Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Patříte-li mezi cestovatele, kteří mají rádi nevšední destinace a především stále ještě panenskou přírodu, pak vám určitě nemůžou uniknout akční letenky k nejhlubším jezeru světa, Bajkalu. Z Budapešti se dostaneme do nejbližšího velkého města Irkutsku za pěkných 8.738 Kč, pohodlnější z vás můžou zvolit i odlet z Prahy za 11.169 Kč, přičemž standardní cena obvykle neklesá pod 15.000 Kč.

  • Budapešť - Irkutsk za 8.738 Kč rezervuj >>
  • Praha - Irkutsk za 11.169 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období říjen 2016 až červenec 2017
  • Platí do aktualizace tarifu
Možná je i koupě open-jaw letenek z Budapešti do Irkutsku a zpět z Moskvy, mezi městy pak využijete Transsibiřskou magistrálu :)
  • Budapešť - IrkutskMoskva - Budapešť za 7.305 Kč rezervuj >>
  • Jízdní řád a rezervace jízdenek na vlak na webu RŽD
V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg a příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm.

Před cestou

Do Budapešti

Na letiště do Budapešti se dostaneme velmi snadno přímými spoji z Prahy, Brna a Bratislavy autobusy Regiojet nebo Eurolines, za zpáteční jízdenku obvykle nezaplatíme více, než 860 Kč (při odjezdu z Prahy). Využít můžeme i služeb Českých drah, které navíc zastavují v Pardubicích, Břeclavi a dalších místech. Z centra nebo od autobusového nádraží se na letiště dostaneme snadno kombinací modré linky metra na konečnou Köbanya-Kispest a odtud autobusem 200E, vše je přehledně značeno a jízdenky můžete v automatu zaplatit i kreditní kartou.

Víza

Do Ruska budeme potřebovat vízum, které je nutné vyřídit předem. Podrobný návod, jak na to, najdeme například na tomto webu. Minimální částka k vyřízení víza + zvacího dopisu, v roce 2016 činí 1.570 Kč. Pro vyřízení samotného víza navštívíme buď ambasádu v pražské Bubenči, případně o 700 Kč dražší Vízová centra v Praze-Karlíně, Brně nebo Karlových Varech.

Ubytování

Na ubytování v Rusku rozhodně nezchudnete. Základní hotely v turistickém Irkutsku začínají na 500 Kč za dvoulůžkový pokoj. I v Rusku ale můžete zkusit i autentičtější ubytování přes airbnb, které začíná na 300 Kč za noc.

A jak je to s počasím...?

V období, na které můžete letenky kupovat, můžete zažít pravou ruskou zimu, ale i příjemné květnové jaro nebo úchvatný barevný podzim. Teploty obvykle nevystoupí nad nulu v období listopad - březen, Bajkal zamrzá ke konci listopadu a taje v dubnu. Největší zima vás čeká zcela jistě v lednu, kdy se průměrná teplota pohybuje okolo -17 stupňů Celsia.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J.Urban
J.Urban

Tady http://www.martinstverak.cz/jak-na-cestu-moskva-transsibirska-magistrala-jezero-bajkal/ je pěkný popis co a jak je třeba

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele sahara.xko
sahara.xko

z Prahy se to nevyplati. okolo 12 tis. jsou normalni ceny kdykoli.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

A kdo by si chtěl udělat výlet vlakem, může letět z Budapešti do Moskvy a zpátky z Irkutsku do Budapešti za pouhých 7305 Kč. :)

před 6 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Upřesňuji - výlet Transsibiřskou magistrálou. Z Moskvy jste v Irkutsku za pouhé 3 dny. :D

před 6 lety
Avatar uživatele
chandler82

Přesně tuto variantu uvažuji zakoupit. Jen přemýšlím v kterém období je nejlepší odcestovat. Letenky jsou volné i na léto 2017!

před 6 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Já bych vyrazil asi jedině v létě. Zmrznout můžu i doma. :D Jinak kdo to chce vzít z gruntu a ještě stovku ušetřit, může sednout na vlak už v Petrohradě. :)

před 6 lety
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Možno je najlepší september. Stále je teplo, zima je len komárom a tak neotravujú, vo vlakoch je menej ľudí a tak sa ľahšie kupujú lístky na vlak, bábušky predávajú lesné plody, stromy sa zafarbujú...

před 6 lety
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

teraz ma napadlo, že píšem o septembri, a nezistil som, či sú v predaji letenky na september :-(

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Hurá za zážitky!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ragusa
ušetříš až 60%
Hurá za zážitky!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam to bude krásný!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Moskva
Rusko

Země neomezených možností

Rusko je i po rozpadu SSSR zdaleka největší zemí světa, vždyť se svými 17.000.000 kilometry čtverečními takřka dvakrát strčí do kapsy druhou Kanadu. Země se táhne přes deset časových pásem od východní Evropy, až po nejvýchodnější výspy Asie. Od subtropů, až po arktický pás. To asi nejlépe vystihuje, jak obrovská je.

Do Ruska zatím neplynou davy turistů, ať už kvůli předsudkům, nebo vízové povinnosti. Každopádně je faktem, že tak trochu pejorativní úsloví z dob minulých, že „Rusko je zemí neomezených možností“, je vlastně pravdivé. Najdete tu naprosto vše, co od cestování očekáváte. Skvostná historická města, tisíce kilometrů člověkem nedotknuté přírody, cestování v čase, kdy si na spoustě míst připomenete, jak to u nás vypadalo před 30 lety, ale i pro mnohé netušené možnosti sportovního a kulturního vyžití.

Při cestách širou Rusí poznáte, že předsudky vůči obyčejným Rusům jsou opravdu ve valné většině případů jen předsudky. Zjistíte také, že kulturou je nám Rusko velmi podobné a zároveň velmi vzdálené. Jen obtížně se tahle obrovská země popisuje, musíte zkrátka na vlastní kůži zažít, zda budete Rusko milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím obvykle neexistuje.

Průvodce pro Rusko