Akropole v Athénách

Letenky do Řecka

Na jaká letiště se létá?

V Řecku najdete 39 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště v Řecku

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Řecka?

Určit jednotnou průměrnou cenu do Řecka je nemožné. Záleží jak na příletovém letišti, kterých jsou v Řecku desítky, tak na odletovém místě.

Nejlevnější letenky pořídíte z Vídně, Bratislavy či Katovic do Athén a Soluně, kdy se běžně cena pohybuje kolem 1 500 až 2 000 Kč s častými akcemi. Z Prahy je pak standard do těchto destinací mezi 4 000 a 6 000 Kč.

Liší se i ceny na jednotlivé ostrovy, kdy mezi nejlevnější patří Kréta, Rhodos či Kos (s odletem z Vídně) nebo Korfu (z Bratislavy a Vídně). V průměru vyjdou letenky asi na 3 000 Kč. Z Prahy na přímo na Řecké ostrovy většinou nepoletíte pod 6 500 Kč a často se vyplatí zakoupit rovnou celý zájezd.

Pro detailnější informace navštivte stránky: letenky do Athén, letenky do Soluně, letenky na Krétu, letenky na Rhodos, letenky na Korfu, letenky na Mykonos, letenky na Santorini.

Kde koupit nejlevnější letenky do Řecka?

Míříte-li do Řecka individuálně, letenky hledejte přímo na webových stránkách low-cost aerolinií Ryanair, Lauda, Wizz Air nebo Eurowings.

Z Prahy do Athén nebo menší ostrovy se vyplatí lety s Aegean Airlines koupit i přes náš vyhledávač letenek. V letní sezoně můžete z Prahy narazit i na zajímavé last-minute nabídky na letenky kolem 2 000 Kč přes portál etravel.cz. Míříte-li na řecké ostrovy o prázdninách, podívejte se i na zájezdy do Řecka, které můžou vyjít levněji než samostatné letenky s ubytováním.

Kdy jsou letenky do Řecka nejlevnější?

Nejlevnější low-cost letenky na řecké ostrovy seženete vždy na počátek a konec sezony (květen, říjen), do Athén a Soluně pak přes celou zimu. Letenky na letní prázdniny jsou naopak nejdražší a často se pohybují v násobcích průměrných cen.

Na zimu stačí letenky vybírat cca 2 měsíce před odletem, v hlavní sezoně pak plánujete alespoň 3-4 měsíce před cestou.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Řecka?

Přímých letů do Řecka je v letní sezoně velké množství a specializují se především na charterovou dopravu pro cestovní kanceláře.

Existují však i klasické lety včetně low-costů, které nabídnou možnosti i pro individuální cestovatele. Létá se na těchto trasách:

  • z Prahy: Athény (Aegean Airlines),
  • z Bratislavy: Athény, Soluň a Korfu (vše Ryanair),
  • z Vídně: Athény (Aegean Airlines, Austrian Airlines, Lauda a Wizz Air), Soluň (Austrian Airlines, Lauda, Wizz Air), Heraklion, Chania, Rhodos, Kofru, Kos a Santorini (vše Eurowings a Lauda), Kalamata, Mykonos, Zakynthos (jen Lauda), Kavala, Mytiléna, Samos (jen Eurowings),
  • z Katovic: Athény (Wizz Air),
  • z Krakov: Athény (Aegean Airlines a Ryanair), Chania, Soluň (obojí Ryanair),
  • z Wroclawi: Athény a Chania (obojí Ryanair),
  • z Norimberka: Athény a Soluň (obojí Ryanair), Heraklion (Corendon a Eurowings)

Jak dlouho se letí do Řecka?

Doby přímých letů do Řecka se liší dle konkrétní destinace, většinou se letí od 2 do 2,5 hodin.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců