Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se k pohoří Kavkazu, za dobrodružstvím nabízejícím více, než lze očekávat. Relaxujte v sirných lázních, projeďte se stalinskou lanovkou či si po večerech vychutnejte pravé gruzínské víno.

Wizzair aktuálně nabízí velké množství zpátečních letenek z polských Katovic do Kutaisi za 108 zlotých / 705 Kč. Inspirací nechť je cestopis z Gruzie.

Členství ve WDC, neboli Wizzair Discount klubu je zpoplatněno jednorázovým poplatekem ve výši 750 Kč. Díky členství můžete po dobu 1 roku kupovat letenky pro sebe a dalších až 9 lidí za zvýhodněné ceny. Výše úspory činí 270 Kč / let. Tedy při své první cestě v počtu alespoň dvou osob činí úspora 1.080 Kč. Proto se vyplatí zakoupit členství společně s první rezervací letenek.

Společnost Wizzair dovoluje bezplatně přepravovat příruční zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm a bez váhového omezení.

Vízum do Gruzie nebudete potřebovat, bezvízový styk platí od roku 2005 pro pobyty kratší 90 dní.

Dostupné termíny za 350 Kč / směr:

  • Katovice - Kutaisi
  • prosinec: 10, 14, 17, 21
  • leden: 4, 7, 11, 14, 18, 21, 25, 28
  • únor: 1, 4, 8, 11, 18
  • Kutaisi - Katovice
  • prosinec: 10, 14, 17, 21, 24, 28, 31
  • leden: 11, 14, 18, 21, 25, 28
  • únor: 1, 4, 8, 11, 22, 25

Doprava z letiště do Kutaisi či Tbilisi

Na mezinárodním letišti v Kutaisi naleznete směnárnu ihned v terminálu, ještě před pasovou kontrolou. Kurz je mírně výhodnější v centru města. Autobusy odjíždění z letiště v návaznosti na příletu letadla a cena za jízdenku do Kutaisi činí 5 GEL / 60 Kč, do Tbilisi je cena 20 GEL / 240 Kč.

Ubytování v Tbilisi / Kutaisi

Návštěvu Kutaisi doporučuji vynechat, respektive stlačit na minimum. Výhodné je zde strávit poslední noc před odletem. Další tipy jak na MHD či stravování naleznete ve výše uvedeném cestopisu. Tbilisi nabízí mnohem více vyžití - nejznámější atrakcí jsou sirné lázně, které vás zanesou o pár století nazpět.

Doprava do Katovic z ČR

K přesunu z Ostravy na letiště v Katowicích můžete využít dopravce Tigerexpress.eu, který 6x denně spojuje svými komfortními minibusy Severní Moravu s polskými letišti.

Parkování na letišti v Katowicích s 90% slevou

Pokud plánujete dopravu na letiště automobilem, pak vězte, že levnější parkování na letištích v celé Evropě nenaleznete. Letiště v Katowicích nabízí 90% slevu na parkování před letištním terminálem (Parking P1) automobilům s českou poznávací značkou. Podmínkou k získání slevy je předložení slevové karty Fly Silesia, kterou obdržíte v informačním stánku letiště. Za týden parkování nezaplatíte více než 15 złotých / 95 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tom03_1
tom03_1

Zdravím, jak často se objevuje akce na Gruzii. Chtěli bysme letět začátkem září a sonduju co by se dalo vymyslet.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele
Ales

Ja jsem se vratil z Kutaisi tento vikend a muzu jedine doporucit. Leteli jsme Katowice-Kutaisi 30.11.2013. Sice jsem byli v Kutaisi jen jednu noc, ale dalo to 1,5 dne. prilet v sobotu ve 12:25, odlet v nedeli do Varsavy ve 21:55. Na Kutaisi absolutne staci. Muzu doporucit Restauraci Palaty, skutecne vyborne jidlo. Taky Beer Bar na hlavnim namesti v centru mesta. Dobre gruzinske pivo a pizza. Nikam mimo Kutaisi jsme neplanovali jet, chteli jsme ochutnat gruzii na jednu noc a vratime se jindy na dele. Jinak do Katowic jsme jeli autem, neparkovali jsme na nehledanem parkovisti P1 z duvodu obavy o nas 3 dny novy Tuareg, tak jsme to nechali na hlidanem parkovisti BP Parking vedle BP benzinky, asi 1km odletiste. Cena za parkovani za 3 dny 40 PLN, takze super. Odvoz na letiste zdarma.

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Na Palaty jsem natrefili náhodou a nezbývá než souhlasit :) prima atmosféra a ceny také ušly.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele
Vlk76

Super akce,termín se mi bohužel nehodí, ale jestli se bude opravovat někdy v květnu tak rozhodně letím.

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele gervais
gervais

jo taková lyžovačka v Bakurjani nemusí být špatná...

Odpovědět
před 9 lety
Proky

Za stejnou cenu jsme teď kupovali na březen. Máme to na týden, tak zvažujeme, že to zkusíme spojit s výletem na 1/2 dny do arménského Jerevanu (nočním vlakem z Tbilisi). Pokud do toho půjdeme, dáme vědět, jak to šlo.

před 9 lety
Avatar uživatele honza.zalud
honza.zalud

Jo, do Jerevanu jeďte, je to tam fajné. Ale tbilisi má takový lepší šmak. Hlavně se ubytujte ve Tbilisi hostel a vykalte se se Szabem a řekněte mu ať vám ukáže svoje kresby.

před 9 lety
Avatar uživatele stanka.matuga
stanka.matuga

fajn hostel v Tbilisi aj v Jerevane http://www.envoyhostel.com/hostel/rates.php

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
Tam to bude krásný!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
Tam jsi ještě nebyl!
Edinburgh
ušetříš až 75%
To budou fotky!
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Gruzie
Gruzie

Nedotčená horská krajina a pohostinnost místních obyvatel

Gruzie je asijská země nacházející se při východním okraji Černého moře. Jejími sousedy jsou na severu a severovýchodě Rusko, na jihu Turecko a Arménie a na jihovýchodě Ázerbájdžán.

Dějiny země se datují už do 1. století našeho letopočtu, kdy byla Gruzie známá jako Kolchida na západě a Iberie na východě. Gruzie, jak ji známe dnes, nabízí svým návštěvníkům rozmanité kulturní i přírodní vyžití. Od kopců Velkého Kavkazu přes prastaré architektonické památky až po koupání v sirných lázních či vlnách Černého moře. 

Průvodce pro Gruzie