Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Čínská letecká společnost Hainan Airlines, oceněná mezinárodní agenturou SKYTRAX 5 hvězdičkami, aktuálně nabízí open-jaw letenky z Prahy do Bangkoku s návratem do Berlína za bezkonkurenční cenu 7.469 Kč. Odlety jsou dostupné na vybrané termíny v hlavní sezoně, nejvíce však v březnu 2017. Termínů není mnoho, je nutné se obrnit trpělivostí a trochu hledat.

S nákupem neváhejte a plaťte ihned kartou, tarif se tváří jako chybový a nevystavené rezervace mohou být stornovány.

  • Praha – Bangkok – Berlín za 7.469 Kč rezervuj >>
  • Praha – Bangkok – Brusel za 7.469 Kč rezervuj >>
  • Berlín – Bangkok – Praha za 8.620 Kč rezervuj >>
  • Brusel – Bangkok – Praha za 7.609 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: prosinec 2016  březen 2017
  • Platí do aktualizace tarifu
V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg.

Přestup v Číně

U některých cest vás čeká delší mezipřistání v Pekingu, které můžete v klidu a s tranzitním vízem zdarma (obdržíte na letišti v Pekingu) využít k prohlídce města (maximální doba pobytu 144 hodin).

V Thajsku

Víza jsou vydávána po příletu zdarma pro pobyty do 30 dní. S ubytováním si hlavu příliš lámat nemusíte, prakticky po celé zemi nebude velký problém sehnat bydlení okolo 300 Kč za noc. Luxusnější hotely vyjdou na 600-800 Kč. Ubytování můžete samozřejmě rezervovat s předstihem, ale problém nebude sehnat ani na místě. Ani ostatní náklady nebudou nijak závratně vysoké, například běžný oběd pořídíte za ceny kolem 40 Kč.

Nebudete-li chtít zůstávat v Bangkoku, využijte velmi levných vnitrostátních letenek, kupříkladu společnosi Air Asia (pozor, létá z jiného letiště než Hainan Airlines, se kterými přiletíte z Evropy).

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

112 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
john001

Ahojte zdravím z Thajska. Podělil se s několika postřehy z letu. Let z Prahy málo místa na nohy ( něco jako Wizzair) malá zásoba občerstvení, po jednom pivě mi řekli " Beer finished" to samé se opakovalo se zbytkem. V Účetnictví jsem našel 2 český filmy ?. Jinak v Praze nám odbavilo zavazadla až do Bangkoku a palubní vstupenky na druhý segment jsme si měli vyzvednout v Pekingu. Když jsme se jich na přepážce Haian Airlines v 6 hodin dožadovali tak nám nabídli free hotel a že si palubní vstupenky máme vyzvednout před odletem na Check-in přepážce. Hotel jsme dostali cca 15 minut free schutlem od letiště. Dali jsme si sprchu a 3 hodinový spánek a hurá do Pekingu. Zvládli jsme Náměstí nebeského klidu, podívali jsme se k Zakazanemu městu (dovnitř jsme nešli, hrozný davy) a nejlepší na závěr Chrám nebes. Kdo chce vyzkoušet smlouvání v Číně tak tomu doporučuji House Pearl Market - takový Aliexpress naživo plus spousta fake značkových věcí. Všechno jsme v pohodě objeli metrem, mají velice přehledný systém.

před 5 lety
Avatar uživatele P.a.o
P.a.o

Ahoj Honzo, díky moc za zpětnou vazbu, my co se na cestu teprve chystáme, to oceníme. Chtěla bych se ještě doptat, jak to v Thajsku vypadá po těch lednových záplavách, máme očekávat nějaké komplikace třeba s infrastrukturou? A ještě mě zajímá, jestli Vám nabídli tranziní htel v Pekingu i cestou zpět? Díky za odpověď. Pája

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele zuberova.michaela
zuberova.michaela

Ahoj, prosím o prosbu - hledám PRG - BKK na únor konkrétní data 4. - 21. 2 , jeden přestup, délka letu max 15hod a cena max do 15tis. Nemáte tam něco? Poradíte? Vyplatí se ještě čekat? Děkuji, Míša

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele radanvitoul
radanvitoul

Ahoj Dave, nevíš, kde se dá podívat na rezervaci mimo Pelikana?Trochu mne to znervoznuje, ze jak na strankach Hainan tak Air China moje rezervace nejde najit.Navic ted uz to nejde najit ani na viewmytrip.

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Musíš zadat rezervační kód pro aerolinku, ne pelikánův. Musí to být v mailu.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele o.klofac
o.klofac

Platí ještě tento tarif? Chtěl bych letět koncem února tam a v půlce března zpátky. Nic, co by se cenově blížilo tomuto jsem nenašel... :-( Děkuji.

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Už dávno ne :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele filip.stary
filip.stary

Ahoj, platí se prosím nějaké odletové taxy v Thajsku (Bangkok), či Číně (Peking) při tomto letu? z dostupných zdrojů to nejsem schopný dohledat.

před 5 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, nic se neplatí, vše je v ceně letenky.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele voji1
voji1

ahoj, shanim letenky na březen. nim moc jsem nenašel, všecko je to okolo 14 000 :( dik moc

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele P.a.o
P.a.o

Poprosila bych o radu zkušenější cestovatele... Letíme s Hainan s batoletem-asi nebude mít svoji sedačku, že? Je součástí letenek občerstvení? A to tranzitní vizum v Pekingu-je možné ho získat při cestě tam a za dva týdny cestou zpět opakovaně? Díky.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, děti do 2 let u Hainana sedačku opravdu nemají. Teplé jídlo + snídaně/večeře je součástí ceny letenek a o tranzitní vízum můžete požádat cestou tam i zpět :)

před 5 lety
Avatar uživatele majer.pytr
majer.pytr

Jak je to prosím při přestupu v Pekingu.Musím si odbavené zavazadlo vyzvednout a při dalším letu znova odbavit?Děkuji.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele d.juricova
d.juricova

Ahojky, nevíte, zda je ještě volná jedna letenka v termínu od 10. - 23.3.2017. Jestli to ještě půjde? Mám jen jednu :D

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele JanaV
JanaV

Platí stále, že do 72 hodin pobytu nemusím žádat o vízum?

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jak píšeme v příspěvku, tranzitní vízum zdarma je nyní v Pekingu (i některých dalších městech) prodlouženo na 144 hodin.

před 5 lety
Avatar uživatele Fazy
Fazy

Zdravím a ako to je na Slovensku? Dočítal som sa ,že treba upovedomiť leteckú spoločnosť o tranzitných vízach. A následne oni upovedomia úrady a až tak môžme si prezrieť Peking. Viete o tom niečo? Ďakujem.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Takové upozornění třeba nečíst :) Praxe funguje tak, že stačí na imigračním v Číně předložit navazující letenku dál z Číny a vízum dostanete zdarma.

před 5 lety
Avatar uživatele Fazy
Fazy

Zdravím chcem sa ešte opýtat, či sa dá vycestovať aj k činskemu múru na tie tranzitné víza. Je to ešte brane ako Peking? Ďakujem za opoveď.

před 5 lety
Avatar uživatele Fazy
Fazy

Ach tá jazyková bariera. :-D Myslel som veľkú čínsku zeď.

před 5 lety
Avatar uživatele
cali

Myslím, že to je dané Kryštofovým mládím. Kampak na nás staré pardály s múrom:-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele romanlaus
romanlaus

Ahoj, nevite zda jsou jeste tyto levne lety k dispozici? Zkousel jsem na leden oba smery, ale vzdy je to okolo 20 000,-. Diky...

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, na leden se už nic nedaří najít. Pár letenek na březen, například 17.-31.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele j.kulhanek
j.kulhanek

Ahoj, nedoporučil by mi prosím někdo ubytování na 1 noc v Bangkoku ? Asi někde v blízkosti letiště, přílet máme okolo 20:30 a ve 4:30 již mám dojednaný transfer do Laem Sek na ferrynu na Koh Kood, tak jen něco kde složím na pár hodinek hlavu, ale rád bych kdyby třeba měli bázen, ještě si zaplavat před spánkem, celkem mě zaujal The Cottage Suvarnabhumi Hotel vychází to cca n 3 stovky za osobu (bude nás 5). Dále bych se zeptal na Koh Kood ubytování na 6 nocí, můj dosavadní favorit je A-Na-Lay resort za cca 480 kč noc v Bungalowu. Následně bych se rád přesunul na 4 noci na Koh Chang, tady vážně vůbec nevím kam, původně jsem na tenhle ostrov chtěl 100%, ale kamarádka, která je tam teď mě trošku odradila popisem, jak je tam špína apod., ale kam jinam z Koh Koodu, když po 5ti denní relaxaci bych chtěl i nějakou tu akci ? Cestování, jízda na slonech apod. ? Poslední zastávkou by byly 2 dny (1 noc) zpět v Bangkoku, tady bych rád pokud by někdo doporučil na Khao San Road nebo alespoň v její blízkosti. Děkuji mnohokrát za veškeré rady, prosím jen aby se rady vyhnuli jižním ostrovům, ty už mám procestované a rád bych se podíval na nyní na východ Thajska směrem ke Kambodži a vyhnul se Pattaye. Moc si budu vážit každé rady.

před 5 lety
Avatar uživatele servac.george
servac.george

Za mě bych doporučil hotel blízko letiště Suvarnabhumi, doprava z letiště zdarma :-) http://www.booking.com/hotel/th/the-great-residence-suvarnabhumi-airport.cs.html?label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaDqIAQGYAQW4AQzIARTYAQPoAQGoAgM;sid=232036bc63a5b37c604c6af475975eb2;ucfs=1;room1=A,A;dest_type=city;dest_id=-3250493;srfid=dba8fa13924f70cc0faff86fe39d6e7d4a6d52ddX1;highlight_room=

před 5 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

Do Pattaye jezdí ve dne každou hodinu z letiště levné busy(2 hod. cesta). Hotely se přímo u pláže dají sehnat kolem 600,-kč/pokoj. Rozhodně doporučuji přespávat tam, pokud tranzit, než někde u letiště, či v Bangkoku. Na Phuket, Krabi ap. viz níže http://www.flyorientthai.com , http://www.airasia.com ap.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele JanaV
JanaV

Co se dá prosím stihnout při 14 hodinovém čekání v Pekingu?

před 5 lety
Avatar uživatele vojtech.flagar
vojtech.flagar

Z letiště se přesunout do města nejlépe linkou metra Airport Express a pak pokračovat metrem do centra (podstatně levnější než taxi) a pak se projít nějakým hutongem, ochutnat street food, doporučuji navštívit Lama Temple (Yonghegong) nebo Temple of Heaven. Forbidden City bývá obvykle plné lidí, ale pokud je pěkné počasí, je pěkný výhled z přilehlého vrcholku v Jingshan parku. Zpět na letiště stejným způsobem (cca 25RMB pokud si dobře pamatuju).

před 5 lety
Avatar uživatele JanaV
JanaV

Vojto díky moc za tip. :-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele jan.polak1
jan.polak1

Ahoj, našli jste něco na leden?

před 5 lety
Avatar uživatele nemam_6
nemam_6

Taky bych potřeboval leden nebo přelom leden/únor, ale našel jsem jen pár termínů kde je cca 5-6 dnů v Pekingu a pak několik týdnů v thajsku (celkem cca měsíc, potřeboval bych spíše dva týdny)...

před 5 lety
Avatar uživatele jan.polak1
jan.polak1

No já poletím nakonec s Emirates, mají tam taky akci, zpáteční Bangkok za 14000. Není to taková paráda, jako tohle, ale není to špatný. Platí to ještě necelé dva týdny.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

Do Pattaye jezdí ve dne každou hodinu z letiště levné busy(2 hod. cesta). Hotely se přímo u pláže dají sehnat kolem 600,-kč/pokoj. Rozhodně doporučuji přespávat tam, pokud tranzit, než někde u letiště, či v Bangkoku. Na Phuket, Krabi ap. viz níže www.flyorientthai.com , www.airasia.com ap.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele
Michal Kolman

Ahoj, moc díky za tip. Letím 13.3. - 20.3. Praha - Bangkok - Brusel. Přidá se někdo?

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele matej15
matej15

Mimochodem zjišťoval už někdo jak je to s přípsáním nějakých mil za tyhle lety? V bookovací třídě E, by mělo jít získat 50% mil. Dle webu Hainan by mělo být možné tyhle míle uplatnit i například u AirBerlin a Etihadu.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V zásadě by to tak mělo být, určitě při bych při check-inu dal AB/EY číslo věrnostního programu. Ale žádný balík z toho stejně nebude.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Tracymc
Tracymc

Pokud chcete bookovat ubytování předem, tak před mobilní aplikaci https://www.zenrooms.com/ je 40% sleva na hotely. Vychází velmi dobré ceny oproti Agodě a Booking.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele nerpasova.m
nerpasova.m

Prosím pokud se dají ještě booknout jakýkoliv termín od ledna do března ...i s Pekingem na těch pár dnu....díky za pomoc

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Funguje za 8.620 Kč opačný routing (tj. Berlín-Bangkok-Praha), například 8.-21.3. Peking na pár dnů se mi tam vtěsnat nepodařilo.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele kutna.hora
kutna.hora

Ještě mi šlo koupit 7.12-1.12 za 7490Kč ted jsem je objednal Díky za Tip

před 5 lety
Avatar uživatele nemam_6
nemam_6

To poletis do minulosti? :-)

před 5 lety
Avatar uživatele kutna.hora
kutna.hora

:D nojo myslel jsem 1.1

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele nerpasova.m
nerpasova.m

Dá se ještě koupit pro dvě osoby letenky ?? kdykoliv od ledna do března

Odpovědět
před 5 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Další akční letenky

Vlny na Kapverdských ostrovech
ušetříš až 44%
Hurá za zážitky!
Catania
ušetříš až 74%
To bude jízda!
Caldeirao Verde
ušetříš až 53%
Honem, dokud jsou místa!
Aladdin Beach Resort, Hurhada
ušetříš až 50%
Tam to bude krásný!
5236 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Thajsko
Thajsko

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro Thajsko