Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pouze během nedělního odpoledne (do 18:00) můžete rezervovat zpáteční letenky do New Yorku a Chicaga na palubách aerolinií Air Berlin od 299 €. Lety zahrnují pohodlné a rychlé přestupy na letištích v Berlíně a Düsseldorfu, které zvládnete během 2–3 hodin. Využijte zároveň možnosti bezplatného

  • Rezervuj letenky do New Yorku (349 € / 9.450 Kč) a Chicaga (299 € / 8.090 Kč) na airberlin.com >>
Odlety jsou možné z okolních letišť ve Vídni, Drážďanech, Norimberku, Berlíně, Salzburgu a jiných.
  • Cestovní období 1.1. – 31.3.2017
  • Platnost do dnešních 18:00 (13.11.2016)
V ceně letenek je klasické zavazadlo do 23 kg. Registrujte se do věrnostního programu topbonus a zažádejte o bezplatný upgrade na Silver status. Získáte benefit v podobě dalšího zavazadla navíc, bezplatného výběru míst, prioritního odbavení a vstup do speciálních čekacích zón s občerstvením a internetem zdarma.

TIP: Sepsali jsme pro vás článek Kde se ubytovat v New Yorku.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele hruska.p
hruska.p

A jak mám prosím zažádat o upgrade na silver status.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tady https://topbonus.airberlin.com/web/tb/start_x2

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Lukáš
Lukáš

Krasna akce jen si upravte platnost do 13.7.2017. Jdu na to mrknout

před 6 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Buchen: nur am 13. November 2016 Reisen: 1. Januar bis 31. März 2017

před 6 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Aha, už vidím čo si myslel. Mala som pocit, že narážaš na cestovné obdobie :)

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Já taky právě :) díky oběma.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
To budou fotky!
Sofie
ušetříš až 60%
Tam jsi vždycky chtěl!
Bosa
ušetříš až 67%
To bude jízda!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
To budou fotky!
5560 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké