Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Mezi netradiční destinace k poznávání asijské kultury jistě patří i země na Korejském poloostrově. Soul, hlavní město Jižní Koreje, nabízí své kouzlo zejména zájemcům o kulturní památky, nevšední architekturu, ale také moderní techniku. Zejména doporučuji nevynechat palácový komplex Changdeokgung!

S aktuálním promo tarifem nejlepších aerolinek Evropy Turkish airlines se lze vydat z Prahy do Soulu za pouhých 12.450 Kč, což je prozatím nejnižší cena pro odlety z Prahy. Cestovat lze také o letních prázdninách!

Turkish airlines nabízí pro tento tarif možnost bezplatného stop-overu v Istanbulu. V opačném případě vás čekají pohodlné přestupy.

Vízum do Jižní Koreje není nutné. Bezvízový styk platí pro pobyty nepřesahující 90 dní.

Z letiště Incheon jezdí síť minibusů, která Vás vysadí v nejrůznějších částech města, cena za jízdu do centra města se pohybuje okolo 350 - 450 Kč. Budete-li potřebovat pomoci s konkrétní linkou, optejte se na informacích po příletu. Korejci jsou milý a velmi nápomocný národ.

V Soulu nevynechte trhy ve čtvrti Myeong-Dong, navštivte velmi moderní a zajímavé muzeum Korejské války a na večerní zábavu se vydejte do lokality Gangnam. Přesun po městě zvládnete relativně snadno, rychle a hlavně levně díky podzemnímu systému. Jízdenka do metra se pohybuje okolo 25 Kč v závislosti na ujeté vzdálenosti.

Hotely a hostely v Soulu

Levný nocleh zakoupíte na Hostelworld.com, osobně mohu doporučit čtvrť Iteawon, avšak díky kvalitě podzemního systému není problém se kdykoliv a kamkoliv přesunout. Kvalitnější 3* hotely v Soulu si můžete rezervovat již od 990 Kč / noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele gumitko
gumitko

Nevíte náhodou nechystá-li se nějaká další sleva na letenku Praha-Soul..tyhle slevy jsem bohužel propásla a koncem června či v prvních dnech července určitě do Soulu pojedu (s návratem v polovině září) a nevím, mám-li kupovat letenky za současné vysoké ceny nebo čekat...

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jerrystepan
jerrystepan

Dobrý den dá se něco najít v přiblížném termínu 13.6. -27.6. cca 10 osob

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Jirko, chcete Soul - máte nějaké místo odletu kromě Prahy? Nebo jste fixován jen na tuto variantu.

před 8 lety
Avatar uživatele jerrystepan
jerrystepan

Máme tam jet na soutředění. Tranzitem někam dojedeme klidně.

před 8 lety
Avatar uživatele jiri.stepan
jiri.stepan

Podařilo se něco najít?

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Lucy-rada-cestuje
Lucy-rada-cestuje

Vidím, že ste aj vy objavili tarif, ktorý ma už niekoľko dní nenecháva spávať :) Až u vás ale vidím, že je rezervácia obmedzená do 15. januára..potom teda ceny stúpnu? Nevšimla som si, že by išlo o nejakú špeciálnu promoakciu.. Ak do tohoto dátumu náhodou nestihnem našetriť môžem očakávať ešte nejaké výhodnejšie / rovnako dobré akcie do Seoulu na leto/začiatok jesene, alebo je toto ojedinelá šanca? Má prípadne zmysel sledovať aj iných dopravcov? Zdá sa mi, že Turkish má asi dlhodobo do Ázie najlepšie ceny, či sa mýlim? Vďaka za rady

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Lepší cena se už nedá očekávat, ledaže by se někde objevil nějaký chybný tarif, ale to my předpovědět neumíme. Jestli máte Soul v hledáčku dlouho, sáhněte po této nabídce, je na tuto destinaci velmi pěkná. Do 15. ledna je daleko, ale termíny budou jen ubývat.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele PULPAN
PULPAN

hezký večer, tak to vypadá velmi zajímavě....možnáuž mám cíl dovolené... Jak je to tam s počasím v letních měsících? Díky

před 8 lety
Avatar uživatele
lma

teplotně zhruba jako u nás,ale hodně deštivo! léto bych nedoporučoval. já tam byl na měsíc na podzim(říjen/listopad) a počasí ok navrch podzim je tam opravdu nádherný.. ještě v září tam dost prší takže dle mého nejvhodnější říjen nebo odlet koncem září....začátek listopadu ještě jde,ale koncem už začalo přituhovat

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele
lma

Z letiště je rozhodně lepší(a i levnější vyjma expresního spoje)doprava vlaky AREX na Seoul Station a odtud metrem do různých částí města. Jinak Korea není o Seoulu - namátkou Busan,Suwon,Sokcho,Danyang národní parky jako Seoraksan atd. Návštěva Koreje se často spojuje z jihokorejským ostrovem Jeju(letecky z Busanu hodinku),který patří do světového top 10 a je tam mnoho památek Unesco.

před 8 lety
Avatar uživatele PULPAN
PULPAN

Díky za odpověď, tak to musíme vybrat jinou destinaci, děti nám během školního roku nikdo nepohlídá :(

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
To musíš vidět!
Almadraba
ušetříš až 49%
To bude jízda!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Jedem!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Jižní Korea
Jižní Korea

Země kimchi

Jižní Korea je moderní zemí s odlišnými zvyky, ale jakmile zmíníte, odkud jste, dostane se vám většinou vřelého přijetí, neboť Praha je proslulá díky korejské telenovele Milenci v Praze. Možná je to i jeden z důvodů, proč naopak my v Praze potkáváme všudypřítomné fotící Korejce.

Průvodce pro Jižní Korea