Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nejen výhodné letenky na ostrovy v Karibiku nabízí Delta Air Lines. Až do konce roku 2017 (včetně Vánoc) si praví cestovatelé můžou zaletět i do téměř celé Střední Ameriky od Belize po Kostariku. Dlouhé přestupy v USA, především v Atlantě, se změní na příjemnou pauzu během dlouhé cesty a prohlídku města.

Při přestupu v USA je nutné vyzvednout své zavazadlo a znovu se odbavit, platná ESTA je nutností pro všechny.

 • Praha – Belize od 12.680 Kč rezervuj >>
 • Praha – Guatemala od 13.018 Kč rezervuj >>
 • Praha – Liberia (Kostarika) od 13.366 Kč rezervuj >>
 • Praha – San Pedro Sula (Honduras) od 13.360 Kč rezervuj >>
 • Praha – Managua (Nikaragua) od 13.380 Kč rezervuj >>
 • Praha – San Jose (Kostarika) od 13.527 Kč rezervuj >>
 • Praha – Tegucigalpa (Honduras) od 13.587 Kč rezervuj >>
Destinace mezi sebou můžete libovolně kombinovat, například:
 • Praha – Belize / Guatemala – Praha od 13.018 Kč rezervuj >>
Tarifní podmínky:
 • Cestovní období březen – květen září – prosinec 2017, dostupnost u jednotlivých destinací se může lišit
 • Platí do aktualizace tarifu
 • V ceně zapsané zavazadlo do 23 kg

Víza...?

Pro turistické cesty jsou všechny středoamerické státy bez výjimky pro občany Česka i Slovenska bezvízové. Stačit bude cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po ukončení cesty.

Nezapomeňte však vyřídit ESTU z důvodu přestupu v USA. Využijte pouze oficiální web, poplatek činí 14 USD.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, vracím se ještě k této starší akci. Nakolik je reálné stihnout přestoupit na další let na následujících letištích:
Brusel, času na přestup 1hod 55min
Amstr, 1hod 10min
Paříž, 1hod 5min

Detroit, 1hod 18min
Atlanta, 2hod

V USA navíc v kombinaci s faktem, že je nutné se znovu odbavit!

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Email_2
Email_2

Ahoj, chtěl bych letět v červenci na Kostariku, ale letenky jsou hodně drahé. Je šance, že půjdou dolů? Co jsem se díval na dřívější akce, tak přes léto neplatily. Díky

před 6 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, během letních prázdnin se bohužel žádné dobré akce očekávat nedají, ceny zůstanou nebo půjdou naopak nahoru.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele a
a

Důležité je nebookovat letenky, na kterých je první nebo poslední segment operovaný ČSA, protože se na něj nevystaví letenka a celá rezervace zůstává nepotvrzena. Takže jedině všechny lety operované KLM, AF, Deltou atd.! Jinak za stejný peníz lze spáteční letenku brát i z PTY či dalších jižnějších měst, kam Delta létá.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele raskarkapak
raskarkapak

musis si nastavit multicity na Delte. Na pelikanovi je to ta posledni moznost -jednosmerna/zpatecni/JINY NAVRAT .

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele arexax
arexax

Chtěl bych přiletět do belize a odlétat z kostariky/san Jose/ Prosím, jak na to? Díky

před 6 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, odkaz viz: http://bit.ly/2jUM2hF, stačí změnit data, který vyhovují vám, dostupnost by měla být květen a pak září až prosinec, ale může se měnit, je třeba zkoušet :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Tam jsi vždycky chtěl!
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
Tam jsi vždycky chtěl!
Sofie
ušetříš až 60%
To musíš vidět!
Bosa
ušetříš až 67%
A už tam budem?
5561 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Guatemala
Guatemala

Země Mayů a vulkánů

Pokud vás zajímají Mayové, sopky, džungle, trhy, poklidná jezera, prohlídka předkolumbovských ruin a koloniální vesnice, budete zcela jistě nadšeni.Toto vše charakterizuje tento kouzelný kout světa.

Chcete dopoledne surfovat a odpoledne se učit španělsky? Žádný problém. Vystoupat na sopku Pacaya, osprchovat se a vyrazit na suši k večeři? Může být. Prohlédnout si mayské chrámy a při západu slunce se pohupovat v hamace na pláži? Snadné.

Guatemala má své problémy, ale z velké části si je nechává pro sebe. Cesta do této země, kdysi přinášející nebezpečí a komplikace, je nyní charakterizována lehkostí. Můžete se pustit do čeho chcete a vaše zážitky budou omezeny pouze vaší představivostí a časem. Je to stále nepříliš turistická destinace, která vás při bližším prozkoumání odmění na každém kroku. Domorodý život, který je převážně stále stejný jako v dobách, kdy Evropané objevili tuto mayskou zem. Můžete zde stále najít překrásné mayské pyramidy a posvátná místa ve středu džungle jako například Tikal, El Mirador a mnoho dalších.

Ale to nejúžasnější na této zemi jsou právě zdejší lidé. Jejich dechberoucí nekončící úsměv a radost z čehokoli je opravdu silně nakažlivá. Barevné a pestré mayské trhy a rituály nenechají žádného cestovatele bez údivu.

Průvodce pro Guatemala

Zavřít boční panel
Nikaragua
Nikaragua

Neobjevený poklad Střední Ameriky

Přestože je Nikaragua největší zemí Střední Ameriky, cestovatelé o ní nemají mnoho informací a raději dávají přednost jejím sousedům Kostarice a Hondurasu. To je ale velká chyba, protože tahle země má hodně co nabídnout.

Nikaragua leží mezi Pacifikem a Atlantikem, je tedy lemována téměř liduprázdnými plážemi, které kromě odpočinku nabízí také skvělé podmínky pro surfování. Dobrodruzi zase ocení aktivní sopky a rozmanitou přírodu. Dnes již málokde najdete tak upřímné lidi se svou specifickou kulturou, které ještě příliš nepoznamenal turismus. Tak honem, než se to změní!

Průvodce pro Nikaragua

Zavřít boční panel
Kostarika
Kostarika

Perla střední Ameriky

Právě jste učinili jedno z nejlepších rozhodnutí v životě. Jako cíl vaši cesty jste si zvolili zemi, která je synonymem pro překrásné pláže, nepoznamenanou přírodu, aktivní sopky, ze kterých se naskytnou úchvatné výhledy a neuvěřitelně uvolněný životní styl spjatý se slovy Pura Vida. Vybrali jste si Kostariku.

Kostarika se stala první středoamerickou zemí, která začala vyvážet do světa banány a kávu, což dodnes táhne kostarické hospodářství. Rozvinutý je však i turistický ruch, můžete zde využívat moderní letoviska, ale klidně trávit čas v malých městečkách, kam masový turismus ještě nedorazil.

 • Název španělsky i anglicky: Costa Rica
 • Rozloha: 51 100 km
 • Počet obyvatel: 5 100 000
 • Časový posun v Kostarice: -7 hodin oproti ČR

Průvodce pro Kostarika

Zavřít boční panel
Belize
Belize

Po stopách tajemné mayské civilizace

Toužíte poznat skutečnou karibskou zemi, v níž převládá divoká, leč překrásná příroda? Pak by vaše kroky měly směřovat do středoamerického Belize. Že vám tento název nic neříká? Pokračujte dále a prozradíme vám více.

Jihovýchodně od poloostrova Yucatán, mezi Mexikem a Guatemalou, leží nezávislý stát Belize s hlavním městem Belmopan. Belize, do roku 1973 známé jako Britský Honduras, je nejméně lidnatou zemí Střední Ameriky a se svými zhruba 321.000 obyvateli a rozlohou naší Moravy představuje ve Střední Americe skutečný unikát. Jeho pobřeží je totiž lemováno druhým největším korálovým útesem na světě (prvenství má Velký bariérový útes u Austrálie).

Ptáte se, proč byste měli vyrazit právě sem? Belize, jakožto jediný anglicky mluvící stát Střední Ameriky, láká turisty na téměř neporušené životní prostředí, kilometry nádherných pláží nabízejících nezapomenutelné zážitky spojené s potápěním či rybařením a zachovalé památky mayské civilizace vyčnívajícící nad džunglí. Mnohotvárná krajina je  jen malou ukázkou toho, co může Belize skutečně nabídnout.

Průvodce pro Belize