Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud jste nestihli nakoupit letenky v rámci akce 1+1, kde jste za letenku do Milána mohli zaplatit pouze 549 Kč, máte stále příležitost. Na několik červnových a červencových termínů jsou dostupné zpáteční letenky z Prahy do Bergama za 658 Kč, městečka mezi italskými Alpami a Milánem. Letiště je tedy ideálním počátkem k cestám za koupáním v překrásných jezerech, za trekem do hor či městskou turistikou. Za zmínku jistě stojí světová výstava EXPO, která se letošní rok koná v Miláně, další bude v roce 2017 v Astaně, následně v 2020 v Dubaji.

Dostupné termíny za 658 Kč:
  • červen: odlet (17, 18), návrat (18, 22, 24)
  • červenec: 2-8
Více termínů naleznete za 858, respektive 1.058 Kč. V ceně letenky je zahrnuto příruční zavazadlo o rozměrech 42×32×25 cm = batoh.

Z letiště vyjíždí autobusy do centra Milána za 5€, případně lze využít dopravy do Bergama za 2,10€ a odtud pokračovat regionálními vlaky Trenord či Trenitalia dále, jízdenky stojí +- 4 eura v rámci Lombardie.

A co že váš čeká v severní Lombardii? Průzračná voda v horských jezerech, kterých se zde nachází desítky. Vyjmenujeme alespoň ty nejznámější: Lago di Lugano, Lago di Como, Lago di Alserio či nedaleké Lago di Garda. Do všech destinací se dopravíte vlaky Trenitalia.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele filip.adamec9
filip.adamec9

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na nejlepší a zároveň nejlevnější cestu z Prahy do Nice? Našel jsem si cestu vlakem do Bratislavy, z Bratislavy s Ryanair do Milána a pak vlakem z Milána do Nice. Tahle cesta mi vyšla asi za 3000,- zpáteční. Tak jsem se chtěl zeptat jestli není nějaká trošku přímější cesta a cenově obdobná? Někdy v období 29.6. - 11.7. Díky za odpověď :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jirinka.85
jirinka.85

Dobrý den, asi už to není aktuální, že? Zpáteční letenky na víkend 3.7. - 6.7. se mi nabízejí okolo 3500,-:-/

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele rostian
rostian

Dobrý den, nevíte prosím Vás někdo odkud je ten obrázek s chatrčí v jezeru u hory tady? děkuji:)

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Braies :-) https://goo.gl/maps/gOj3b

před 7 lety
Avatar uživatele
Míša

překrásné místo!

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele KubajsM
KubajsM

My jsme nakoupili v jedné z předchozích akcích letenky právě za zmiňovanou cenu. Celkem jsme kupovali pro čtyři osoby na konci července za lehce přes 4.000 Kč (včetně členství). Máme to na necelý týden, plánujeme jezera i moře a půjčit si auto.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele eutomas
eutomas

Expo môžem odporučiť, boli sme tam začiatkom mája, len by som upravil v článku, že ďalšie EXPO bude v roku 2017 v Astane https://expo2017astana.com/en/ a až potom v Dubaji.

před 7 lety
Avatar uživatele jirkavitek14
jirkavitek14

Zdravím, doporučujete 2denní vstupenku, nebo se to dá všechno stihnout za 1 den? Díky

před 7 lety
Avatar uživatele eutomas
eutomas

za jeden deň sa určite nedá pozrieť všetko, treba si vopred vytipovať krajiny, prečítať recenzie, niektoré krajiny pavilóny odflákli, takže ich návšteva vôbec nestojí zato, naopak v iných sa radi zrdržíte aj dlhšie. Otvárajú od 10:00-23:00, ale pred vstupom sú kontroly ako na letisku, tak je lepšie prísť trochu skôr. Za dva dni si človek pozrie v pohode čo chce, stihne aj koncert, prípadne iné akcie. Ale ak letíte len na víkend, tak by som možno pre zmenu zvolil prechádzku po Bergame (krásne staré mesto v kopci s atmosférou a výbornou pizzou)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele bohaty.a
bohaty.a

Jak je to s administrativním poplatkem 440 u wizzair? Nelétam často, ten poplatek je standardní? Je to u každé letenky a osoby..

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, ten je již v konečné ceně ;)

před 7 lety
Avatar uživatele lethinka
lethinka

ahoj, no to podle mě tedy není - pokud správně rozumím. Zrovna včera jsem kupovala wizzair, zaškrtneš tu cenu u jednoltivých letů a vpravo se ti ke každé té ceně připočte 440 fee. takže tyto ceny nebudou za 658, ale za 1098. Má čerstvá zkušenost. I tak jsem ale koupila dobrou cenu do Říma...

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Poplatek je v ceně ;) měli jste 529 Kč za let včetně 220 Kč feečka.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele dodanek
dodanek

Regionální vlaky v Lombardii provozuje Trenord, Trenitalia provozuje předražená IC/EC/Le Frecce mezi regiony :)

před 7 lety
Avatar uživatele kasre
kasre

Dobrý den, je výhodnější (cenově) kupovat jízdenky Trenord na internetu? Nebo je za stejnou cenu koupím na nádraží?

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Černá pláž
ušetříš až 59%
Tam chceš!
Manchester
ušetříš až 59%
Hurá za zážitky!
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
To musíš vidět!
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
Hurá za zážitky!
5449 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie