Jak akci využít?
První díl (Lloret de Mar v 4*) našeho letního seriálu o tom, zda je výhodnější cestovat s cestovní kanceláří nebo individuálně, vyústil v zajímavou debatu. Každý povědomě tušil, že CK si nechá za své zprostředkování zaplatit, avšak doposud chyběla čísla a inspirace toho, jak podobné "zájezdy" seskládat samostatně. Nezoufejte, od toho jsme tady my - učíme vás cestovat nejen levněji, ale především chytře!
Dnes se podíváme na zoubek řeckému ostrovu Kréta. Díky zvýhodněným letenkám se během léta dopravíme na Krétu za 3.419 Kč. Uvidíme, jakého cenového rozdílu dosáhneme v porovnání s nabídkami CK.
Pravidla
Za úkol jsem si dal tentokrát porovnat nenáročnou týdenní dovolenou v letovisku poblíž Heraklionu. Studio bez stravy, ale s kuchyňkou a samozřejmě dobrou dostupností k pláži, barům, tavernám atd. Volím žádanější termín koncem června.Cestuj s CK
Zájezdy po vyfiltrování ukazují ceny od 8.690 Kč, vybírám druhou nabídku Cosmi Apartments, která se jeví jako nejvíce přijatelná v nejnižší cenové kategorii. Na vybraný termín 21. - 28.6. vychází cena 9.590 Kč z Prahy.V ceně 9.590 Kč:
- letenky
- hotel na 7 nocí bez stravy
- transfer z letiště na hotel
- zavazadlo do 15 kg
Výsledek: 9.590 Kč za osobu. Zobrazit nabídku cest s CK >>
Cestuj s CL
Na základě vybraného zájezdu jsem musel trochu improvizovat. Termín mi kvůli letenkám vychází na 22. - 29.6., tedy o den později s rozumnými časy letů během poledne. O akci na letenky do Heraklionu jsme psali před chvíli. K těmto letenkám pak jen dohledáme ubytování, pro názornost volíme stejné, tedy Cosmi Apartments. Zjistíme, že na týden vychází apartmán na 5.510 Kč.Co ještě potřebujeme? Jasně, dostat se z letiště na hotel. Ideálně pojedeme autobusem s přestupem v Heraklionu, ale to je spíše pro zkušené a nenáročné cestovatele. Proto si vezmeme na letišti taxi a necháme se odvézt do 18 km vzdáleného hotelu za 25 eur / 680 Kč (při cestě 2 lidech tj. 340 Kč za osobu). Alternativou je půjčení si auta na týden od 3.500 Kč.
Cenový rozbor:
- letenky - 3.419 Kč (nákup)
- hotel - 2.755 Kč (nákup)
- transfer tam i zpět - 680 Kč (přehled cen)
V ceně nám chybí zavazadlo, můžeme cestovat pouze s příručním (což na léto bohatě vystačí!) nebo jej dokoupit za 38 eur / 1.030 Kč do 23 kg.
Závěr
Individuální cestování se prostě vyplatí. Ušetříte, něčemu se přiučíte a celou dovolenou skutečně prožijete.Úspora na dovolenou na Krétě při cestě dvou osob činí 5.472 Kč, to je celých 25%!
Mohli jsme ale také zvolit ještě levnější apartmány a ušetřit o pár tisíc více (detailní nabídka hotelů).