Gruzie: letenky do Asie z Katovic - 705 Kč.

Gruzie
Před 4 lety

Jak akci využít?

Vydejte se k pohoří Kavkazu, za dobrodružstvím nabízejícím více, než lze očekávat. Relaxujte v sirných lázních, projeďte se stalinskou lanovkou či si po večerech vychutnejte pravé gruzínské víno.

Wizzair aktuálně nabízí velké množství zpátečních letenek z polských Katovic do Kutaisi za 108 zlotých / 705 Kč. Inspirací nechť je cestopis z Gruzie.

Členství ve WDC, neboli Wizzair Discount klubu je zpoplatněno jednorázovým poplatekem ve výši 750 Kč. Díky členství můžete po dobu 1 roku kupovat letenky pro sebe a dalších až 9 lidí za zvýhodněné ceny. Výše úspory činí 270 Kč / let. Tedy při své první cestě v počtu alespoň dvou osob činí úspora 1.080 Kč. Proto se vyplatí zakoupit členství společně s první rezervací letenek.

Společnost Wizzair dovoluje bezplatně přepravovat příruční zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm a bez váhového omezení.

Vízum do Gruzie nebudete potřebovat, bezvízový styk platí od roku 2005 pro pobyty kratší 90 dní.

Dostupné termíny za 350 Kč / směr:

  • Katovice - Kutaisi
  • prosinec: 10, 14, 17, 21
  • leden: 4, 7, 11, 14, 18, 21, 25, 28
  • únor: 1, 4, 8, 11, 18
  • Kutaisi - Katovice
  • prosinec: 10, 14, 17, 21, 24, 28, 31
  • leden: 11, 14, 18, 21, 25, 28
  • únor: 1, 4, 8, 11, 22, 25

Doprava z letiště do Kutaisi či Tbilisi

Na mezinárodním letišti v Kutaisi naleznete směnárnu ihned v terminálu, ještě před pasovou kontrolou. Kurz je mírně výhodnější v centru města. Autobusy odjíždění z letiště v návaznosti na příletu letadla a cena za jízdenku do Kutaisi činí 5 GEL / 60 Kč, do Tbilisi je cena 20 GEL / 240 Kč.

Ubytování v Tbilisi / Kutaisi

Návštěvu Kutaisi doporučuji vynechat, respektive stlačit na minimum. Výhodné je zde strávit poslední noc před odletem. Další tipy jak na MHD či stravování naleznete ve výše uvedeném cestopisu. Tbilisi nabízí mnohem více vyžití - nejznámější atrakcí jsou sirné lázně, které vás zanesou o pár století nazpět.

Doprava do Katovic z ČR

K přesunu z Ostravy na letiště v Katowicích můžete využít dopravce Tigerexpress.eu, který 6x denně spojuje svými komfortními minibusy Severní Moravu s polskými letišti.

Parkování na letišti v Katowicích s 90% slevou

Pokud plánujete dopravu na letiště automobilem, pak vězte, že levnější parkování na letištích v celé Evropě nenaleznete. Letiště v Katowicích nabízí 90% slevu na parkování před letištním terminálem (Parking P1) automobilům s českou poznávací značkou. Podmínkou k získání slevy je předložení slevové karty Fly Silesia, kterou obdržíte v informačním stánku letiště. Za týden parkování nezaplatíte více než 15 złotých / 95 Kč.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele tom03

Zdravím, jak často se objevuje akce na Gruzii. Chtěli bysme letět začátkem září a sonduju co by se dalo vymyslet.

Přidal se 01. 07. 2013
Napsal 61 příspěvků
Aktivní před 22 dny
Zobrazit profil

Ja jsem se vratil z Kutaisi tento vikend a muzu jedine doporucit. Leteli jsme Katowice-Kutaisi 30.11.2013. Sice jsem byli v Kutaisi jen jednu noc, ale dalo to 1,5 dne. prilet v sobotu ve 12:25, odlet v nedeli do Varsavy ve 21:55. Na Kutaisi absolutne staci. Muzu doporucit Restauraci Palaty, skutecne vyborne jidlo. Taky Beer Bar na hlavnim namesti v centru mesta. Dobre gruzinske pivo a pizza. Nikam mimo Kutaisi jsme neplanovali jet, chteli jsme ochutnat gruzii na jednu noc a vratime se jindy na dele. Jinak do Katowic jsme jeli autem, neparkovali jsme na nehledanem parkovisti P1 z duvodu obavy o nas 3 dny novy Tuareg, tak jsme to nechali na hlidanem parkovisti BP Parking vedle BP benzinky, asi 1km odletiste. Cena za parkovani za 3 dny 40 PLN, takze super. Odvoz na letiste zdarma.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4237 příspěvků
Aktivní před 5 hod
Zobrazit profil

Na Palaty jsem natrefili náhodou a nezbývá než souhlasit :) prima atmosféra a ceny také ušly.

Přidal se 04. 12. 2013
Napsal 39 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele Vlk76

Super akce,termín se mi bohužel nehodí, ale jestli se bude opravovat někdy v květnu tak rozhodně letím.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele gervais

jo taková lyžovačka v Bakurjani nemusí být špatná...

Přidal se 19. 03. 2013
Napsal 340 příspěvků
Aktivní před 9 dny
Zobrazit profil

Za stejnou cenu jsme teď kupovali na březen. Máme to na týden, tak zvažujeme, že to zkusíme spojit s výletem na 1/2 dny do arménského Jerevanu (nočním vlakem z Tbilisi). Pokud do toho půjdeme, dáme vědět, jak to šlo.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele honza.zalud

Jo, do Jerevanu jeďte, je to tam fajné. Ale tbilisi má takový lepší šmak. Hlavně se ubytujte ve Tbilisi hostel a vykalte se se Szabem a řekněte mu ať vám ukáže svoje kresby.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele stanka.matuga

fajn hostel v Tbilisi aj v Jerevane http://www.envoyhostel.com/hostel/rates.php

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

O prázdninách z Norimberku do Verony či Bergama
-65 %

Hurá za zážitky!

Velký přehled cen z ČR do Londýna během září
-70 %

Tam to bude krásný!

Západní Kanada z Amsterdamu na celou zimu
-44 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Gruzie  

Nedotčená horská krajina a pohostinnost místních obyvatel

Gruzie je asijská země nacházející se při východním okraji Černého moře. Jejími sousedy jsou na severu a severovýchodě Rusko, na jihu Turecko a Arménie a na jihovýchodě Ázerbájdžán.

Dějiny země se datují už do 1. století našeho letopočtu, kdy byla Gruzie známá jako Kolchida na západě a Iberie na východě. Gruzie, jak ji známe dnes, nabízí svým návštěvníkům rozmanité kulturní i přírodní vyžití. Od kopců Velkého Kavkazu přes prastaré architektonické památky až po koupání v sirných lázních či vlnách Černého moře. 

Průvodce pro Gruzie