Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte akční tarify amerického vlajkového dopravce Delta Airlines ve spolupráci s partnerskými aerolinkami v alianci SkyTeam. Na výběr máte mnoho destinací na západě USA. Nejzajímavější nabídkou jsou bezpochyby letenky do Anchorage na Aljašce. Musíme samozřejmě předeslat, že standardně se letenky na Aljašku prodávají za dvojnásobnou cenu.

Rezervace letenek s odletem z Vídně provádějte rovnou na www.delta.com

 • Albuquerque za 458 € / 12.397 Kč
 • Anchorage (Aljaška) za 469 € / 12.695 Kč
 • Atlanta za 457 € / 12.373 Kč
 • Austin za 458 € / 12.397 Kč
 • Bozeman (Yellowstone) za 458 € / 12.397 Kč
 • Dallas za 462 € / 12.505 Kč
 • Denver za 462 € / 12.505 Kč
 • Las Vegas za 462 € / 12.505 Kč
 • Los Angeles za 457 € / 12.373 Kč
 • Miami za 440 € / 11.918 Kč
 • Minneapolis za 453 € / 12.262 Kč
 • Orlando za 462 € / 12.505 Kč
 • Phoenix za 462 € / 12.505 Kč
 • Pittsburgh za 458 € / 12.397 Kč
 • Portland za 453 € / 12.262 Kč
 • Salt Lake City za 457 € / 12.373 Kč
 • San Francisco za 457 € / 12.373 Kč
 • San Diego za 461 € / 12.478 Kč
 • Seattle za 457 € / 12.373 Kč
 • a další...
Open-jaw:
 • Los Angeles / San Francisco za 458 € / 12.397 Kč na kayak.com
 • Los Angeles / Las Vegas za 458 € / 12.397 Kč na kayak.com
Tarifní podmínky:
 • Cestovní období platí pro odlety 4.4. – 22.5., ukončení cesty do 12.6.
 • Minimální délka pobytu 7 dní, maximálně 1 měsíc
 • Prodej do 24. března
Standardně lze přepravit se SkyTeamem do USA jeden kus 23kg zapsaného zavazadla. Na cestu do USA si nezapomeňte vyřídit autorizaci ESTA, budete potřebovat biometrický pas a platební kartu na úhradu 14 dolarového poplatku.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pavel.vsetin
pavel.vsetin

Nasel nekdo z vas letenku do Anchorage za tech 12 tisic????? projel jsem vsechny mozne kombinace a nic

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

v rámci 1 letenky většinou předělají lety bez dalších poplatků

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele LenaZ
LenaZ

Zdravím, nešlo se mi přihlásit do fóra tak píší sem. Mám letenku s přestupem v Kyevu. Na přestup mam hodinu a deset minut. Jenže teď jsme zjistila že si budu muset vyzvednout kufr a dat ho znovu odbavit. Myslite ze se to da stihnout? Nejsem zkušená cestovatelka. A kdybych náhodou let nestihla a oni mě prebukovli na jiný let, budu muset za letenku znovu platit? Díky za odpověď.

před 6 lety
Avatar uživatele jurajsmetana
jurajsmetana

Pohoda, hodina desat je dost casu. Ak to mas kupene na jednu letenku, tak letecka spolocnost je zodpovedna za prebookovanie v pripade, ze to nestihnes. Ak mas 2 samostatne letenky, tak riziko nesies ty.

před 6 lety
Avatar uživatele LenaZ
LenaZ

Díky za odpověď. Trochu jsi mě uklidnil. Jo, kupovala sem to dohromady a oba lety jsou od stejné společnosti. Teď teda jenom doufat že se na letisti neztratím a první let nebude mit zpoždění..

před 6 lety
Avatar uživatele ukazkovy
ukazkovy

Nejde o to, jestli jsou oba lety od stejne spolecnosti, ale jestli je mas na jedne letence - pod jednim kodem. Kdybys napriklad letela s nekterym z low-costu do Londyna a pokracovala se stejnym dal, tak je odpovednost stale na tobe, i kdyz jsi letenky kupovala "najednou", jsou to dva samostatne lety. Koukni tedy na potvrzeni/letenku a tam zjistis.

před 6 lety
Avatar uživatele LenaZ
LenaZ

Pod stejným kódem, myslíš číslo letu? Protože to se mě liší. ALe to je divný. Snad když sem koupila letenku s odletem a priletet někam a Kyjev je jenom zastávka na cestě, tak by mě to měli když tak přebudovat. Když jsem napsala, že jsem kupovala letenku dohromady, tak tím myslím že jsem koupila jednu letenku a ne jednu do Kyevu a pak zvlášť další.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
To bude jízda!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Honem, dokud jsou místa!
Wall Street
ušetříš až 36%
Hurá za zážitky!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Jedem!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké