Japonsko

Letenky do Japonska

Na jaká letiště se létá?

V Japonsku najdete 53 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště v Japonsku

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Japonska?

Obvykle zaplatíte za letenky do Japonska minimálně 14 000 Kč včetně zapsaného zavazadla. Samozřejmě záleží na konkrétní destinaci, kam chcete letět. Nejlevněji vycházejí města jako Tokio či Ósaka nebo ostrov Okinawa. Ostatní destinace bývají dražší asi o 1 000 Kč.

Doporučuji proto pročíst informace ke konkrétním městům. Nejčastěji využijete: letenky do Tokia, letenky do Ósaky, letenky na Okinawu, letenky do Hirošimi, letenky do Sappora či letenky do Nagoji

Kde koupit nejlevnější letenky do Japonska?

Letenky do Japonska se vyplatí kupovat pouze u prodejců letenek, abyste dostatečně srovnali ceny jednotlivých leteckých společností a především časy letů.

Využít můžete tedy náš vyhledávač letenek.

Pokud i přesto chcete koupit letenky u aerolinky, pak nejčastěji poletíte s lufthansa.com, klm.com, qatarairways.com či emirates.com.

Kdy jsou letenky do Japonska nejlevnější?

Japonsko má citelné výkyvy v cenách během roku. Nejdražší letenky, které stoupají v řádu o 2–4 tisíce korun, zakoupíte na oblíbená období v průběhu jara a kvetení sakur. Obdobně s dražšími letenkami počítejte během letních prázdnin. Naopak nejlevněji poletíte v období zimních měsíců.

Nákup letenek směřujte dostatečně dopředu. Doporučujeme koupit letenky alespoň 2–4 měsíce před odletem a v případě přelomu března/dubna na kvetení sakur i více jak půl roku dopředu.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Japonska?

Z nejbližšího okolí najdete přímé spojení z následujících letišť:

  • z Vídně: do Tokia s Austrian
  • z Mnichova: do Tokia s ANA a Lufthansa a Ósaky s Lufthansa

Ceny na přímých letech jsou zpravidla i dvojnásobně dražší, než ty s jedním krátkým přestupem. Podívejte se tedy i po alternativách.

Jak dlouho se letí do Japonska?

Doba letu přímých letů do Japonska trvá zpravidla okolo 11 hodin. U letů s přestupem počítejte mezi 14–18 hodinami letu.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců