Gruzie

Gruzie: letenky s příchutí Asie z Budapešti - 720 Kč.

8 komentářů
2014-09-01T10:08:10+02:00

O akci

Zajímavou zimní cestovatelskou variantou může být finančně nenáročný trip k pohoří Kavkazu. Za zpáteční letenky z Budapešti do gruzínského Kutaisi aktuálně zaplatíte jen 8.180 ft/720 Kč, což je nejnižší cena, za kterou se daly kdy letenky pořídit.

Letenky lze využít nejen k poznávání krás této asijské země, ale též k netradičnímu lyžování na svazích Kavkazského pohoří - např. ve středisku Gudauri. Teploty ve městech se pohybují okolo 5°C.

K letenkám do Gruzie se bude hodit také: V ceně je zahrnuto malé příruční zavazadlo o rozměrech 42x32x25 cm (batoh).

Doprava z letiště: Autobusy z/na letiště jsou plně sladěny s letovým řádem společnosti Wizzair. Aktuální jízdní řády z Tbilisi obdržíte na letišti, z Kutaisi je doba jízdy cca 20 minut. Do Kutaisi stojí jízdenka 5 GEL / 60 Kč, do Tbilisi 20GEL / 240 Kč. Pokud se rozhodnete vypůjčit si automobil, počítejte s neorganizovanými jízdními pruhy na silnicích - z dvouproudové silnice je běžně 4 - 5 proudová.

Tip: využijte odletu z Budapešti a zažijte vánoční atmosféru i v tomto městě. Nejlevnější zpáteční jízdenky zakoupíte u společnosti Eurolines, a to od 680 Kč z Prahy.

Proč navštívit Gruzii?

Gruzie je mimo jiné proslavena výrobou tradičních vín, která zrají v obřích keramických sudech. Toto víno mohu jen doporučit. Pokud se při své cestě vydáte do hlavního města Tbilisi, nezapomeňte v chladném počasí využít sirné lázně, které si drží stále svou atmosféru z říše Osmanů. Pro mne největším zážitkem bylo Stalinovo město Čiatura. Zde se můžete zadarmo svést historickými lanovkami, které sloužili horníkům k dopravě do dolů. Celý trip report z mé návštěvy Gruzie naleznete zde - cestopis Gruzie (Tbilisi, Čiatura, Kutaisi).

[start][zeme]Gruzie[/zeme][mezikrok][geo][konec]

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2014-09-01T10:08:10+02:00

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele michal.tlelka
michal.tlelka
před 8 lety

prosim Ta Dave- ako je to s lyzami, resp. snowboardom?...plati sa ako nejaka osobitna batozina, alebo to spada do tej vacsej?..cize 32kg?...

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Michale, v druhém kroku zašrktneš sportovní vybavení - je ihned pod výběrem zavazadel a stojí 9300ft v jednom směru.

Avatar uživatele pavel.kruzela
pavel.kruzela
před 8 lety

Já jsem o tom i uvažoval, než jsem prošel ten tvůj cestopis :D

Proky
před 8 lety

Co se ti na Davově cestopisu nelíbilo? Nebo spíš, co z něj tě odradilo? :) Já byl s kamarádem v Gruzii v březnu, zvládli jsme i jednodenní návštěvu arménského Jerevanu a moc se nám ten výlet líbil. A hlavně byl levný! Takže jestli zvažuješ, tak neváhej. :) Jen bych možná zvolil jiný než zimní termín, pokud tam vyloženě nechceš jet lyžovat.

Avatar uživatele daesar
daesar
před 8 lety

Historicky nejnižší není. Z Katowic byly na minulý podzim i za 690 kč ;-)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Přiznávám se, nebral jsem v potaz kurzovou optimalizaci pana Telefonici ;)

Avatar uživatele leskova.lucia
leskova.lucia
před 8 lety

Chapem to spravne ze sa tam za klasicku prirucnu batozinu plati 14 eur za jednu cestu?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ano, klasická je za 14€, velké zavazadlo do 32kg je pak za 19€. (lze svázat 2 krosny k sobě a mít je jako 1 kus).

Další akce