Jeruzalém

Izrael: Tel-Aviv a Ejlat na jeden zátah z Budapešti – 3.080 Kč.

13 komentářů
2015-07-28T07:57:27+02:00

O akci

Mnoha cestovatelům je známo, že se do Izraele se mohou už nějaký ten pátek relativně levně dostat s Wizzairem, který nalétává do Tel-Avivu nejen z Prahy, ale také z polských Katovic či Budapešti. Nicméně po nedávném oznámení o vstupu Ryanairu na izraelský trh se s levnými letenkami do Svaté země doslova roztrhl pytel. Nám, cestovatelům se díky tomu rozšířily možnosti, jak Izrael poznat ještě více. Ryanair bude od listopadu provozovat linky z Budapešti a Krakova do jižní části Izraele, do města Ejlat. Přistávat však bude na letišti Ovda, které je od Ejlatu vzdáleno přibližně 60 km.

Když popustíme uzdu naší fantazii, vychází nám skvělý říjno-listopadový trip z Budapešti do Izraele, který kombinuje jak Tel-Aviv, tak Ejlat. Přejezd mezi nimi je otázkou necelé tisícikoruny. Uvádíme nejrychlejší variantu, kterou je přelet z centra z vnitrostátního letiště v Tel-Avivu Sde Dov (SDV) na letiště u centra Ejlatu (ETH) izraelskou aerolinkou Arkia.

Ejlat poskytuje možnost koupání v Rudém moři v každou roční dobu, a může být také vstupní branou do sousedního Jordánska, kde se nachází nejnavštěvovanější starobylé skalní město Petra, které je zapsáno na seznam UNESCO.

⇒ Návrh itineráře:

  • 27. 10. - letenka Budapešť – Tel-Aviv za 10.840 HUF/ 950 Kč u Wizzairu - (cena pro členy WDC, Co je WDC?, bez WDC cena 15.190 HUF / 1.330 Kč, velké příruční zavazadlo)
  • 03. 11. - letenka Tel-Aviv – Ejlat za 47 USD / 1.150 Kč u Arkie
  • 07. 11. - letenka Ejlat (Ovda) – Budapešť za 36 EUR / 980 Kč u Ryanairu
U první letenky uvádíme cenu včetně velkého příručního zavazadla, které je u Wizz Air za příplatek. Ostatní společnosti mají přepravu standardního příručního zavazadla v ceně letenky. Snažte se dodržet rozměr 55x40x20 cm, abyste bez problémů prošli u všech dopravců.

Pro vstup do Izraele vám vystačí platný cestovní pas. Kvůli potenciálním problémům s pozdějším použitím cestovního pasu, vydávají izraelské úřady na letišti po příletu do Izraele pouze registrační kartu, nedávají razítko do pasu. Před odletem do Izraele je potřeba absolvovat bezpečnostní pohovor a důkladnou kontrolu, proto se na letiště dostavte nejméně 3 hodiny před odletem.

Doprava do Budapešti za 680 Kč!

Z Prahy máte několik možností, jak se dostat pohodlně do Budapešti. Nejvíce jich poskytují autobusoví dopravci, ať už Student Agency s několika přímými spoji denně za 860 Kč tam i zpět, nejlevněji Eurolines s promo jízdenkou za 680 Kč či Orangeways. Nemůžeme nezmínit variantu pohodlného přímého spojení vlakem s Včasnou jízdenkou Evropa za 1.112 Kč v obou směrech.

Noclehy v Izraeli

Hotely, penziony, apartmány, hostely v Tel-Avivu, Jeruzálémě, Betlémě či Ejlatu hledejte a porovnávejte na booking.com. Pokud byste nemohli narazit na žádnou cenově zajímavou nabídku, zkuste se podívat na Airbnb, které nabízí zajímavou alternativu oproti klasickému nocování v hotelech. Na první rezervaci skrze náš odkaz máte slevu cca 600 Kč.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-07-28T08:57:27+02:00

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce