Obvykle jsou stejně kvalitnější a o mnoho příjemnější než velké hotely a ceny vás rozhodně nezruinují. Za dvoulůžkový pokoj běžně zaplatíte od 750 Kč.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-01-23T13:09:04+01:00

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce