New York

Letenky do USA

Na jaká letiště se létá?

V USA najdete 316 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště v USA

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do USA?

Běžné ceny letenek do USA nelze z přesností říci. Velmi záleží na destinaci.

Zatímco na východní pobřeží do New Yorku můžete letět okolo 11 000 Kč a na západní do Los Angeles okolo 13 000 Kč, tak zbývající destinace mohou být v cenovém rozmezí od 12 000 do 18 000 Kč.

Úplně jinou kapitolou pak budou lety na Havajské ostrovy či Aljšaku.

Doporučujeme vám proto si přečíst tipy ke konkrétním destinacím, jako např.: letenky do New Yorku, letenky do Los Angeles, letenky do Miami, letenky do Las Vegas, letenky do Chicaga, letenky do San Francisca, aj.

Nezapomeňte, že se v současnosti prodávají letenky do USA výhradně bez zapsaných zavazadel a bude je tak nutné dokoupit. Cena je 50 EUR za jeden směr u většiny aerolinií.

Kde koupit nejlevnější letenky do USA?

Nejlevnější letenky do Ameriky zakoupíte a vyhledáte v našem vyhledávači letenek. Snadno si porovnáte nejlevnější nabídky všech leteckých společností a též časy odletů i přestupů.

Kdy jsou letenky do USA nejlevnější?

Letenky do Ameriky bývají nejlevnější v období zimních měsíců, zhruba od října do března. Mezi nejdražší měsíce naopak patří červenec a první polovina srpna.

Koupit letenky se vyplatí asi 2–4 měsíce před odletem. Pokud narazíte na akční cenu a termín je pro vás vyhovující, vyplatí se koupit let kdykoliv.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do USA?

Přímé lety do Ameriky lze nalézt z většiny letišť v okolí. Jejich soupis uvádíme zde:

  • z Prahy: New York s Delta a United, Filadelfia a Chicago s American Airlines
  • z Vídně: New York, Los Angeles, Washington, Miami a Chicago s Austrian Airlines
  • z Krakova: Chicago s LOT a American Airlines
  • z Budapešti: New York s LOT, Chicago s LOT a American Airlines, Filadelfia s American Airlines
  • z Mnichova: New York, Chicago, San Francisco, Detroit a Washington s Lufthansa a United Airlines, Boston, Los Angeles, Seattle, Denver a Miami s Lufthansa, Houston s United, Atlanta a Detroit s Delta, Las Vegas a Orlando s Eurowings, Dallas a Charlotte s American Airlines
  • z Berlína: Filadelfia s American Airlines a New York s Delta a United Airlines

Jak dlouho se letí do USA?

Doba letu do Ameriky se liší dle destinace. Na východní pobřeží poletíte 11–14 hodin s přestupem a u západní pobřeží bude doba letu 13–17 hodin.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců