Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vesměs zajímavé tarify pro opravdové dobrodruhy, kteří však mají rádi jistotu během dopravy na místo, zveřejnila společnost Kenya Airways ve spolupráci s KLM při odletu z Berlína nebo Norimberku. Čeká nás cesta přes Amsterdam a Nairobi, kde mají některá spojení celodenní stopover, nechcete-li vyřizovat keňské tranzitní vízum, snažte se jim vyhnout.

Některé destinace se u nás na Cestujlevne.com objevují vůbec poprvé, za zmínku stojí především tropický ráj v podobě francouzského Mayotte či nejmenší africké země Komor.

Pro představu uvádíme v závorce standardní cenu letenky, která se do dané destinace dá pořídit z Prahy.

Odlety z Berlína:

 • Berlín – Mombasa za 12.501 Kč rezervuj >> (běžně 18.000 Kč)
 • Berlín – Zanzibar za 12.823 Kč rezervuj >> (běžně 16.500 Kč)
 • Berlín – Kigali (Rwanda) za 13.101 Kč rezervuj >> (běžně 19.500 Kč)
 • Berlín – Lusaka (Zambie) za 15.770 Kč rezervuj >> (běžně 25.000 Kč)
 • Berlín – Dzaoudzi (Mayotte) za 18.480 Kč rezervuj >> (běžně 30 až 40.000 Kč)
 • Berlín – Komory za 20.325 Kč rezervuj >> (běžně od 30.000 Kč)
Odlety z Norimberku:
 • Norimberk – Mombasa za 12.120 Kč rezervuj >> (běžně 18.000 Kč)
 • Norimberk – Zanzibar za 12.470 Kč rezervuj >> (běžně 16.500 Kč)
 • Norimberk – Kigali (Rwanda) za 13.269 Kč rezervuj >> (běžně 19.500 Kč)
 • Norimberk – Lusaka (Zambie) za 15.770 Kč rezervuj >> (běžně 25.000 Kč)
Tarifní podmínky:
 • Cestovní období: únor až květen 2017
 • Prodej do aktualizace tarifu
V ceně letenek jsou dva kusy standardního zavazadla o hmotnosti do 23 kg.

A co víza...?

Pro mnohé to bude možná překvapením, ale proces získání víza do všech uvedených zemí není nijak složitý a ani nadprůměrně nákladný.
 • Keňa: víza lze vyřídit online na oficiálním webu evisa.go.ke, poplatek za standardní vízum činí 50 €, případné tranzitní pak 21 €. Proces vyřízení trvá 24 hodin- V případě pouhého přestupu v Nairobi bez opuštění letiště není nutné vízum vyřizovat,
 • Komory: vízum obdržíte po příletu za 50 USD, platba v eurech bývá akceptována,
 • Mayotte: je zámořským regionem Francie a zároveň i součástí EU. Vzhledem k tomu, že cesta vede přes Keňu, je nutné cestovat s cestovním pasem. Vízum netřeba,
 • Rwanda: turistické vízum lze vyřídit na velvyslanectví v Berlíně, případně online. Zaplatíte 45 €, v případě, že dokumenty budete do Berlína zasílat poštou, připlatíte si navíc 5 €,
 • Tanzanie: vízum pořídíte za 50 € po příletu na mezinárodním letišti,
 • Zambie: vízum pohodlně zařídíte po příletu na letišti za 50 USD.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele neji
neji

Tomas: Ale to, ze to rikali oni, nemusi byt uplne pravda.:) Ja byl letos taky v Africe a spousta lidi tam ti odkyva vsechno mozne, ve skutecnosti je to nekdy ale uplne jinak.:) Doporucujiu napriklad toto: http://jihlava.idnes.cz/parta-z-jaromeric-vymenila-vyjezd-do-pivovaru-za-cestu-do-rwandy-pha-/jihlava-zpravy.aspx?c=A160111_2217556_jihlava-zpravy_evs

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Korcula
Korcula

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat mimo téma.Když poletím do Muscatu přes Dubaj tam i zpět budu potřebovat víza. Děkuji za info .

před 5 lety
Avatar uživatele Jerry87
Jerry87

Občané ČR mohou od roku 2004 obdržet vstupní víza do Sultanátu Omán na dobu 30 dní na Mezinárodním letišti v Muscatu nebo na ománských hraničních přechodech. Vízum lze získat pro turistický pobyt i krátkou služební cestu. Při příjezdu do Ománu se vyplňuje formulář "vstupní karta" obsahující běžná osobní data uvedená v cestovním pasu a odevzdává se pasové kontrole. Při výjezdu se vyplňuje tzv.”výstupní karta”. Přihlašovací povinnost není v Ománu zavedena.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele klija
klija

Zdravím...zkusím se zeptat, byl někdo v Rwandě a má aktuální info ohledně bezpečnosti, toho jak se dá fungovat jako samostatný cestovatel. V Africe jsem ještě nebyl a zrovna tato země mě již dlouho láká...díky za případné info.

před 5 lety
Avatar uživatele novaktomas111
novaktomas111

Letos jsme byli v Tanzanii a všichni místní považovali Rwandu za hodně bezpečnou zemi ;) určitě se tam chci taky v dohledný době podívat...

před 5 lety
Avatar uživatele michal.duran2
michal.duran2

jk: Rwandu jsem procestoval před dvěma lety. Země je to pro cestovatele naprosto bezpečná, infrastruktura je na mnohem lepší úrovni než další země východní Afriky. Rwanda je krásná země, která ale bohužel neustále a naprosto pochopitelně trpí vzpomínkami na genocidu. Na rozdíl například od Ugandy jsou Rwanďané rezervovaní, řekl bych až nedůvěřivý. A nikdy nezapomenu na den, kdy jsem vystoupil na autobusovém nádraží v Kigali. Skupina žebrajících bez očí, rtů, uší a dalších částí těla ve mě zanechala celkem nepříjemnou, depresivní pachuť.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Honem, dokud jsou místa!
Almadraba
ušetříš až 49%
Tam jsi ještě nebyl!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Hurá za zážitky!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Tanzanie
Tanzanie

Afrika pro začátečníky

Tanzanie má rozlohu 947.000 km2, největší město a zároveň ekonomické centrum Dar es Salaam se nachází na východním pobřeží, vláda však sídlí v Dodomě, v centrální Tanzanii.

Tanzanci používají jako oficiální jazyk angličtinu a svahilštinu. Tanzanie sousedí na severu s Keňou a Ugandou. Západní hranici tvoří s Rwandou a Burundi, jižní hranice má se Zambií a Malawi.

Pokud někoho táhne poznání afrického kontinentu, měl by začít s Tanzanií. Tato země nabízí snad vše, co může běžný turista na své cestě po světě chtít vidět. Neuvěřitelné snímky divoké zvěře, adrenalin při stoupání na vrchol Kilimandžára či potápění s korálovými žraloky. Směs místního obyvatelstva, které je navíc k cizincům poměrně přátelské, posunuje tuto zemi v oblíbenosti na první příčky celého kontinentu. Bezpečnostní situace je velmi dobrá, nehrozí vám žádné útoky na turisty, po tanzanské divočině i ve městech se dá pohybovat bezpečně. Pro milovníky nákupů je tato země rájem, nabízí nepřeberné množství suvenýrů od sošek makonde až po umění místních malířů zvané tinga tinga. Každý si v Tanzanii najde své.

Tanzanie je se svými parky jednou z mála zemí, která lidem toužícím zažít dobrodružství a setkat se s divokými zvířaty zaručuje škálu možností. Nejnavštěvovanější Ngorongoro je sice z pohledu nezávislého cestovatele poněkud turističtější, ale můžete zde zahlédnout nosorožce dvourohého, nebo v brzkém ranním oparu sledovat Masaje se svými obrovskými stády krav sestupující do kráteru, aby zvěř napojili. To, že ve vzdálenosti 200 m od vody leží smečka lvů, Masaje, ozbrojené pouze dřevěnými palicemi, absolutně nerozruší.

Průvodce pro Tanzanie

Zavřít boční panel
Keňa
Keňa

To nejlepší z černé Afriky

Keňa se nachází ve východním cípu Afriky. Na severu sousedí s Jižním Súdánem a Etiopií, na západě s Ugandou, na jihu s Tanzanií a na východě s nestabilním Somálskem. Keňské východní pobřeží pak omílá Indický oceán.

Keňa v sobě snoubí to nejlepší z pravé Afriky, kterou známe z cestopisných dokumentů, a moderního vzkvétajícího státu poskytujícího západním turistům dostatečný komfort. Díky tomu lze v jedné zemi vidět rozlehlá safari plná volně pobíhajících lvů, slonů či zeber, tradiční vesničky plné hliněných chýší, v nichž jako by se zastavil čas, ale zároveň i moderní velkoměsta plná širokých a dlouhých bulvárů a prosklených mrakodrapů.

Průvodce pro Keňa

Zavřít boční panel
Zambie
Zambie

Místo, kde čas plyne pomaleji

Rovinatá země mnoha tváří. V létě vyprahlá a suchá krajina hraje všemi tóny hnědé, oranžové a žluté, naopak na jaře se celá země zazelená a změní k nepoznání. Na jedné straně žijí místní v nesmírné chudobě, na druhé se nachází nádherné resorty pro bohaté turisty poskytující veškerý luxus západního světa. Vlády se snaží podporovat vývoj, ale kvůli obrovské korupci z vlastních řad nejde půl roku pořádně elektřina.

Na wikipedii stojí, že Zambie patří mezi nejrychleji se ekonomicky rozvíjející porevoluční země, ale ve škole děti ve čtvrté třídě stále neumí číst a násobilku se nenaučí nikdy. Spousta věcí tu nefunguje, schází organizace a na vše je dost času – učitelé nechodí včas do tříd, autobusy odjíždí z nádraží o hodinu později, váš dokument se na úřadě ztratil a vy musíte znovu přijít druhý den. Země, nad jejímž stavem vás svírá úzkost a místní organizace vás možná rozčiluje, ale přitom nakazí dobrota a veselí místních lidí. Země, do níž se chcete vrátit.

Průvodce pro Zambie

Zavřít boční panel
Rwanda
Rwanda

Země tisíců kopců

Rwanda zvaná „země tisíce kopců“ je vděčná za toto přízvisko svému vulkanickému původu. Poměrně malá země skrývá deštné pralesy, savany, buše i velká jezera. Vyrazte do „Švýcarska afriky“, do kouzelné země nejen za horskými gorilami. 

Průvodce pro Rwanda