Jak akci využít?

Nevadí-li vám noční jízda autobusy na jih Evropy, možná byste mohli využít skvělé příležitosti k jednodenní* návštěvě chorvatského Záhřebu nebo slovinského Mariboru. Autobusy odjíždí z Brna i Prahy v podvečer a příjezdem v brzkých hodinách - opačný směr je ve stejném rytmu.

* Ačkoliv je oficiální akce platná pouze pro data 13.-14.08., je možné koupit jízdenky s odjezdem 13.08. a libovolným návratem!

Autobusy Eurolines jsou mnohdy označovány za pohodlnější stroje než ty, které vlastní Student Agency. Co se prostoru na nohy a do stran týče, mohu pouze souhlasit. Díky noční jízdě byste tak neměli postrádat multimediální zábavní systémy.

Jízdní řád na trase Praha - Brno - Maribor - Záhřeb

Rozhodnete-li se pro jednodenní výlet, nezapomeňte vynechat v Záhřebu tzv. must-see, které se skládá z oblastí Horního a Dolního města. Zejména pak nejzajímavější stavbou je kostel Sv. Marka, který na své střeše nese symboly Chorvatska.

V případě týdenního pobytu se přesuňte k moři místními autobusy, které stojí okolo 250 Kč v jednom směru.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pribylova.alca
pribylova.alca

Chtěla jsem si objednat jízdenky s odjezdem 13.8. a návratem 14.8., ale lze pouze zakoupit jízdenku do Maribor/Záhřeb 13.8. a zpáteční jízdenku už lze koupit pouze v pozdějším datu (od 21.8.). Není to zvláštní že by měli vyprodané jízdenky zpět do ČR, když jízdenky s odjezdem 13.8. jsou stále v prodeji? :D Díky

před 5 lety
David Eiselt

Tak teď jsem z toho taky jelen... :D

před 5 lety
Avatar uživatele foto
foto

Tak ty busy nejsou jen pro Čechy. I Slovinci mohou zatoužit navštívit Prahu. ;)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Shurikprazak
Shurikprazak

Dekuji Poridil jsem jizdenku do Zagrebu ale vsichni rikaji ze neni tam co delat, maximalne desitek fotek ( Prave tam pojedu a podivam se na to

před 5 lety
David Eiselt

Každé město má svou jedinečnou atmosféru, která stojí za to zažít, i kdyby to mělo být jen jednou ;)

před 5 lety
Avatar uživatele gervais
gervais

mně se záhřeb líbí a to jsem tam byl na 14denním pobytu. Můžeš jet na výlet do Samoboru nebo Varaždinu, vylézt na horu Sljeme atd.

před 5 lety
Avatar uživatele j4n.pr0
j4n.pr0

Zahreb je velmi velmi pekne mesto! A ked nic ine, pozrel by som okolite kopce a vyhlad z nich :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele vanikka22
vanikka22

Není. Spojeni později v srpnu jsou v promu za 770.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele vanikka22
vanikka22

Zdá se, že promo je pryč.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele sazina
sazina

Perfektní díky! Pro ty, co cestují s Eurolines poprvé bych tu ráda připomněla, že každá e-ticket musí být na samostatném papíru (ne oboustranný tisk). Já jen že pak v zahraničí shánět, kde znovu tisknout papír s e-ticket pro zpáteční cestu, nemusí být zrovna zábava.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 20%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 48%
A už tam budem?
ušetříš až 54%
A už tam budem?
ušetříš až 50%
Všude dobře, co doma!
4515 starších akcí
Zavřít boční panel
Chorvatsko

Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Průvodce pro Chorvatsko