Guadeloupe

Akční letenky z Prahy na Guadeloupe či Martinik od 13.372 Kč.

21 komentářů
2017-01-06T08:22:30+01:00

O akci

Na světě je další zajímavý tarif při cestách do teplého a exotického Karibiku. Poslední dobou se naštěstí pěkné ceny tímto směrem týkají i odletů z Prahy a nejinak je tomu i tentokrát. V průběhu prakticky celé zbývající zimní, jarní a počátku letní sezóny aktuálně můžeme zakoupit letenky do francouzských zámořských departementů Guadeloupe a Martinik s Air France.

Letenek můžeme využít i pro cesty na malý ostrovní stát Dominika (návod níže), který bývá cestovateli označován jako nejkrásnější v Karibiku.

  • Praha – Pointe-a-Pitre (Guadeloupe) od 13.407 Kč rezervuj >>
  • Praha – Fort de France (Martinik) od 13.372 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období leden až červen 2017 
Dostupné jsou i odlety z Budapešti na Guadeloupe / Martinik za ceny zhruba o 1.500 Kč levnější. Vyplatí se však pro cestovatele z České republiky? Vzhledem k rannímu odletu z Budapešti vzniká nutnost buď si zaplatit hotel, nebo strávit celou noc nepohodlně na letišti, po započítání dopravy do/z Budapešti se cenový rozdíl sníží na zanedbatelné minimum. Cesta z Budapešti se tak opravdu vyplatí pouze slovenským cestovatelům.

V ceně letenky je standardní zavazadlo do 23 kg.

Přesun mezi letišti v Paříži

Na cestě tam i zpět vás čeká přesun mezi letištěm Charles de Gaulle a Orly, který je ve vaší režii. Po příletu z Prahy si tak vyzvedněte zavazadla a vyhledejte autobus "Le-Bus-Direct" linky číslo 3, který jede přímo bez zastávky na letiště Orly. Jakožto cestující s návaznou letenkou do francouzských zámořských departementů máte nárok na jízdu zdarma při cestě tam i zpět.

Na Dominiku

Vzhledem ke krátké přistávací dráze jediného mezinárodního letiště na Dominice sem nelétají žádné velké aerolinky, a tak doprava sem je obvykle velmi drahá a komplikovaná. Prakticky jediná schůdná cesta vede právě z Guadeloupe nebo Martiniku. Z obou ostrovních hlavních měst jezdí 1-2x denně expresní trajekty, zpáteční lodní lístek lze objednat online za 99 €
  • Guadeloupe / Martinik – Dominika za 99 € / 2.700 Kč rezervuj na express-des-iles-com >>
  • Jízda trvá 2 až 2,5 hodiny
Alternativně můžeme využít i letecké dopravy skrz společnost Air Antilles za podobné ceny, v nejnižším tarifu však není obsaženo odbavené zavazadlo a časová úspora není nijak výrazná. Možnosti tak využijí především nadšenci do letadel.
  • Letenky rezervuj na Air Antilles >>
  • Martinik – Dominika od 99 €
  • Guadeloupe – Dominika od 118 €

Pas nebo snad stačí občanka...?

Oba zámořské departementy jsou součástí EU, formálně tak stačí pro cestu občanský průkaz, protože ani přestup neprobíhá mimo území EU. Obecně je však doporučováno mimo integrální území EU cestovat raději s cestovním pasem (například v případě odklonu na jiné letiště, nouzovému přistání, apod.).

Dominika je suverénní stát, a proto tady je pas platný 6 měsíců po ukončení cesty nutností. Vízum pro cesty do 90 dní není potřeba.

Ubytování, ceny

Oba departemeny se loajálně nevymykají francouzskému průměru, co se cen týče. Dominika s nimi zdatně drží krok. Připravte se tedy na ryze západní ceny, na jaké jste zvyklí z běžných toulek Evropou.

Na Guadeloupe a Martiniku se platí eurem, na Dominice východokaribským dolarem, směna z eur nebude činit žádný problém.

U bydlení platí obecná pravidla pro západní Evropu, ceny v běžných hotelech nebo apartmánech startují cca na 1.200 Kč za pokoj, levnější alternativu představuje airbnb.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-01-06T09:22:30+01:00

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce