Japonsko

Japonsko - letenky z Prahy na Okinawu s jedním přestupem - 11.769 Kč.

8 komentářů
2016-04-24T15:58:29+02:00

O akci

Hledáte-li nějakou zajímavou a netradiční destinaci pro trávení dovolené, zkuste dát šanci celkem opomíjenému ostrovu Okinawa, kterému se také někdy přezdívá „japonská Havaj“. Na Okinawě si na své přijdou snad všichni, najdete tu rajské pláže, rozmanitý podmořský svět, skvělé jídlo, a také se seznámíte s neobyčejnou japonskou kulturou.

K dopravě na ostrov Okinawa využijte aktuální tarif čínských aerolinek China Eastern, které budou od června spojovat Prahu s Šanghají, čímž se České republice do budoucna otevírají široké možnosti k dopravě na celý východ a jih Asie. Vy tak máte možnost se dostat na Okinawu s pouhým jedním přestupem, a to i v exponovaném prázdninovém období.

  • Letenku Praha – Naha (Okinawa) za 11.769 Kč rezervuj>>
  • Odlety od 23. června do 16. října vč. letních prázdnin
  • Délka pobytu max. 6 měsíců
  • Prodej do vyprodání tarifní třídy „T“
Na cestu se můžete zabalit do dvou zavazadel o celkové hmotnosti 46 kg. Proletěné míle si můžete nechat připsat do mnoha věrnostních programů, z těchto letů v tarifní třídě T získáte 0,5 násobek mílí třeba na účet OK Plus.

Na Okinawě

Po příletu do hlavního města Naha doporučujeme zamířit za hranice města, nejlépe co nejvíce na sever, kde najdete klidnější lokality a více přírody. Sám jsem pobýval pár dní malém na ostrůvku Sesoko, který je spojen s městem Motobu mostem. V Motobu se nachází rozlehlý Ocean Expo Park, kde najdete druhé největší a nejpůsobivější akvárium na světě, mnoho dalších expozic a pravidelnou delfíni show pod širým nebem.

K přesunům kamkoli na Okinawě využijete hustou síť autobusových linek, které zajíždějí do všech koutů ostrova. Třeba z Nahy do Motobu se dopravíte rychlým Yanbaru Expressem (YB). Přehled linek včetně jízdních řádů naleznete tomto webu, dále pak využijete vyhledávač spojení s kalkulátorem jízdného. Z letiště Naha zajíždí do centra města monorail Yui Rail.

Aby vaše dovolená měla punc Japonska se vším všudy, hledejte ubytování nejlépe přes Airbnb, kde narazíte na nabídku ubytování i v tradičních ryokanech. Na první rezervaci skrze náš link získáte slevu 830 Kč.

Ostrovy Ishigaki a Miyakojima

Budete-li na Okinawě trávit delší čas, zkuste se vypravit ještě více na jih na ostrovy Ishigaki (ISG) či Miyakojima (MMY), které jsou nejvzdálenějšími končinami Japonska. Na tyto ostrovy se z Okinawy dopravíte výhradně japonskými aeroliniemi ANA, JAL, případně Solaseed Air, zpáteční letenka vyjde na cca 100 dolarů.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-04-24T15:58:29+02:00

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele gabifilova
gabifilova
před 8 lety

ahoj je mozny stopover v Shanghai? v podminkach letu pisi, ze ano. ale nevim jak to ovlivnit pri nakupu? poradite? diky Gabina

Avatar uživatele petr_8
petr_8
před 8 lety

Pokud máte víc času, dá se přejet pohodlným trajektem. Jinak můj cestopis po Japonsku pro inspiraci některým, kteří se z Okinavy přemístí i jinam: http://dobrodruh.cz/evropa-asie/japonsko-a-helsinki-v_ega502qil

Avatar uživatele Karel
Karel
před 8 lety

Pobavilo. Jakože komfort 8/10, bezpečnost 2/10? Neboli: během letu podávají kaviár a 22ti letý rum, jen jim to holt poslední dobou nějak nad oceánem padá a přišli za měsíc o šest letadel? :)

Avatar uživatele PMatl
PMatl
před 8 lety

Nemáte tip, jak levně zařadit Okinawu do itineráře cestování po Japonsku, kdy přílet i odlet je Tokyo (červenec 2016)?

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Udělejte to podobně, jako jsem to měl já. Letenky z Evropy jsem měl do Ósaky, z té jsem letěl na Okinawu a z Okinawy jsem se pak vracel do Tokia, pak přesun šinkanzenem z Tokia se zastávkou v Kjótu zpátky do Ósaky :-) Letenky z Tokia na Okinawu hledejte u Vanilla Air, Jet Star, Peach... a pak ANA nebo JAL, do Ósaky to samé, mimo Vanilla Air

Avatar uživatele gandalf6
gandalf6
před 8 lety

Jakou reputaci mají aerolinky China Eastern z pohledu komfortu a bezpečnosti?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Na bezpečnost se snad ani nemá důvod v dnešní době ptát, všechny aerolinky létající do Evropy splňují stejné standardy. Let. společnosti se liší jen službami, sedadly a letuškami :)

Avatar uživatele Offloaded
Offloaded
před 8 lety

Ale samozřejmě, že důvod ptát se jak na tom ta která aerolinka s bezpečností je, je velmi na místě a zcela oprávněné a tvrdit, že "všichni jsou na tom stejně" je jednoduše holý nesmysl. Co se čínských aerolinek týče, tak mne napadají hned dvě věci: jazyková vybavenost pilotů a jako v řadě jiných odvětví čínské plagiáty a kopie náhradních dílů

Další akce