Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Itálie je jednou velkou pokladnicí historického a kulturního bohatství, proto bude její návštěva ve všech směrech vždy zárukou stejně bohatých zážitků. Buďte kreativní a spojte do jednoho výletu dvě italská sídla, v nichž se psaly významné dějiny lidstva, které nám do dnešních dnů zprostředkovávají ty nejcennější historické památky.

Řím

Začněte Římem, Věčným městem, do něhož se zamilujete na první pohled, jako se Audrey Hepburn zamilovala do Gregoryho Pecka ve slavném filmu Prázdniny v Římě. V současné době si můžete po dlouhých a náročných restauračních pracích opět naplno vychutnat pohled na krásnou Fontanu di Trevi, do jejíž kašny musíte hodit symbolicky minci, abyste se do Říma zase někdy vrátili. Samozřejmě nesmíte vynechat Koloseum, Forum Romanum s Palatinem, Vatikán vč. muzeí, Španělské schody a mnoho dalších krásných památek.

Neapol - Pompeje, Vesuv

Pokračujte Neapolí, o níž se říká, že ji musíte vidět a zemřít. V posledních letech se toto úsloví spojuje spíše s „odpadkovou krizí“. Neapol je přesto velmi působivé město, které také nabízí nespočet pamětihodností. Neapol je také místo, kde se zrodil nejslavnější pokrm na světě, a pokud chcete si vychutnat tu skutečně pravou pizzu, bude to právě v Neapoli. Toto město pro vás bude především strategickým bodem k plánování výletů, jako je výstup na Vesuv a návštěva jím pohřbených starověkých měst – Pompeje a Herculaneum, které jsou jedinečnými a zachovalými artefakty éry římské říše.

Co všechno nakoupit!

Abyste mohli navštívit obě tato města, využijete výhodné letenky z Prahy nebo polských Katovic. Dále se budete potřebovat přesunout mezi Římem a Neapolí, k tomu využijete autobusové nebo vlakové spojení s Trenitalií.

Letenky budete kupovat odděleně jako dvě jednosměrné, uvádíme tu nejlevnější variantu s leteckou společností Wizz Air a jejich členstvím Wizz Discount Club (co to je?).

Příkladový itinerář za celkově 1.528 Kč:

  • Letenka na 7.6. Praha – Řím Ciampino za 529 KčWizz Air
  • Jízdenka Ciampino letiště – nádraží Termini za 4 € / 108 Kč s Terravision
  • Jízdenka na 9.6. večer Řím – Neapol za 10 € / 270 Kč s Megabus
  • Jízdenka Neapol nádražíletiště Neapol za 3 € / 81 Kč s Alibus
  • Letenka na 12.6. Neapol – Praha za 20 € / 540 KčWizz Air
Na cestu si musíte vystačit s malým baťůžkem, který by neměl překročit rozměry 42×32×25 cm. Jelikož počítáme s cestou v červnu, zabalíte si jen pár triček, spodní prádlo a hlavně krém proti slunci a plavky. Až pojedete z Pompejí, vydejte se na jih do Sorrenta, anebo ještě lépe do malebného Amalfi, a tam si pořádně užijte moře.

Výlet můžete klidně naplánovat v opačném pořadí. Letenky z/do Neapole pořídíte rovněž u easyJetu, Řím chytnete u Vuelingu nebo také u ČSA, které mají v poslední době zajímavé ceny.

A pár praktických...

V Římě si nelamte hlavu s dopravou, choďte pěšky. Jen si když tak pořiďte Roma Pass, který využijete třeba na vstupy do Kolosea, na Palatino a Forum Romanum (počítá se jako jeden vstup), některá muzea nebo galerie máte s Roma Passem zdarma nebo se slevou. Hlavní výhodou Roma Passu je, že se můžete postavit do přednostní fronty. Všechny verze Roma Passu platí i na hromadnou dopravu v rámci Říma. V Neapoli si pořiďte 3 denní turistickou kartu campania>artecard za 32 € (18-25 let 25 €), kterou využijete na vstupy do Pompejí a pak třeba do Herculanea. Rovněž vám bude platit na neapolskou hromadnou dopravu, tramvaje, metro, lanovky, a také na vlakové linky Circumvesuviana, které použijete na dopravu do Pompejí, ale i do zmiňovaného Sorrenta. Z Pompejí na Vesuv se svezete autobusem EAVBUS za 2,70 € (info a jízdní řád).

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
pk_

ZDravím, plul jste někdo z NEapole na ostrov Ischia? Kolik se tak pohybuje cena za plavbu lodí? Našel jsem na internetu cenu 80€ pro 2 osoby za zpáteční cestu a příjde mi to hodně. Díky za zkušenosti.

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

http://www.caremar.it/ 28 € zpáteční na osobu

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Pavel Raušer
Pavel Raušer

Jeden dotaz ohledně internetu. Loni ve Slovinsku jsem si pořídil jejich datovou kartu do mobilu a měl jsem k dispozici 1GB dat za 1 euro na den, což je super a hodně to zjednoduší cestování a hledání. Když jsem ale byl v Itálii, za boha jsem se prostě nedopátral, jak to tam funguje, když bych chtěl do mobilu datovou sim kartu a jejich wifi v kempu byla dost předražená.

před 6 lety
Avatar uživatele anton11
anton11

trvalo to tak 7 sekund googlenia http://budgettraveller.org/travelling-to-italy-tips-for-mobile-internet-access/ takze TIM a prepaid card

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele martin.farny
martin.farny

Vysvětlete mi prosím jak se chová cena letenky do této destinace s blížím se odletem - stoupá nebo klesá ? zajímá mne termín So 11.6 + za týden zpět.¨ Díky, martin

před 6 lety
Avatar uživatele avin523
avin523

U Wizzair cena určitě stoupá, neváhat a koupit.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele anton11
anton11

megabus za 10 euro je fajn, ale na strankach trenitalie sa na tieto datumy daju najst o trosku rychlejsie priame vlaky za 11,80 euro, prip. kto chce trosku zabavy tak da sa rychlovlakmi ( 300 kmph) statnej Trenitalia, alebo sukromnej Italo za cca 24-25 euro za nieco vyse hodinku jazdy pri bookovani cez ich stranky

před 6 lety
Avatar uživatele martha.masliy
martha.masliy

Navíc na těchto stránkách do 17 hodin je akce promokod BREAK40 40% na jizdu vlakama https://biglietti.italotreno.it/Booking_Acquisto_Ricerca.aspx

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi ještě nebyl!
Ragusa
ušetříš až 60%
To musíš vidět!
Gambie
ušetříš až 36%
Honem, dokud jsou místa!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie