Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nevadí-li vám noční jízda autobusy na jih Evropy, možná byste mohli využít skvělé příležitosti k jednodenní* návštěvě chorvatského Záhřebu nebo slovinského Mariboru. Autobusy odjíždí z Brna i Prahy v podvečer a příjezdem v brzkých hodinách - opačný směr je ve stejném rytmu.

* Ačkoliv je oficiální akce platná pouze pro data 13.-14.08., je možné koupit jízdenky s odjezdem 13.08. a libovolným návratem!

Autobusy Eurolines jsou mnohdy označovány za pohodlnější stroje než ty, které vlastní Student Agency. Co se prostoru na nohy a do stran týče, mohu pouze souhlasit. Díky noční jízdě byste tak neměli postrádat multimediální zábavní systémy.

Jízdní řád na trase Praha - Brno - Maribor - Záhřeb

Rozhodnete-li se pro jednodenní výlet, nezapomeňte vynechat v Záhřebu tzv. must-see, které se skládá z oblastí Horního a Dolního města. Zejména pak nejzajímavější stavbou je kostel Sv. Marka, který na své střeše nese symboly Chorvatska.

V případě týdenního pobytu se přesuňte k moři místními autobusy, které stojí okolo 250 Kč v jednom směru.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pribylova.alca
pribylova.alca

Chtěla jsem si objednat jízdenky s odjezdem 13.8. a návratem 14.8., ale lze pouze zakoupit jízdenku do Maribor/Záhřeb 13.8. a zpáteční jízdenku už lze koupit pouze v pozdějším datu (od 21.8.). Není to zvláštní že by měli vyprodané jízdenky zpět do ČR, když jízdenky s odjezdem 13.8. jsou stále v prodeji? :D Díky

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tak teď jsem z toho taky jelen... :D

před 8 lety
Avatar uživatele foto
foto

Tak ty busy nejsou jen pro Čechy. I Slovinci mohou zatoužit navštívit Prahu. ;)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Shurikprazak
Shurikprazak

Dekuji Poridil jsem jizdenku do Zagrebu ale vsichni rikaji ze neni tam co delat, maximalne desitek fotek ( Prave tam pojedu a podivam se na to

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Každé město má svou jedinečnou atmosféru, která stojí za to zažít, i kdyby to mělo být jen jednou ;)

před 8 lety
Avatar uživatele gervais_1
gervais_1

mně se záhřeb líbí a to jsem tam byl na 14denním pobytu. Můžeš jet na výlet do Samoboru nebo Varaždinu, vylézt na horu Sljeme atd.

před 8 lety
Avatar uživatele j4n.pr0
j4n.pr0

Zahreb je velmi velmi pekne mesto! A ked nic ine, pozrel by som okolite kopce a vyhlad z nich :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele vanikka22
vanikka22

Není. Spojeni později v srpnu jsou v promu za 770.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele vanikka22
vanikka22

Zdá se, že promo je pryč.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele sazina
sazina

Perfektní díky! Pro ty, co cestují s Eurolines poprvé bych tu ráda připomněla, že každá e-ticket musí být na samostatném papíru (ne oboustranný tisk). Já jen že pak v zahraničí shánět, kde znovu tisknout papír s e-ticket pro zpáteční cestu, nemusí být zrovna zábava.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
To bude jízda!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Jedem!
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
Sofie
ušetříš až 60%
To bude jízda!
5562 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Zlatni Rat
Chorvatsko

Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Průvodce pro Chorvatsko