Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Máte-li slabost pro jihovýchodní Asii a už jste byli skoro všude, jen ne na Filipínách, využijte výhodných letenek s odletem z Prahy. Filipíny jsou se svými více než 7000 ostrovy rájem pro milovníky potápění, šnorchlování, jízdy na skútru, úžasné a rozmanité přírody, senzačních lidí a především nízkých cen.

Sehnat levnou letenku z Prahy na Filipíny je celkem kumšt. Cenovky se dlouhodobě pohybují nad 15 tisíci korunami, a proto je každých pár tisíc dolů příjemnou úsporou, kterou pak můžete využít k nákupu levných přeletů na další ostrovy.

Letenky:

Tarifní podmínky
  • Cestovní období do 20. června
  • Délka pobytu min. 7 dní, max. 3 měsíce
  • Prodej do 31. ledna
Letenka zahrnuje přepravu zapsaného zavazadla do maximální hmotnosti 23 kg a standardních příručních zavazadel. Další zavazadlo do 23 kg / 1.679 Kč / směr. Z Berlína i Mnichova se dopravíte autobusem do Prahy za 270 Kč.

Ve zkratce...

Filipíny jsou především o poznávání ostrovů, začínající cestovatelé to bude bezesporu táhnout na nejkrásnější ostrov světa, kterým je Palawan. Nejznámějším přírodním pokladem Palawanu je národní park Puerto-Princesa Subterranean River se svou podzemní řekou. Dále na severu ostrova El Nido, které je pravým tropickým rájem – sněhobílý písek, malebné zátoky, ostrůvky, pestrý podmořský život, spousta příležitostí k vodním sportům atd.

Jmenovat další ostrovy a jejich krásy, by bylo na další a rozsáhlejší článek, proto doporučujeme zamířit na weby, blogy těch nejpovolanějších, tedy těch, kteří na Filipínách žijí a znají je jako své boty. Mezi ně patří třeba Roman Mudroch, který svými poznatky, cestopisy a radami pravidelně zásobuje web www.zivotnafilipinach.cz.

Přelety na ostrovy

Filipíny mají hustou síť leteckých linek, z Manily nebo Cebu se dostanete do všech koutů Filipín. Nejlevnější letenky naleznete u Cebu Pacific Air, v akčních nabídkách pořídíte přelet za zmiňovaný Palawan za cenu kolem 500 filipínských pesos, tedy asi 10 eur v jednom směru. Na nejvytíženějších trasách operuje i dobře známá Air Asia.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Klarcenka
Klarcenka

Hoši..omlouvám se, že jsem trošku OOT ale nevíte o nějakém fajn spojení Praha - Kuala lumpur a návrat budto Kuala - Praha nebo Bali - Praha ? případně i odlet z jiného města ..Budapešt, Vídeň..za nějakou fér cenu ?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele MISADUPALOVA
MISADUPALOVA

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s počasím v červnu? Vím, že všude píšou o tajfunech a deštivém počasí v tomto období, ale vzhledem k tomu jaký je počasí po celém světě každým rokem jiné, tak nevím zda tomu úplně věřit. Můžu právě odjet pouze v červnu :-/ Děkuju

před 6 lety
Avatar uživatele sarkad
sarkad

Byli jsme minulý rok na přelomu května a června, oblast Visayas, Manila a sopka Taal. Také jsem z června měla obavy, ale všude bylo slunečno a teploty vysoko přes 30. Na Siquijoru jednou v horách sprchlo, jinak nepršelo, natož aby byl tajfun. Podle mě záleží oblast od oblasti, tuším že přes severovýchodní Luzon se tajfun krátce před naším odletem přehnal, tam jsou ale tajfuny poměrně časté.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele janina.medalova
janina.medalova

Ahoj,cestu po Filipínách jen doporučujeme (prosinec 2015). Na Filipínách jsou velmi milí a ochotní lidé, všichni mluví anglicky a pomohou Vám a poradí se vším. Před cestou jsem oslovila Romana Mudrocha i Emila Ševčíka a oba mi okamžitě na všechny otázky odpověděli a poradili.Na Boholu určitě přespěte v Nuts Huts! Na Palawanu v El Nidu se vším pomohou v Art Café. Nápady na cesty po ostrovech jsme také našli na vtipně napsaném blogu: Filipínské galeje 2013|Zápisník Antonína Daňka. Podle rad cestovatelů a po rozhovoru i s místními jsme se z bezpečnostních důvodů raději vyhnuli (kromě letiště) Manile.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele pj86
pj86

Ahojte, jak je to s bezpečností na ostrově Palawan, Boracay? Cestovaly bychom 2 holky

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Petro, Filipíny jsou úplně v pohodě, lidi jsou fajn, není se čeho bát, je to krásná země ;-)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele emilsevcik
emilsevcik

pokud nekdo vyuzije teto nabidky a mel by zajem navstivit ostrov bohol rad poradim pomuzu poskytnu info zajistim ubytovani atd emilsevcik@yahoo.com na boholu od roku 2010

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele jaroslav.czap
jaroslav.czap

Tohle je přesně to, co jsem chtěl, děkuji. Je to naše první cesta na dálný východ a tahle cena je příjemná, ale ne podezřele nízká. Už jen čekám, až letenky dorazí :-)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele not
not

Tento leden je opravdu úrodný :)

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Mám pocit, že to tak je vždycky, loni se těch dobrých nabídek taky hodně vyskytlo právě v lednu-únoru :-)

před 6 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Radši jich moc nedávejte. Dovolenou si budu určovat asi až tak za měsíc, dva a takhle mě štve, jak se objevují zajímavé nabídky a mně jsou na nic :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
Hurá za zážitky!
Burj Khalifa v mlze
ušetříš až 41%
Honem, dokud jsou místa!
Prodloužený víkend v Dubaji
4 388 Kč
2021-11-29T09:19:16+01:00 7 komentářů
Flag Beach
ušetříš až 38%
Jedem!
Ryanair
ušetříš až 75%
Jedem!
5228 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
FIlipíny
Filipíny

Rozmanité a zábavné, to jsou Filipíny

Filipíny jsou ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii v Tichém oceánu. Nejbližsími sousedními státy jsou Taiwan na severu, Indonésie na jihu a Malajsie na jihozápadě.

Cestovatelé na Filipíny jezdí kvůli jejich biodiverzitě. Najdete zde překrásné pláže, hory, vodopády, rýžová pole, deštné pralesy, jeskyně a především místa na šnorchlování a potápění, která patří k nejvyhledávanějším a nejkrásnějším na světě.

Průvodce pro Filipíny