Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Není tajemstvím, že nejlevnější letenky z Prahy míří pokaždé do italských destinací. Nyní se po delší době podíváme na aktuální situaci na trase Praha - Bergamo (Miláno). Nejnižší ceny najdete již na částce 558 Kč, a to včetně tax, poplatků a samozřejmě zpáteční letenky.

Nejvíce termínů naleznete až na příští začátek roku - v lednu, únoru a březnu. Mezi aktuální termíny patří např. 3.-8.9., 1.-6.10., 19.-22.10. a 19.-23.11.

Tip: Věděli jste, že se vlaky Trenitalia dopravíte do okolních měst doslova za pár eur? Například Verona, Lecco, Brescia, Como, Turín nebo Janov za ceny 4 - 10€. Jízdenky na regionální vlaky jsou v prodeji max 7 dní dopředu (kdybyste chtěli nyní kontrolovat ceny).

Letiště Bergamo je vzdálené hodinu jízdy autobusy nebo vlakem od centra Milána. Online můžete zakoupit transfer za 4€ na terravision.eu.

Členství WDCumožňuje cestovat s aerolinkou Wizzair o 270 Kč výhodněji / let. Tedy o 540 Kč levnější zpáteční letenky. Cena členství stojí 750 Kč na rok a 1 členství postačí až pro skupinu 10 osob. Jednoduše pokud poletíte ve dvou, členství zakupte.

[start][odlet]Praha[/odlet][prilet]Bergamo[/prilet][mezikrok][prg][bgy][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele irisheek
irisheek

Rozhodně doporučuji výlet vlakem k jezeru Como a pak si vyject lanovkou nahoru a vyšlapat si k majáku A. Volty! Krásný celodenní výlet, tuším, že jízdenka stála kolem 4 eur/směr. Mi se tam líbilo asi i víc, než v samotném Milánu a určitě se budu zpět vracet a strávím víc dní u jezer. =)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele dudek.a
dudek.a

Super děkuji objednáno :-) Jen se chci zeptat, má někdo zkušenost se spojením do centra? Rád bych si zabookoval doporučený transfer. Je reálné ho stihnout v 17:25 když přílet je v 17:00? Děkuji

před 8 lety
Avatar uživatele irisheek
irisheek

To letiště je hodně jednoduché a maličké, od letadla dojdeš k busu během deseti minut od přistání a to ještě přeháním a je to za předpokladu, že budeš vystupovat poslední. My měli rezervu asi 30 minut a 25 minut jsme stáli na zastávce a okouněli. =D Navíc kdyby to mělo zpoždění, tak tě vezmou dalším spojem.

před 8 lety
Avatar uživatele Vojta
Vojta

Pokud chceš do centra Bergama tak stačí sednout na bus, který tě tam během chviličky doveze a po prohlídce města se dá do Milána pohodlně dojet vlakem.. jestli jedeš s Terravision z letiště rovnou do Milána tak 25 minut na přestup je fakt hrana, nic bych dopředu nebookoval a lístek koupil až na místě

před 8 lety
Avatar uživatele mlkr
mlkr

Do centra Milána (hlavní vlakové nádraží - Milano Centrale FS) jezdí několk busů od různý dopravců od Terravision prřes Autostrade až po OrioShuttle. Cena 5€ za jednu cestu. Pokud zakoupíte na netu (http://orioshuttle.com/_eng/) tak stojí jen 4€. Lze navolit čas odjezdu. Pokud má letadlo zpoždění +/´hodinu až hodinu a půl není problém.

před 8 lety
Avatar uživatele dudek.a
dudek.a

Děkuji moc ;-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele kralud
kralud

V podobné akci jsem letenky koupil v květnu a minulé pondělí jsme se z Milána vrátili tak přidám pár tipů: WizzAir nabízí vlastní shuttle z letiště Bergamo do Milána na hlavní vlakové nádraží (Milano Centrale) za 9€ při nákupu letenek. letěli jsme dva, každý jen s malým kabinovým zavazadlem. V Ruzyni kontrolovali poměrně pečlivě a kdo nesplňoval musel na místě doplatit - asi 1000Kč pokud splňoval rozměr velkého kabinového zavazadla, jinak tuším 1600Kč. Ubytování jsme našli přes "Tajné nabídky" Booking.com v apartmánu 10 minut od Milano Centrale ca 32€ na noc - http://www.booking.com/hotel/it/yellow-line-apartments.cs.html Mohu doporučit. Jinak na Milano jsme měli vyšetřené 4 dny, ale pokud neplánujete navštivovat každou galerii a muzeum bohatě stačí 3(Museum di Scienza ale doporučuji). Co rozhodně doporučuji (obzvlášť pokud člověk letí odpoledne) využít ranní transfer na letiště a vyrazit na prohlídku Bergama - 5€ za 24h jízdenku na veškerou dopravu v Bergamu včetně lanovek do starého města, které je nádherné.

před 8 lety
Avatar uživatele standa.jonak
standa.jonak

Přesně tak. Určitě si projít Bergamo a klidně tam i přespat. Milano mě docela zklamalo. Stojí za to si zajet vlakem do Verony.

před 8 lety
Avatar uživatele kralud
kralud

Jj, Verona je také hezké město. My jsme ještě chtěli vyrazit do Janova, ale z Milána jsme našli jízdenky jen cca 20€/cesta/osoba, což nám přišlo celkem dost.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
Tam chceš!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Honem, dokud jsou místa!
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
Jedem!
Sofie
ušetříš až 60%
Tam chceš!
5562 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie