Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nemusíte být příznivci světoznámého seriálu Dallas, abyste podnikli výpravu do koutů státu Texas. Tato středoamerická oblast láká především dobrodružné povahy k návštěvě národních parků, kterým vévodí Big Bend NP. Obdivovat velkolepost Texasu můžete též při projížďce Chihuahuanskou pouští. Letenky s odletem z Vídně a návratem do Mnichova aktuálně pořídíte již za 8.735 Kč.

  • Vídeň - Dallas - Mnichov za 8.735 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: není striktně omezeno, nejlevnější ceny jsou k dispozici do března
  • Maximální délka pobytu 3 měsíce
  • Rezervace do 6.1.
V ceně letenky je zahrnuto zavazadlo do 23 kg. Všechny přestupy jsou stanoveny dle odpovídajícího minimálního času pro přestup. Pro nejnižší cenu dodržujte termíny od pondělí do čtvrtka.

[start][zeme]USA[/zeme][odlet]Vídeň[/odlet][odlet]Mnichov[/odlet][mezikrok][usa][vie][muc][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tojeha2
tojeha2

Zdravím.Kolik vyjde let do Texasu v Termínu 6/2017 ? Šlo by pro 2 dospělě a 1 dítě(13let) za jakou cenu 2 letenky na 7 dní a jedna otevřená dětská ?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele nikolapelikanova
nikolapelikanova

ahoj :) takový dotaz - dá se koupit zpáteční letenka a pak už nenastoupit na zpáteční let?

před 7 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ahoj, bez problémů lze využít jako jednosměrnou letenku ;-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele vinettu
vinettu

Přes prázdniny už je to za plnou cenu ?

před 7 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Přes prázdniny je cena vyšší: 11,5 tis. - příklad, ale určitě není plná, standard je +20 tis. Kč.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele ocelot80
ocelot80

Jak se resi, kdyz za tu hodinu na prestup v Charlotte nestacite vyridit pohovor na ESTU, treba kvuli dlouhe fronte? Je to problem dopravce nebo pasazera?

před 7 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Povinnost dopravit Vás do cílové destinace jsou pořád na dopravci, takže při zmeškání návazného letu budete umístěn na další spoj, pokud bude volné místo. Osobně považuji za lepší řešení nákup letenky, kde bude min. 2 hodinový přestup po příletu do USA, protože musíte ještě vyzvednout zavazadlo a znova jej odevzdat na další let.

před 7 lety
Avatar uživatele ocelot80
ocelot80

Ty zavazadla musim vyzvednout kvuli zmene dopravce, nebo kvuli tomu ze je to prvni prestup na uzemi USA? Protoze pokud kvuli dopravci, tak bych cekal, ze tim padem mu zanikne i ta povinnost me dopravit na misto urceni.. nebo to funguje i tady jako u LCC prestupu, ze na kazdej leg se musim znova samostatne odbavit i s kufrem?

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele tesarm
tesarm

Da se nastoupit a vystoupit v Londyne? Mate s tim nekdo zkusenosti? Do mnichova a vidne je to pro me z ruky :) Nejsou nejake lakave ceny take na cerven / cervenec? Diky

před 7 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Nelze započít cestu v Londýně, vynechat poslední let lze bez potíží.

před 7 lety
Avatar uživatele tesarm
tesarm

Skoda, diky za info :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Tam jsi ještě nebyl!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
A už tam budem?
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
To musíš vidět!
Almadraba
ušetříš až 49%
Honem, dokud jsou místa!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké