Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na velkolepou přírodní podívanou se můžete příští léto vydat nejen do Skandinávie či na Island, ale za velmi přijatelnou cenu i na samotnou Aljašku, která nabídne dech beroucí přírodní scenérii, nejen uprostřed národních parků Glacier Bay a Kenai Fjords. Díky aktuální cenové nestabilitě tarifů British airways zakoupíte zpáteční letenky z Amsterdamu za 11.882 Kč, výjimkou nebude ani pobyt zasahující do letních prázdnin.

Tarif je totožný s akcí na Havajské ostrovy za 11 tisíc - dá se proto očekávat brzké opravení ceny na standardní, cca 25 tisíc.

  • Amsterdam - Anchorage a zpět za 11.882 Kč rezervuj >>
  • Paříž Orly - Anchorage a zpět za 12.278 Kč rezervuj >>
  • Odlety do června 2016
  • Maximální pobyt 3 měsíce
  • Prodej do aktualizace / řádově několik hodin
Zavazadlo lze naplnit do 23 kg, případně zbytek přesunout do příručního batohu. K cestě budete potřebovat povolení ESTA.

Přípoj zakoupíte se společností easyJetnezapomeňte ušetři s naším trikem. Dnes byly nahrané nové ceny na lety do konce června, s nákupem přípojů doporučuji alespoň týden počkat.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Janesouckova
Janesouckova

Můžu se zeptat je to pořád aktuální? Jdou stále zabookovat letenky??

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Bohužel již ne.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele milan.petracek
milan.petracek

Mimochodem pred tydnem jsem se vratil z Anchorage a jestli vam do toho muzu kecat, tak pokud chcete videt krasnou, nedotcenou a cistou prirodu, mnohem vice doporucuji spis Vancouver a Britskou Kolumbii celkove!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele tmazur
tmazur

Potreboval bych nejaky termin o prazdninach. Max tyden presah dekuji za pomoc

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele tmazur
tmazur

Uz to vidim za 17 :-( v lete.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Honza1
Honza1

Je to tam. 16.6.-19.7. Děkuji cestujlevne za plnění snů

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele zabili.kennyho
zabili.kennyho

Skoda, uz je to za 17800 :/ Pockame si na dalsi letenky za medvedama!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele rondalus
rondalus

Uz je to pryc... :(

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele sampalik
sampalik

Ahoj, nešla by v tomto tarifu nějaká, třeba i delší zastávka v Seattle?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele zabili.kennyho
zabili.kennyho

Prosim te nemuzu najit zadny termin pouze na 2 tydny, v co nejpozdejsi dobe, klidne prelom cerven/cervenec, pomohl bys mi? Diky moc

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele hanixov
hanixov

mas ruce ne?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele pecivalko
pecivalko

moznost vyberu terminov poprosim :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
To bude jízda!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam jsi ještě nebyl!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To musíš vidět!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam chceš!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké