Jak akci využít?

Není tajemstvím, že nejlevnější letenky z Prahy míří pokaždé do italských destinací. Nyní se po delší době podíváme na aktuální situaci na trase Praha - Bergamo (Miláno). Nejnižší ceny najdete již na částce 558 Kč, a to včetně tax, poplatků a samozřejmě zpáteční letenky.

Nejvíce termínů naleznete až na příští začátek roku - v lednu, únoru a březnu. Mezi aktuální termíny patří např. 3.-8.9., 1.-6.10., 19.-22.10. a 19.-23.11.

Tip: Věděli jste, že se vlaky Trenitalia dopravíte do okolních měst doslova za pár eur? Například Verona, Lecco, Brescia, Como, Turín nebo Janov za ceny 4 - 10€. Jízdenky na regionální vlaky jsou v prodeji max 7 dní dopředu (kdybyste chtěli nyní kontrolovat ceny).

Letiště Bergamo je vzdálené hodinu jízdy autobusy nebo vlakem od centra Milána. Online můžete zakoupit transfer za 4€ na terravision.eu.

Členství WDCumožňuje cestovat s aerolinkou Wizzair o 270 Kč výhodněji / let. Tedy o 540 Kč levnější zpáteční letenky. Cena členství stojí 750 Kč na rok a 1 členství postačí až pro skupinu 10 osob. Jednoduše pokud poletíte ve dvou, členství zakupte.

[start][odlet]Praha[/odlet][prilet]Bergamo[/prilet][mezikrok][prg][bgy][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele irisheek
irisheek

Rozhodně doporučuji výlet vlakem k jezeru Como a pak si vyject lanovkou nahoru a vyšlapat si k majáku A. Volty! Krásný celodenní výlet, tuším, že jízdenka stála kolem 4 eur/směr. Mi se tam líbilo asi i víc, než v samotném Milánu a určitě se budu zpět vracet a strávím víc dní u jezer. =)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele dudek.a
dudek.a

Super děkuji objednáno :-) Jen se chci zeptat, má někdo zkušenost se spojením do centra? Rád bych si zabookoval doporučený transfer. Je reálné ho stihnout v 17:25 když přílet je v 17:00? Děkuji

před 5 lety
Avatar uživatele irisheek
irisheek

To letiště je hodně jednoduché a maličké, od letadla dojdeš k busu během deseti minut od přistání a to ještě přeháním a je to za předpokladu, že budeš vystupovat poslední. My měli rezervu asi 30 minut a 25 minut jsme stáli na zastávce a okouněli. =D Navíc kdyby to mělo zpoždění, tak tě vezmou dalším spojem.

před 5 lety
Avatar uživatele Vojta
Vojta

Pokud chceš do centra Bergama tak stačí sednout na bus, který tě tam během chviličky doveze a po prohlídce města se dá do Milána pohodlně dojet vlakem.. jestli jedeš s Terravision z letiště rovnou do Milána tak 25 minut na přestup je fakt hrana, nic bych dopředu nebookoval a lístek koupil až na místě

před 5 lety
Avatar uživatele mlkr
mlkr

Do centra Milána (hlavní vlakové nádraží - Milano Centrale FS) jezdí několk busů od různý dopravců od Terravision prřes Autostrade až po OrioShuttle. Cena 5€ za jednu cestu. Pokud zakoupíte na netu (http://orioshuttle.com/_eng/) tak stojí jen 4€. Lze navolit čas odjezdu. Pokud má letadlo zpoždění +/´hodinu až hodinu a půl není problém.

před 5 lety
Avatar uživatele dudek.a
dudek.a

Děkuji moc ;-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele kralud
kralud

V podobné akci jsem letenky koupil v květnu a minulé pondělí jsme se z Milána vrátili tak přidám pár tipů: WizzAir nabízí vlastní shuttle z letiště Bergamo do Milána na hlavní vlakové nádraží (Milano Centrale) za 9€ při nákupu letenek. letěli jsme dva, každý jen s malým kabinovým zavazadlem. V Ruzyni kontrolovali poměrně pečlivě a kdo nesplňoval musel na místě doplatit - asi 1000Kč pokud splňoval rozměr velkého kabinového zavazadla, jinak tuším 1600Kč. Ubytování jsme našli přes "Tajné nabídky" Booking.com v apartmánu 10 minut od Milano Centrale ca 32€ na noc - http://www.booking.com/hotel/it/yellow-line-apartments.cs.html Mohu doporučit. Jinak na Milano jsme měli vyšetřené 4 dny, ale pokud neplánujete navštivovat každou galerii a muzeum bohatě stačí 3(Museum di Scienza ale doporučuji). Co rozhodně doporučuji (obzvlášť pokud člověk letí odpoledne) využít ranní transfer na letiště a vyrazit na prohlídku Bergama - 5€ za 24h jízdenku na veškerou dopravu v Bergamu včetně lanovek do starého města, které je nádherné.

před 5 lety
Avatar uživatele standa.jonak
standa.jonak

Přesně tak. Určitě si projít Bergamo a klidně tam i přespat. Milano mě docela zklamalo. Stojí za to si zajet vlakem do Verony.

před 5 lety
Avatar uživatele kralud
kralud

Jj, Verona je také hezké město. My jsme ještě chtěli vyrazit do Janova, ale z Milána jsme našli jízdenky jen cca 20€/cesta/osoba, což nám přišlo celkem dost.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 22%
A už tam budem?
ušetříš až 50%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 36%
Tam chceš!
4471 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie