Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nejen o letních prázdninách se můžete vydat objevovat centrální Čínu. Chongqing nabízí zejména výlet k největší soše Buddhy ve městě Le-Šan. V okolí Xi'anu je turistickým trhákem Terakotová armáda.

Zpáteční letenky z Prahy do Číny s pohodlným přestupem v Helsinkách nabízí dopravce Finnair.

Cena 11.639 Kč zahrnuje poplatek ve výši 135 Kč za platbu kartou, která není na uvedeném náhledu zahrnuta. V ceně je standardní zavazadlo do 23 kg.

Levné hotely v Číně

Hotely v průmyslovém městě Chongqing zarezervujete již za 150 Kč pro dvě osoby. Kvalitnější 3* hotely začínají na cenách 400 Kč. Cestování po Číně rozhodně nezatíží Váš rozpočet.

Xi An neboli Sian vybízí k pobytu v pokojích od 200 Kč. Xian patří k nejnavštěvovanějším destinacím Číny. Najdete zde mnoho zajímavých památek jako jsou: Velká pagoda divoké husy, Zvonová věž, muzeum provincie Šen-si nebo již zmíněná Terakotová armáda.

[start][zeme]Čína[/zeme][mezikrok][chn][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele faltinova.katerina
faltinova.katerina

Ahoj, není možné prodloužit dobu prodeje, prosím? Do 20.5. to nestihnu vykomunikovat s kamarádkou. A nebo budou i další takové akce? Moc díky za odpověď.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Katko, ty letenky tu budou i zítra a dál, jen se upraví podmínky k tarifu. Takže v klidu nejdřív vše domluvte, protože změna letu nejde ;)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele a_4
a_4

Finnair ma podobny akce co dva mesice.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, ale tato částka je nejnižší, kterou dokáže nabídnout.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele iluse
iluse

Ahoj, je nabídka nějak časově omezená? Nebo je lepší koupit dnes? Díky moc, Ilona :)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Prodej omezen do 20.05. ;) Osobně říkám - pokud chci letět, nemá smysl otálet.

před 8 lety
Avatar uživatele PULPAN
PULPAN

přesně tak..:)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele PULPAN
PULPAN

tak koupeno, 1.8. ( XIY) tam a 17.8 zpět ( CKG)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele PULPAN
PULPAN

Tušíte někdo, jak je v těchto lokalitách v srpnu vedro?Máme tam kamarády tak jsem jim teď hodil email a odepsali !Xian is very old city and have a lot of storys and good food . both XIY and CKG are really hot in AUG . let me think about it , I will let you know ! takže nevím nevím, jestli tam v srpnu letět, zase my můžeme jen přes prázdnindy, jindy ne

před 8 lety
Avatar uživatele Lucie M
Lucie M

Byli jsme předloni v létě a doporučujeme. V Xi'anu může být trochu větší horko, ale dá se to vydržet, případně se dá jet i do hor více na východ.

před 8 lety
Avatar uživatele PULPAN
PULPAN

Co to počasí v srpnu?Tuší někdo?

před 8 lety
Avatar uživatele PULPAN
PULPAN

Díky Lucie...to bych Vás mohl časem poprosit o pár rad:) ( zřejmě po emailu)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele PULPAN
PULPAN

Takže rezervace hned, Dave, ideál tam do Xianu a zpátky z Chongqing nebo naopak. Mezi městy je to ca 700 km, takže letadlem nebo vlakem

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

V Číně se na tyto dálky jezdí nočními vlaky. Zde by měl stát méně jak 700 Kč (nejlepší lůžko) http://www.chinatrainguide.com/xian-railway-station/chongqing.html Ovšem jak moc aktuální je info a hlavně - jak ten lístek zakoupíš :D to bude oříšek. Anglicky to nepůjde ;)

před 8 lety
Avatar uživatele PULPAN
PULPAN

Tak jsem se také zeptal a dostal odpověď: !These two city(Chongqing, Xi’an) is well connected by flight and train." asi pohoda, pamatuju si přelet PVG-BJS, B747200 nebo možná i 400, v letadel bylo asi 50 lidí, večerní let, prostě pohoda, takový standard jako u nás do OSR nebo BRQ Vlakem jsme taky jeli asi 300 km pod PVG, naprostá pohoda, takže vlaky mezi těmito dvěmi městy budou taky asi naprosto v pohodě, při časové náročnosti letadlo Vidím to tak na 13-16 dní...lety jsou zatím, na začátek srpna

před 8 lety
Avatar uživatele Mev
Mev

Když jsem cestoval po Číně pomocí vlaků, tak obvykle byla na nádraží jedna přepážka označená jako anglicky mluvící, takže se raději mrkněte předem, ať nestojíte zbytečně dvě fronty. Ke koupi lístku na vlak jsem potřeboval vždy pas, možná by stačil i nějaký doklad, jízdenky jsou přímo na jméno mám pocit, bez toho vám to neprodají. Také počítejte s tím, že nádraží jsou prakticky založena na bázi letiště, takže musíte projít kontrolou, kde mi dokonce otevřeli kufr, píchali do něho nějakou kovovou tyčí a podobně, ale vše regulérně, takže no stress. Akorát počítat s tím, že to může chvíli trvat. Pokud však máte platné vízum, není se čeho bát. V Číně, co jsme zažil, pak jezdí dva typy vlaků, jedny starší a levnější, zároveň ale dosti pomalejší a ta lehátka v nich, docela zážitek (jel jsem v té druhé nejlepší kategorii, kde je kupé po 6 lidech a spodní lehátka slouží prakticky jako sedačka pro všechny, protože tam nikde sedadla nejsou, nejlepší je chtít druhé, tedy prostřední lehátko, protože v nejvyšším není už žádné místo), ve vlaku se dá koupit jídlo i pití, záchod byl teda ve vlaku turecký, což je zážitek sám o sobě :D jinak ty druhé moderní vlaky doporučuji více, ale zážitek z těch starých je zase k nezaplacení, kort když tím jedete 24 h z jihu do Pekingu. V moderních pak jedete rychlostí zhruba 310 km/h a jste tam prakticky z pár hodin, vše je moderní, čisté a máte k dispozici jídelní vůz. Taky ještě rada na závěr, doporučuji si najít na internetu vysvětlení jednotlivých znaků na jízdence, v angličtině to na googlu najdete, ať víte, kde sedíte/ležíte, jaký vagón a podobně. Jinak je Čína nezapomenutelná a bezkonkurenční!

před 8 lety
Avatar uživatele PULPAN
PULPAN

Mluvíš mi ze srdce. Nezapomenutelný zážitek Takže, zřejmě, zopakuji a využiju AY nabídku

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele PULPAN
PULPAN

Čínu doporučuji byl jsem v BJS a PVG a procestoval vlakem okolí těchto měst ( mezi nimi jsme letěli) Tato nabízená destinace mne zajímá, tam jsem se nedostal

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele jana737
jana737

Ahoj, výborný typ, děkuji. DO Číny plánujem na přelomu podzim/zima letošního roku ve dvou. Myslíš, že může ještě později přijít levnějsí/zajímavějsí letenka, nebo rovnou vzít toto? Díky Jana

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Do okolí těchto 2 měst určitě ne. Tohle je nejnižší cena, která kdy byla dostupná ;) Takže s klidem na duši berte.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam jsi ještě nebyl!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Jedem!
Almadraba
ušetříš až 49%
To budou fotky!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Jedem!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Velká čínská zeď
Čína

Nejlidnatější země světa plná kontrastů

O Číně se často mluví jako o zemi kontrastů a je tomu skutečně tak. V Číně můžete navštívit krásnou neposkvrněnou přírodu, ale i moderní metropole, chudý venkov i obrovská nákupní centra, ochutnat jídla, kde se nechává vyniknout chuť hlavní suroviny, ale i jídla, která jsou tak pálivá, až se vám zatočí hlava.

Můžete jít na tradiční představení pekingské opery, ale i na divokou rave party. V Číně může být uspokojeno srdce dobrodruha, ale i těch, kteří si potrpí na komfortnější cestování. 

Průvodce pro Čína