Jak akci využít?

Menší tip na prodloužený víkend v italských Benátkách jsme si pro vás připravili na termín 28.11. - 1.12., od soboty do úterý. Postupně si ukážeme, jak zakoupit zpáteční letenky na 4 dny do Benátek z Prahy a k nim přidat zvýhodněný 4* hotel Ambasciatori se snídaní tak, abyste za celou tuto srandu nezaplatili více než 2 tisíce korun.

Zpáteční letenky do Benátek za 658 Kč / osoba

Prvně si objednáme letenky. Na stránkách dopravce wizzair.com najdeme letenky do Benátek ve zmíněném termínu za 658 Kč / osoba. Nutné je vlastnit členství WDC, pokud jej nemáte, zpáteční letenky vyjdou na 1.107 Kč (jednoduše si členství kupte a příště budete mít takto levné letenky i vy).
  • Rezervuj letenky do Benátek za 658 Kč na wizzair.com
  • Termín: sobota 28.11. - úterý 1.12.
V ceně je příruční zavazadlo o rozměrech 42x32x25 cm, na pár dní bohatě vystačí. Před odletem si nezapomeňte letenky vytisknout nebo se odbavit pomocí telefonu. Máme pro vás i návod - jak rezervovat, jak se odbavit.

4* hotel se snídaní na celou dobu pobytu za 1.278 Kč / osoba

Letenky máme, nyní hotel. V rezervačních systémech naleznete velmi zajímavé ceny za 4* hotel Ambasciatori, který se nachází hned u hlavní železniční stanice v městě Mestre. Přímo před hotelem rovněž nalezneme zastávku autobusu, kterým se za 10 minut dostaneme do centra Benátek.

Hotel je včetně snídaně a je dostupný za 2.556 Kč za celou rezervaci (2 osoby a 3 noci).

V trafice si zakupte 3 denní jízdenku na MHD za 40 € - pokrývá nejen přejezdy mezi Mestre a Benátkami, ale platí taktéž na vaporety mezi jednotlivými ostrovy. Jízdenku si vždy označte.

Jak se dostat z letiště na hotel

Z letiště v Trevisu se nejprve přesuneme autobusem č.6 na vlakovou stanici za 1,2 €, kde přesedneme na vlak jedoucí do Benátek. Regionální jízdenka stojí 3,30 €. Nezapomeňte si jízdenku označit na peronu a vystoupit ve stanici Venezia Mestre - hotel je jen 2 minuty chůze od stanice.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele johnytadeski
johnytadeski

cesta: treviso -> benátky = pohoda cesta: benátky -> treviso = všechno 2x dražší, řidiči v buse neprodaj nic a ani na nádraží jízdenky nekoupíte (aspoň v létě to tak bylo) vaporety: přímo v benátkách 60€/2 dny, kdybych věděl, že se dá koupit levnějc v mestre...

Odpovědět
před 4 lety
verana

taky bych možná zkusila flixbus

Odpovědět
před 4 lety
doBenatek

Rychlovlaky: http://www.trenitalia.com/tcom-en Když se zadaří, tak jízdenka stojí 9 euro (Benátky - Miláno, 250 km za 2,5 hod i s asi 6 zastávkama, x-krát vyzkoušeno). Jízdenku lze koupit max. 3 měsíce dopředu, platba kartou, vše funguje spolehlivě. Doprava Treviso letiště/Treviso vlak. nádraží: jízdenka na MHD bus č. 6 už stojí 1,3 € a NEDÁ se koupit na letišti. Pouze v busu u řidiče, tam ale stojí 2 €.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele CamilaK
CamilaK

Já nevím, jestli nekoukám špatně, ale cenu u toho hotelu včetně snídaní na 3 noci mi stále ukazuje 1983kč, je to možné?

před 4 lety
David Eiselt

Ano, některé hotely bohužel nezapočítávají taxy hned a to se pak promítne i do srovnání.. Píši tedy reálně konečnou cenu :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele L.Cipera
L.Cipera

Dobrý den, mě to tam, ukazuje 799,- tam a zpět to samé. jak na to? děkuji

před 4 lety
David Eiselt

Vyprodáno :-) cena se zvýší.. Stále s členstvím můžete pár kaček ušetřit, jen už ve vyšší cenové kategorii.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele alpe
alpe

Benátky - Řím jsem v pohodě otočil za jeden den při cestě rychlovlakem. Vyplatí se nakupovat dopředu, lze pak koupit např. business class za cenu economy apod. Někdy se také vyplatí dělit jízdenku v Boloni. Chce to nakoupit včas. A pak si užívat jízdu 300 km/h :)

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele hejclova10
hejclova10

Je nějaká levná možnost dopravy, například autobus do Říma z Benátek ráno tam a večer zpět? :)

před 4 lety
David Eiselt

Megabus jezdí trasu za 1 euro.. Jen s tím "ráno tam, večer zpět" to asi nepůjde - mrkni na mapu... Jede se 8 hodin!

před 4 lety
Avatar uživatele yellow
yellow

Jezdí tam Megabus, ale je to přes 500 km a cesta trvá 8 hodin.

před 4 lety
Avatar uživatele berushka002
berushka002

Zkuste se podívat na nějaké včasné jízdenky na rychlovlaky, my jsme takhle jeli 90 min. místo čtyř hodin za 50 € Řím - Florencie. http://www.trenitalia.com/ Je to rozhodně pohodlnější než bus, rychlejší, ale taky dražší.

před 4 lety
Avatar uživatele Offloaded
Offloaded

Podíval bych se nejdříve na mapu...

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 50%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 21%
To musíš vidět!
ušetříš až 20%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 48%
Tam to bude krásný!
4517 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie