Moskva

Bajkal na podzim, v zimě i na jaře z Budapešti za 8.738 Kč.

8 komentářů
2016-09-13T15:20:52+02:00

O akci

Patříte-li mezi cestovatele, kteří mají rádi nevšední destinace a především stále ještě panenskou přírodu, pak vám určitě nemůžou uniknout akční letenky k nejhlubším jezeru světa, Bajkalu. Z Budapešti se dostaneme do nejbližšího velkého města Irkutsku za pěkných 8.738 Kč, pohodlnější z vás můžou zvolit i odlet z Prahy za 11.169 Kč, přičemž standardní cena obvykle neklesá pod 15.000 Kč.

  • Budapešť - Irkutsk za 8.738 Kč rezervuj >>
  • Praha - Irkutsk za 11.169 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období říjen 2016 až červenec 2017
  • Platí do aktualizace tarifu
Možná je i koupě open-jaw letenek z Budapešti do Irkutsku a zpět z Moskvy, mezi městy pak využijete Transsibiřskou magistrálu :)
  • Budapešť - IrkutskMoskva - Budapešť za 7.305 Kč rezervuj >>
  • Jízdní řád a rezervace jízdenek na vlak na webu RŽD
V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg a příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm.

Před cestou

Do Budapešti

Na letiště do Budapešti se dostaneme velmi snadno přímými spoji z Prahy, Brna a Bratislavy autobusy Regiojet nebo Eurolines, za zpáteční jízdenku obvykle nezaplatíme více, než 860 Kč (při odjezdu z Prahy). Využít můžeme i služeb Českých drah, které navíc zastavují v Pardubicích, Břeclavi a dalších místech. Z centra nebo od autobusového nádraží se na letiště dostaneme snadno kombinací modré linky metra na konečnou Köbanya-Kispest a odtud autobusem 200E, vše je přehledně značeno a jízdenky můžete v automatu zaplatit i kreditní kartou.

Víza

Do Ruska budeme potřebovat vízum, které je nutné vyřídit předem. Podrobný návod, jak na to, najdeme například na tomto webu. Minimální částka k vyřízení víza + zvacího dopisu, v roce 2016 činí 1.570 Kč. Pro vyřízení samotného víza navštívíme buď ambasádu v pražské Bubenči, případně o 700 Kč dražší Vízová centra v Praze-Karlíně, Brně nebo Karlových Varech.

Ubytování

Na ubytování v Rusku rozhodně nezchudnete. Základní hotely v turistickém Irkutsku začínají na 500 Kč za dvoulůžkový pokoj. I v Rusku ale můžete zkusit i autentičtější ubytování přes airbnb, které začíná na 300 Kč za noc.

A jak je to s počasím...?

V období, na které můžete letenky kupovat, můžete zažít pravou ruskou zimu, ale i příjemné květnové jaro nebo úchvatný barevný podzim. Teploty obvykle nevystoupí nad nulu v období listopad - březen, Bajkal zamrzá ke konci listopadu a taje v dubnu. Největší zima vás čeká zcela jistě v lednu, kdy se průměrná teplota pohybuje okolo -17 stupňů Celsia.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-09-13T15:20:52+02:00

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J.Urban
J.Urban
před 7 lety

Tady http://www.martinstverak.cz/jak-na-cestu-moskva-transsibirska-magistrala-jezero-bajkal/ je pěkný popis co a jak je třeba

Avatar uživatele sahara.xko
sahara.xko
před 7 lety

z Prahy se to nevyplati. okolo 12 tis. jsou normalni ceny kdykoli.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 7 lety

A kdo by si chtěl udělat výlet vlakem, může letět z Budapešti do Moskvy a zpátky z Irkutsku do Budapešti za pouhých 7305 Kč. :)

Avatar uživatele J0x
J0x
před 7 lety

Upřesňuji - výlet Transsibiřskou magistrálou. Z Moskvy jste v Irkutsku za pouhé 3 dny. :D

Avatar uživatele
chandler82
před 7 lety

Přesně tuto variantu uvažuji zakoupit. Jen přemýšlím v kterém období je nejlepší odcestovat. Letenky jsou volné i na léto 2017!

Avatar uživatele J0x
J0x
před 7 lety

Já bych vyrazil asi jedině v létě. Zmrznout můžu i doma. :D Jinak kdo to chce vzít z gruntu a ještě stovku ušetřit, může sednout na vlak už v Petrohradě. :)

Avatar uživatele hugonovak
hugonovak
před 7 lety

Možno je najlepší september. Stále je teplo, zima je len komárom a tak neotravujú, vo vlakoch je menej ľudí a tak sa ľahšie kupujú lístky na vlak, bábušky predávajú lesné plody, stromy sa zafarbujú...

Avatar uživatele hugonovak
hugonovak
před 7 lety

teraz ma napadlo, že píšem o septembri, a nezistil som, či sú v predaji letenky na september :-(

Další akce