Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Po delší době opět upozorňuje na výhodné jízdenky společnosti Megabus, která v rámci Spojených států amerických propojuje větší i menší metropole a v rámci zahájení prodeje vždy nabízí jízdenky za 1 americký dolar, tedy 25 Kč. Jízdenky využijete nejen v kombinaci s nedávnými akcemi, o kterých jsme vás informovali - Boston za 8.410 Kč nebo Kalifornie za 8.999 Kč.

V každém spoji je vždy k dispozici několik prvních sedaček za promo cenu 1$.

  • Jízdenky za 1 $ rezervuj na us.megabus.com
  • Cesty v období 6.9. - 15.11.2016
  • Prodej do vyprodání
Během jízdy máte k dispozici bezplatné připojení k internetu, příruční i klasické zavazadlo, horní patro autobusu a samozřejmě nechybí ani toalety.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jirkamic
jirkamic

Z NY do Toronta, ani do Buffala mi to cenu za 1$ neukazuje na zacatek rijna. Je mozne, ze uz je vyprodano?

před 6 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Za dolar je vždy jen první jízdenka.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Uudjdu
Uudjdu

Jsou v autobuse zásuvky? Hodilo by se na nabíjení mobili :D díky

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele ohohoh
ohohoh

A na evropskou cast uz ne bude vice... :'(

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele aladyn
aladyn

Nabizi to hrozne malo moznosti na prijezd, potom co vyberu odjezd. Potreboval bych SF -> Seattle, nebo nejlepe Vancouver :-) poradis?

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Jirko, Megabus bohužel do Seattlu ani dále nezajíždí. Koukám, že na přímé lince jezdí Greyhound http://bit.ly/29WJWNl

před 6 lety
Avatar uživatele aladyn
aladyn

Skoda, ze drahy. Ale dik ;-)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Tam chceš!
Almadraba
ušetříš až 49%
To budou fotky!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Všude dobře, co doma!
Socha svobody a Manhattan
ušetříš až 45%
Hurá za zážitky!
5454 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké