Svatý Tomáš a Princův ostrov

Exotika přímo na rovníku: Svatý Tomáš z Prahy na jedné letence za 15.385 Kč.

21 komentářů
2017-01-19T08:37:41+01:00

O akci

Portugalská národní aerolinka TAP přichází s mimořádně atraktivními tarify z Prahy do malého a zatím ještě turisticky nepříliš probádaného tropického ráje, státečku, který se téměř dotýká rovníku (prochází cca 2 km od ostrova), na Svatý Tomáš a Princův ostrov. U většiny spojů vás čeká jako bonus celodenní prohlídka Lisabonu, v případě nočního přestupu máte nárok na hotel se snídaní zdarma, viz níže. Letenky na druhou polovinu roku 2017 aktuálně seženete za 15.385 Kč, přičemž standard z Prahy dosahuje většinou částek přes 30.000 Kč.

Ač rozlohou druhý nejmenší africký stát, Svatý Tomáš dokáže nabídnout mnoho. Liduprázdné pláže s bílým jemným pískem, hustý deštný prales a národní park Óbó nebo koloniální městečka a vesničky roztroušené po hornatém ostrově.

  • Praha – São Tomé za 15.385 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období říjen až prosinec 2017
  • Platí do vyprodání míst
V květnu lze zakoupit zvýhodněné letenky z Lisabonu za 12.719 Kč (cca o 6 až 8 tisíc nižší než je standard). Přískok do Lisabonu je pak otázkou 4,5 tisíc z Prahy, případně 1.500 Kč z Berlína.

V ceně letenky jsou hned dvě odbavená zavazadla, každé do 23 kg.

Před cestou

Víza a praktické informace

Pro turistický pobyt do 15 dní nepotřebují občané EU vízum, stačí cestovní pas platný alespoň 6 měsíců.

Panuje jde tropické rovníkové klima, v zimě je období dešťů, což ale rozhodně neznamená, že by celý den jenom pršelo. Zmokneme většinou ve večerních hodinách, přes den budeme mít možnost koupat se na liduprázdných plážích s kokosovými palmami a banánovníky.

Na ostrově je v porovnání s ostatními africkými státy velmi nízká kriminalita, srovnatelná s běžnými státy v Evropě.

Přestup v Lisabonu

V případě, že v Lisabonu máte přestup přes noc, nezapomeňte společnost TAP požádat o hotel se snídaní a transferem zdarma. Musíte tak učinit ještě před odletem na telefonním čísle + 420 234 723 250, případně přes email tap@globair.cz.

Ubytování

I když jsou konvenční ubytovací možnosti zatím omezené, přeci jenom v hlavním městě běžné hotely najdeme. Nejlevnější ubytování můžeme sehnat od 900 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj se snídaní. Vzhledem k menšímu množství hotelů a penzionů je vhodné rezervovat s předstihem. V okolí hlavního města najdete i mnoho nabídek airbnb.

Doprava

Ideálním způsobem dopravování po ostrově bude půjčené auto. Na ostrově nefungují běžné nadnárodní autopůjčovny. Můžeme využít služeb autopůjčovny Turiart nebo Goldtours za ceny obdobné jako všude jinde na světě.

TIP

Pokud vážně uvažujete o cestě na Svatého Tomáše, určitě si přečtěte historický román (ale velmi čtivý!) Miguela Sousy Tavarase Rovník. Děj se odehrává na přelomu 19. a 20. století a kromě samotné hlavní dějové linie získáte vcelku přesnou představu o přírodních krásách ostrova.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-01-19T09:37:41+01:00

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce