Čína: Xi'an a Chongqing v létě i na podzim – 11.639 Kč.

Před 4 lety

Jak akci využít?

Nejen o letních prázdninách se můžete vydat objevovat centrální Čínu. Chongqing nabízí zejména výlet k největší soše Buddhy ve městě Le-Šan. V okolí Xi'anu je turistickým trhákem Terakotová armáda.

Zpáteční letenky z Prahy do Číny s pohodlným přestupem v Helsinkách nabízí dopravce Finnair.

Cena 11.639 Kč zahrnuje poplatek ve výši 135 Kč za platbu kartou, která není na uvedeném náhledu zahrnuta. V ceně je standardní zavazadlo do 23 kg.

Levné hotely v Číně

Hotely v průmyslovém městě Chongqing zarezervujete již za 150 Kč pro dvě osoby. Kvalitnější 3* hotely začínají na cenách 400 Kč. Cestování po Číně rozhodně nezatíží Váš rozpočet.

Xi An neboli Sian vybízí k pobytu v pokojích od 200 Kč. Xian patří k nejnavštěvovanějším destinacím Číny. Najdete zde mnoho zajímavých památek jako jsou: Velká pagoda divoké husy, Zvonová věž, muzeum provincie Šen-si nebo již zmíněná Terakotová armáda.

[start][zeme]Čína[/zeme][mezikrok][chn][konec]

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele faltinova.katerina

Ahoj, není možné prodloužit dobu prodeje, prosím? Do 20.5. to nestihnu vykomunikovat s kamarádkou. A nebo budou i další takové akce? Moc díky za odpověď.

Ahoj Katko, ty letenky tu budou i zítra a dál, jen se upraví podmínky k tarifu. Takže v klidu nejdřív vše domluvte, protože změna letu nejde ;)

Avatar uživatele a

Finnair ma podobny akce co dva mesice.

Ano, ale tato částka je nejnižší, kterou dokáže nabídnout.

Avatar uživatele iluse

Ahoj, je nabídka nějak časově omezená? Nebo je lepší koupit dnes? Díky moc, Ilona :)

Prodej omezen do 20.05. ;) Osobně říkám - pokud chci letět, nemá smysl otálet.

Avatar uživatele PULPAN

přesně tak..:)

Avatar uživatele PULPAN

tak koupeno, 1.8. ( XIY) tam a 17.8 zpět ( CKG)

Avatar uživatele PULPAN

Tušíte někdo, jak je v těchto lokalitách v srpnu vedro?Máme tam kamarády tak jsem jim teď hodil email a odepsali !Xian is very old city and have a lot of storys and good food . both XIY and CKG are really hot in AUG . let me think about it , I will let you know ! takže nevím nevím, jestli tam v srpnu letět, zase my můžeme jen přes prázdnindy, jindy ne

Avatar uživatele Lucie M

Byli jsme předloni v létě a doporučujeme. V Xi'anu může být trochu větší horko, ale dá se to vydržet, případně se dá jet i do hor více na východ.

Avatar uživatele PULPAN

Co to počasí v srpnu?Tuší někdo?

Avatar uživatele PULPAN

Díky Lucie...to bych Vás mohl časem poprosit o pár rad:) ( zřejmě po emailu)

Avatar uživatele PULPAN

Takže rezervace hned, Dave, ideál tam do Xianu a zpátky z Chongqing nebo naopak. Mezi městy je to ca 700 km, takže letadlem nebo vlakem

V Číně se na tyto dálky jezdí nočními vlaky. Zde by měl stát méně jak 700 Kč (nejlepší lůžko) http://www.chinatrainguide.com/xian-railway-station/chongqing.html Ovšem jak moc aktuální je info a hlavně - jak ten lístek zakoupíš :D to bude oříšek. Anglicky to nepůjde ;)

Avatar uživatele PULPAN

Tak jsem se také zeptal a dostal odpověď: !These two city(Chongqing, Xi’an) is well connected by flight and train." asi pohoda, pamatuju si přelet PVG-BJS, B747200 nebo možná i 400, v letadel bylo asi 50 lidí, večerní let, prostě pohoda, takový standard jako u nás do OSR nebo BRQ Vlakem jsme taky jeli asi 300 km pod PVG, naprostá pohoda, takže vlaky mezi těmito dvěmi městy budou taky asi naprosto v pohodě, při časové náročnosti letadlo Vidím to tak na 13-16 dní...lety jsou zatím, na začátek srpna

Avatar uživatele Mev

Když jsem cestoval po Číně pomocí vlaků, tak obvykle byla na nádraží jedna přepážka označená jako anglicky mluvící, takže se raději mrkněte předem, ať nestojíte zbytečně dvě fronty. Ke koupi lístku na vlak jsem potřeboval vždy pas, možná by stačil i nějaký doklad, jízdenky jsou přímo na jméno mám pocit, bez toho vám to neprodají. Také počítejte s tím, že nádraží jsou prakticky založena na bázi letiště, takže musíte projít kontrolou, kde mi dokonce otevřeli kufr, píchali do něho nějakou kovovou tyčí a podobně, ale vše regulérně, takže no stress. Akorát počítat s tím, že to může chvíli trvat. Pokud však máte platné vízum, není se čeho bát. V Číně, co jsme zažil, pak jezdí dva typy vlaků, jedny starší a levnější, zároveň ale dosti pomalejší a ta lehátka v nich, docela zážitek (jel jsem v té druhé nejlepší kategorii, kde je kupé po 6 lidech a spodní lehátka slouží prakticky jako sedačka pro všechny, protože tam nikde sedadla nejsou, nejlepší je chtít druhé, tedy prostřední lehátko, protože v nejvyšším není už žádné místo), ve vlaku se dá koupit jídlo i pití, záchod byl teda ve vlaku turecký, což je zážitek sám o sobě :D jinak ty druhé moderní vlaky doporučuji více, ale zážitek z těch starých je zase k nezaplacení, kort když tím jedete 24 h z jihu do Pekingu. V moderních pak jedete rychlostí zhruba 310 km/h a jste tam prakticky z pár hodin, vše je moderní, čisté a máte k dispozici jídelní vůz. Taky ještě rada na závěr, doporučuji si najít na internetu vysvětlení jednotlivých znaků na jízdence, v angličtině to na googlu najdete, ať víte, kde sedíte/ležíte, jaký vagón a podobně. Jinak je Čína nezapomenutelná a bezkonkurenční!

Avatar uživatele PULPAN

Mluvíš mi ze srdce. Nezapomenutelný zážitek Takže, zřejmě, zopakuji a využiju AY nabídku

Avatar uživatele PULPAN

Čínu doporučuji byl jsem v BJS a PVG a procestoval vlakem okolí těchto měst ( mezi nimi jsme letěli) Tato nabízená destinace mne zajímá, tam jsem se nedostal

Avatar uživatele jana737

Ahoj, výborný typ, děkuji. DO Číny plánujem na přelomu podzim/zima letošního roku ve dvou. Myslíš, že může ještě později přijít levnějsí/zajímavějsí letenka, nebo rovnou vzít toto? Díky Jana

Do okolí těchto 2 měst určitě ne. Tohle je nejnižší cena, která kdy byla dostupná ;) Takže s klidem na duši berte.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Azory a Madeira během jedné cesty z Norimberka se zastávkou v Portu
-39 %

Tam to bude krásný!

3v1: Hopsání po jihovýchodní Asii s EVA Air
-24 %

To musíš vidět!

Nejen červencové přímé lety z Prahy na Maltu
-48 %

Hurá za zážitky!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Čína  

Nejlidnatější země světa plná kontrastů

O Číně se často mluví jako o zemi kontrastů a je tomu skutečně tak. V Číně můžete navštívit krásnou neposkvrněnou přírodu, ale i moderní metropole, chudý venkov i obrovská nákupní centra, ochutnat jídla, kde se nechává vyniknout chuť hlavní suroviny, ale i jídla, která jsou tak pálivá, až se vám zatočí hlava.

Můžete jít na tradiční představení pekingské opery, ale i na divokou rave party. V Číně může být uspokojeno srdce dobrodruha, ale i těch, kteří si potrpí na komfortnější cestování. 

Průvodce pro Čína