Velká čínská zeď

Letenky do Číny

Na jaká letiště se létá?

V Číně najdete 125 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště v Číně

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Číny?

Při koupi letenek do Číny počítejte s průměrnou cenou letenky kolem 12 000 Kč nehledě na finální destinaci a odletové letiště. Ceny se příliš neliší do všech větších čínských měst, zapadlejší destinace v okrajových částech země se prodávají běžně kolem 15 000 Kč. Akční letenky se objevují především do Pekingu, Šanghaje nebo Kantonu z Vídně nebo Prahy. Pod 9 500 Kč však klesají jen zřídkakdy.

Pro detailní informace k jednotlivým destinacím navštivte stránky: letenky do Pekingu, letenky do Šanghaje, letenky do Kantonu, letenky do Chengdu.

Kde koupit nejlevnější letenky do Číny?

Existují stovky různých kombinací a cen, proto je nejjednodušší využít náš vyhledávač letenek a všechny varianty na jedno kliknutí srovnat od nejlevnější nebo nejrychlejší.

Kdy jsou letenky do Číny nejlevnější?

Ceny letenek do Číny se drží na podobné úrovni napříč rokem, mírně dražší jsou o letních prázdninách, výrazně dražší pak kolem oslav Čínského nového roku. 

Ideální dobou k nákupu letů do Číny je zhruba 3 až 4 měsíce před cestou. Pokud narazíte na cenu pod 9 500 Kč, s koupí neprohloupíte nikdy.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Číny?

Přímé lety do Číny zažívají v posledních letech boom, a tak pokud preferujete lety bez přestupu, můžete vybírat z následujících tras:

  • z Prahy: Peking, Šanghaj, Čcheng-tu (Chengdu), Si-an (Xi'an), 
  • z Vídně: Peking, Šanghaj, Kanton, Urumči, Šen-čen (Shenzhen),
  • z Budapešti: Peking, Šanghaj.

Přímé lety zajišťují nejčastěji aerolinky Hainan Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Air China a Sichuan Airlines. Lety s přestupem bývají mírně levnější a provozují je všechny velké evropské i asijské aerolinky.

Jak dlouho se letí do Číny?

Přímý let z Prahy nebo Vídně do Pekingu trvá zhruba 9,5 hodin, zpět kvůli proudění vzduchu přes 10 hodin. Let do Šanghaje trvá asi 10,5 hodiny. Přestupní spojení většinou nabídnou dobu letu mezi 16 a 20 hodinami.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců