Během června k jezerům, do Milána nebo na EXPO - 658 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Pokud jste nestihli nakoupit letenky v rámci akce 1+1, kde jste za letenku do Milána mohli zaplatit pouze 549 Kč, máte stále příležitost. Na několik červnových a červencových termínů jsou dostupné zpáteční letenky z Prahy do Bergama za 658 Kč, městečka mezi italskými Alpami a Milánem. Letiště je tedy ideálním počátkem k cestám za koupáním v překrásných jezerech, za trekem do hor či městskou turistikou. Za zmínku jistě stojí světová výstava EXPO, která se letošní rok koná v Miláně, další bude v roce 2017 v Astaně, následně v 2020 v Dubaji.

Dostupné termíny za 658 Kč:
  • červen: odlet (17, 18), návrat (18, 22, 24)
  • červenec: 2-8
Více termínů naleznete za 858, respektive 1.058 Kč. V ceně letenky je zahrnuto příruční zavazadlo o rozměrech 42×32×25 cm = batoh.

Z letiště vyjíždí autobusy do centra Milána za 5€, případně lze využít dopravy do Bergama za 2,10€ a odtud pokračovat regionálními vlaky Trenord či Trenitalia dále, jízdenky stojí +- 4 eura v rámci Lombardie.

A co že váš čeká v severní Lombardii? Průzračná voda v horských jezerech, kterých se zde nachází desítky. Vyjmenujeme alespoň ty nejznámější: Lago di Lugano, Lago di Como, Lago di Alserio či nedaleké Lago di Garda. Do všech destinací se dopravíte vlaky Trenitalia.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele filip.adamec9

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na nejlepší a zároveň nejlevnější cestu z Prahy do Nice? Našel jsem si cestu vlakem do Bratislavy, z Bratislavy s Ryanair do Milána a pak vlakem z Milána do Nice. Tahle cesta mi vyšla asi za 3000,- zpáteční. Tak jsem se chtěl zeptat jestli není nějaká trošku přímější cesta a cenově obdobná? Někdy v období 29.6. - 11.7. Díky za odpověď :)

Avatar uživatele jirinka.85

Dobrý den, asi už to není aktuální, že? Zpáteční letenky na víkend 3.7. - 6.7. se mi nabízejí okolo 3500,-:-/

Avatar uživatele rostian

Dobrý den, nevíte prosím Vás někdo odkud je ten obrázek s chatrčí v jezeru u hory tady? děkuji:)

Braies :-) https://goo.gl/maps/gOj3b

překrásné místo!

Avatar uživatele KubajsM

My jsme nakoupili v jedné z předchozích akcích letenky právě za zmiňovanou cenu. Celkem jsme kupovali pro čtyři osoby na konci července za lehce přes 4.000 Kč (včetně členství). Máme to na necelý týden, plánujeme jezera i moře a půjčit si auto.

Avatar uživatele eutomas

Expo môžem odporučiť, boli sme tam začiatkom mája, len by som upravil v článku, že ďalšie EXPO bude v roku 2017 v Astane https://expo2017astana.com/en/ a až potom v Dubaji.

Avatar uživatele jirkavitek14

Zdravím, doporučujete 2denní vstupenku, nebo se to dá všechno stihnout za 1 den? Díky

Avatar uživatele eutomas

za jeden deň sa určite nedá pozrieť všetko, treba si vopred vytipovať krajiny, prečítať recenzie, niektoré krajiny pavilóny odflákli, takže ich návšteva vôbec nestojí zato, naopak v iných sa radi zrdržíte aj dlhšie. Otvárajú od 10:00-23:00, ale pred vstupom sú kontroly ako na letisku, tak je lepšie prísť trochu skôr. Za dva dni si človek pozrie v pohode čo chce, stihne aj koncert, prípadne iné akcie. Ale ak letíte len na víkend, tak by som možno pre zmenu zvolil prechádzku po Bergame (krásne staré mesto v kopci s atmosférou a výbornou pizzou)

Avatar uživatele bohaty.a

Jak je to s administrativním poplatkem 440 u wizzair? Nelétam často, ten poplatek je standardní? Je to u každé letenky a osoby..

Ahoj, ten je již v konečné ceně ;)

Avatar uživatele lethinka

ahoj, no to podle mě tedy není - pokud správně rozumím. Zrovna včera jsem kupovala wizzair, zaškrtneš tu cenu u jednoltivých letů a vpravo se ti ke každé té ceně připočte 440 fee. takže tyto ceny nebudou za 658, ale za 1098. Má čerstvá zkušenost. I tak jsem ale koupila dobrou cenu do Říma...

Poplatek je v ceně ;) měli jste 529 Kč za let včetně 220 Kč feečka.

Avatar uživatele dodanek

Regionální vlaky v Lombardii provozuje Trenord, Trenitalia provozuje předražená IC/EC/Le Frecce mezi regiony :)

Avatar uživatele kasre

Dobrý den, je výhodnější (cenově) kupovat jízdenky Trenord na internetu? Nebo je za stejnou cenu koupím na nádraží?

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Low-costově z Drážďan i Vídně na Kubu do konce roku
-35 %

Tam jsi ještě nebyl!

Filipíny po celý rok s odletem z Krakova
-20 %

A už tam budem?

Z Pardubic do Londýna za pětikilo
-48 %

Jedem!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie