Káhira, Doha a Thajsko včetně letů v první třídě v A380 s Qatar Airways od 28.248 Kč.

Před 9 měs

Jak akci využít?

Pouze dnes se můžete rozhodnout pro nákup letenek, které vám garantují exkluzivní zážitek z cesty. Ta bude po všech směrech unikátní. A ačkoliv je hlavním trhákem let z Kataru do Thajska na palubě letounu A380 v kabině pro první třídu, nikoliv byznys, jedné z nejlepších aerolinií světa Qatar Airways, v pozadí se skrývá mnohem více pokladů:

  • návštěva Káhiry a Gízy,
  • návštěva Dohy (díky bezplatným transitním vízům do Kataru),
  • návštěva jednoho z nejlepších letištních salónků světa Al Safwa First Lounge v Doze (+ salónky v Káhiře a Bangkoku),
  • garantovaný Ruby status v rámci aliance OneWorld (možnost i rychlého Sapphire).
O čem je tedy řeč? O zpátečních letenkách z Káhiry do Bangkoku v první třídě za 23.689 Kč. Do Káhiry se pak snadno a levně dostaneme např. z Berlína za 4.559 Kč, případně z Prahy od 6.709 Kč. Celkem byste se tak za cestu měli vejít do 30.000 Kč.

Cena letenek je výhodná díky promo tarifu a především rapidnímu poklesu kurzu egyptské libry. Promo tarif je platný do dnešní půlnoci.

Letenky v první třídě:

  • Káhira – Bangkok za 23.689 Kč rezervuj >>
  • Káhira – Doha – Bangkok za 24.043 Kč rezervuj >>
  • Vybírejte jen lety operované A380 z Dohy (lze zvolit též Sydney za 54.194 Kč)
Transit v Doze nesmí přesáhnout dobu 96 hodin a zároveň při letech z Egypta je povolen pouze při cestě tam. O transitní vízum zažádejte nejdříve 3 měsíce před odletem na qatarairways.com/transit. Katar je doposud nepřístupnou zemí z pohledu turismu, uvolnění podmínek pro vstup během krátkých přestupů je tak skvělou příležitostí poznat dosud neobjevenou zemi, která v mnohých směrech bude připomínat SAE. Hotely v Doze jsou ve vaší režii, počítejte s cenou 2.000 Kč za pokoj.

Ve všech případech na vás při přestupu bude čekat personál, který vás doprovodí na imigrační či do unikátního salónku Al Safwa, kde si objednejte nejlepší jídla a pití.

Na zpáteční cestě jsou k dispozici i lety s 10 hodinovým nočním přestupem, obdržíte zdarma pokoj na hotelu – zažádejte si o něj.

Přípoje do Káhiry:

  • Berlín – Káhira od 4.559 Kč rezervuj >>
  • Praha – Káhira od 6.709 Kč rezervuj >>
  • aj. odletová místa
Většinou je v ceně minimálně jedno zavazadlo o váze 23 kg.

První třída? Co očekávat

Skvěle vše shrnul sOny v našem fóru a doporučuji přečíst také tripreport Doha–Bangkok. Letištní salónky plné jídel a pití doprovázené pohodlnými křesly vás jen připraví na cestu plnou luxusu. Poté co se usadíte do svého sedadla v první třídě, které můžete během chvilky uvést do podoby postele a převléknout se do předpřipraveného pyžama, obdržíte šampaňské a k němu třeba i rovnou kaviár. Večeře či oběd zaměnitelné z restaurací nejvyšších kvalit se budou podávat v čase, kdy si sami určíte. Pokud vás už sezení či ležení nebaví, jděte na bar – i ten je tu pro vás k dispozici po celou dobu letu (cesta tam trvá 6 hodin, zpět 7 hodin).

*První třída je dostupná pouze na letech DOH–BKK–DOH, z Káhiry neletí A380, ale Boeing 777, kde je klasická byznys třída. Body do věrnostních programů jsou však načítány pod First (A).

Načtěte si body do FFP

Pokud jste ve sbírání mil začátečníky, jedná se o věrnostní program (FFP = frequent flyer program), který vás odmění dle počtu mil například bonusovými lety, upgrady do lepších cestovních třídy či umožní bezplatné vstupy do salónků. Doporučit mohu načíst míle k British Airways, kde pokud v rámci jednoho roku podniknete ještě 4 lety s British Airways, obdržíte tzv. "stříbrný" status v rámci One World aliance, který přináší spoustu výhod včetně vstupů do zmíněných salónků.

Za let Káhira–Bangkok získáváte 540 statusových bodů a 13.670 Aviosů, které vyměníte za slevy na letenky.

TIP: Chcete–li z cesty vytáhnout maximum, kupte si přípoj do Káhiry právě s British Airways, který stojí 8.900 Kč a zahrnuje 4 nutné lety. Při zpáteční cestě budete mít již bronzový status a sbírat o 25% více Aviosů.

A Egypt?

Egypt sám o sobě není příliš vyhledávanou turistickou destinací, pokud ale upustíte od předsudků, zdržte se tu pár dní a odhalte taje jedné z nejstarších civilizacích. Kousek za Káhirou se nachází město Gíza, které ukrývá spoustu památek v čele s Velkou sfingou a Velkou pyramidou.

Vízum do Egypta si vyřídíte po příletu za 25$ (nutné platit dvakrát nebo si vyřídit vícevstupé vízum na ambasádě v Praze) a hotely v Káhiře naleznete zde.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

69 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele jendyyy

Dobrý den Lukáši Vrátil jsem se před třemi dny z Langkawi, letěli jsme 4 s Qatar airlines, ale poslední let z Kuala Lumpur na Langkawi jsme měli dle zaplacené letenky letět s Malaysia airlines, po příchodu na Chek in nám řekli, že nejsme v počítači, že nas tam Qatar nedal. Kdyby nebylo velice hodné paní u přepážky, která nám nechtěla zkazit začátek dovolené a posadila nás v letadle na sedadla emergenci, které jinak neobsazují, nebylo by možé se na Langkawi dostat. Tam jsme prožili krásných 12 dnů a chtěli jsme letět domů. Na letišti v Langkawi se stalo to stejné co před 12 dny v Kuala Lumpur. Zase o našem letu z LNKW-KUAL nikdo nevěděl a nebyli jsme v počítači. Bylo nám řečeno, že nás nemohou vzít, že je letadlo obsazeno. Volal jsem na Pelikan i Qatar ale tam stále tvrdili, že místo pro nás musí být. I po přímém hovoru operátora Pelikanu s Chek in obsluhou se nic nevyřešilo, prý v registraci letu nejsme. Nakonec 5 min před odletem nás obsluha Malaysia airlines zavolala a posadili nás do 1. třídy, kde jim zbylo jediné místo a oni věděli, že by nám odletěl let Qatar přes Dohu do Budapešti. Telefonování nás stálo 1.000,-Kč a nervy z toho jestli odletíme. Je nějaký nárok na odškodné, aspoň proplacení telefonu?

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 6 příspěvků
Aktivní před 4 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele jstrnad1

Tak na transit by víza neměla být třeba: http://www.worldtravelguide.net/egypt/passport-visa Otázkou je aktuálnost uvedených informací.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele info

Na Lufthanse se dívali do systému jejich i letenek Qataru a systémy propojeny nemají. Nicméně mi řekli, ať zkusím u check-inu z Prahy poslat kufry do BKK. Když to nepůjde, každopádně by mělo dopadnout jen 1x placené vízum do Egypta (na 30 dní)s více vstupy. Uvítám zkušenosti, letím za 14 dní.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Transit ale v tomto případě znamená, že neopustíš letiště. Což se obávám tu moc dobře nepůjde.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 6 příspěvků
Aktivní před 4 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele jstrnad1

Taky zkazíš každou srandu :) To jsou pacholci, bylo to jen o fous. No jo, co se dá dělat. Holt bude vízo.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 6 příspěvků
Aktivní před 4 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele jstrnad1

Pokud platí ceny z článku, pak se vyplatí vícevstupé vízum, oproti dvěma jednovstupým.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele mhmat1

Tak uz je po akcii, stoji to 2x tolko

Přidal se 08. 11. 2016
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Kacaba

Tak koupeno :-) Raději se ujišťuju - pro nocleh v hotelu v Káhiře žádná víza nejsou potřeba? A pak ještě prosím o tip - nějaký opravdu pěkný hotel buď v Bangkoku nebo někde v okolí, kam by se dalo slušně dopravit. V Bangkoku máme 5 nocí, tak ať to stojí zato :-)

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Víza jsou potřeba, na letišti za 25$ dvakrát, nebo na ambasádě vícevstupé nevím za kolik :)

Přidal se 16. 06. 2015
Napsal 99 příspěvků
Aktivní před 20 hod
Zobrazit profil

5 dní už stojí za výlet aspoň na 3 dny někde blízko k moři nebo nahoru do vnitrozemí ;) pěkná akce to je

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele xcon

skusim este v rychlosti otazku. pri tomto tarife je "Changes 1380.00 EGP" co je v prepocte 80€. znamena to ze keby kupim letenky na dve mena a neskor by som chcel zmenit dajme tomu jednu z nich na inu osobu, bolo by to mozne za 80€? diky moc

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Name changes nejsou povoleny, pouze storno/změna data.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele xcon

jj, diky moc, prave som to nasiel "NAME CHANGE NOT PERMITTED". a ako je to pripadne s tym stornom? lebo ked si ten tarif nahodim na stranke Qatar tak mi zobrazuje "No show Non-refundable" / "Cancellation Non-refundable". Ak by bolo pri tomto tarife mozne nejake storno, sli by sme do toho a na nejaku kavu by ste snad nieco za vasu zasluzilu pracu zarobili :) Diky za skoru odpoved

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Tyjo, koukám.. máš zřejmě pravdu a storno asi nepůjde. Vycházel jsem z "FOR A- TYPE FARES WITH FOOTNOTE 56 CANCELLATIONS ANY TIME CHARGE USD 100.00. TICKET IS NON-REFUNDABLE IN CASE OF NO-SHOW. NOTE - NON REFUNDABLE AND NON CHANGEABLE. " a asi tomu ještě tak moc nerozumím :)

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele xcon

kaslat teda pre tento krat na to, aj tak toho mam na krku zatial pre rok 2017 uz dost :) ...rad by som vyskusal tu F ale toto by bolo take "nasilu". vyskusam to na katarcov inak...zaciatkom januara letim do AKL v C a naspat mam segment SYD-DOH 14,5hod v A380, tak sa pokusim tam o nejaky prijatelny upgrade z C do F ( lebo prave pozeram na ich stranke booking tohoto letu na dany termin a F maju celu volnu / zatial pisu ze "8 seats available" )

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

pfff, mít tvé lety, tohle neřeším :D

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele info

Musím si při přestupu v Egyptě kupovat vízum, nejde to zařídit přes transit (přiletím z Německa), aniž bych musel vylézat do srabu? To samé zpět při příletu z Doha...

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Obávám se že ne, netuším jak to v Káhiře vypadá.

Přidal se 08. 05. 2014
Napsal 158 příspěvků
Aktivní před 6 dny
Zobrazit profil
Avatar uživatele inutihar

Vedle letiště je hafo 5* a 4* hotelů, taxíkem nebo hotelovým shuttlem z letiště tam budete do deseti minut. Vedle je vojenská akademie, všechno je hlídané, řekl bych že to je nejbezpečnější část města. No stress.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele chose

Moje zkušenost s Lufthansou (která Austrian vlastní) je taková, že na požádání odbaví vás i zavazadla jen na takovou část cesty, na kterou si řeknete. Ale jestli je to tak vždycky, ví bůh...

Přidal se 01. 07. 2014
Napsal 52 příspěvků
Aktivní před 11 hod
Zobrazit profil
Avatar uživatele Tonda 2

Jinak největší pecku člověk zazije,když z ekonomické přejde do byznys třídy. Mezi C a F už ten rozdil taková rána není.Jinak samozřejmě zajímavá nabídka. Pro ty, kdo zažili na dalkovkach zatím jen ekonomickou bych spíš vzal někdy z Evropy nějaké C a zážitek bude srovnatelný, často za i trochu nižší peníz.

Přidal se 29. 10. 2014
Napsal 5 příspěvků
Aktivní před 7 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele jenick

Dave, prosim o info k tomu stopoveru... Passengers holding return tickets and originating their journey from the following countries (Bahrain, Egypt, Iran, Iraq, Jordan, Kuwait, Lebanon, Oman, Saudi Arabia, South Sudan, Sudan, and the United Arab Emirates) will be only eligible for one stopover on the outbound journey. Stopovers on one-way journeys originating from these countries are not permitted. Neni to nahodou, ze je povolen je kdyz se vracim zpet? Ne kdyz jedu tam? Tj. kdyz preletam do Doha, je to inbound flight a outbound je kdyz odletam?

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

outbound journey - odlétáš, tzn. letíš někam.. inbound je že se vracíš. Takže stop-over na cestě CAI-DOH-BKK, ne zpět. :) kdyžtak mě někdo racionálně opravte, ale jsem si na 98% jist.

Přidal se 29. 10. 2014
Napsal 5 příspěvků
Aktivní před 7 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele jenick

Nasel jsem si obrazek :) nejak me to zmatlo. diky

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele marcelkonecny

ma smysl zakladat BA FFP? mam nejake mile na Air Berlin (ze stejne aliance) jen to vypada ze tam to moc milio nenacte :/

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele marcelkonecny

https://topbonus.airberlin.com/web/tb/qatar

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Pokud jen pár mil, tzn. ani status nemáš tak je lepší volit BA. Tam uplatníš míle lépe. U AB bys dostal cca 15.000 mil, což nestačí ani na polovinu toho silveru, natož nějaký bonus.

Přidal se 11. 09. 2012
Napsal 782 příspěvků
Aktivní včera v 22:19
Zobrazit profil

Dovolil bych si nesouhlasit, za tuto cestu, když navíc si požádá o stříbřenku je cca. 40.000 mil a s tím už se dá leccos udělat. Já jsem teď koupil třeba za 20.000 mil+9 EUR od AB přelet k KUL na NRT.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

se stříbrem je +25%, tedy cca 19 tis., nikoliv 40?

Přidal se 11. 09. 2012
Napsal 782 příspěvků
Aktivní včera v 22:19
Zobrazit profil

Pokud to je RT a nelže MileCalc, je to 21316 mil. Za třídu je 150% a navíc 25% bonus=39.961,- Pokud souhlasí ta vzdálenost, mělo by to tak být. Leda by jsi měl infos přímo z jejich stránek, tam jsem se nedíval.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele rd75

Tady si nekdo plete km a mile. Jinak bonus 25% se pocita z economy.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 6 příspěvků
Aktivní před 4 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele jstrnad1

Cali, a nejsou ta procenta myšlena tak, že 100% je základ + dostaneš 50% mílí navrch nad základ? Původně jsem to počítal jako ty, ale když vezmu stejný výpočet pro economy promo, tak dávají jen kolem 25%, tzn. čtvrtinu skutečně uletěných mílí.

Přidal se 11. 09. 2012
Napsal 782 příspěvků
Aktivní včera v 22:19
Zobrazit profil

Ne, je to 150 + 25. Aspoň tak to bylo v létě. Já jsem měl 200 + 20 a přesně to vyšlo. Byl to sice let AB, ale ten princip je stejný. Aspoň tedy bylo.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele marcelkonecny

Stribrnou kartu nemam mam tam cca 10tis mil odhaduji. daji se nejak Mile slucovat v ramci aliance ?

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Já mám fakt těch 10 tis. mil za zpátečku http://www.gcmap.com/dist?P=cai-doh-bkk-doh-cai Jinak stříbro dostaneš zdarma na 4 měsíce https://www.cestujlevne.com/diskuze/viewtopic.php?f=31&t=4703&start=15#p34810

Přidal se 11. 09. 2012
Napsal 782 příspěvků
Aktivní včera v 22:19
Zobrazit profil

Ne. Zařiď si jí, je to záležitost jednoho e-mailu. Pokud tedy chceš míle připsat sem.

Přidal se 11. 09. 2012
Napsal 782 příspěvků
Aktivní včera v 22:19
Zobrazit profil

2Dave..Veřejně si sypu popel na hlavu. Netěší mě tady udělat ze sebe šulína:-) http://www.milecalc.com/mileage-calculator/?city1=CAI&city2=DOH&city3=BKK&city4=&city5= Já jsem měl buď nastavený jiný tarif a nebo jsem se ukliknul v zadání letišť. Každopádně jestli má 10.000, tady dostane 17120 a pak nějaké recenze nebo proma a má 30.000 a to už jsou 2 zpáteční letenky po Evropě bez doplatku. Sorry za zavádějící informace, stává se mně to jednou za.....

Přidal se 11. 09. 2012
Napsal 782 příspěvků
Aktivní včera v 22:19
Zobrazit profil

2Milan - abych si také rýpnul...MileCalc v km vůbec nepočítá a prečti si... Der Executive Bonus wird für absolvierte Flüge in allen airberlin und Etihad Airways Partner Tarifen gutgeschrieben.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 3 dny
Zobrazit profil
Avatar uživatele richard.pastorek

Rozumim tomu spravne,ze v Qataru muzu zadat o free tranzit viza jenom pri navratu do Egypta? Teda cestou do Bangkoku se do DOHA nemam moznost podivat? Cena je to zajimava,ale let do BKK trva jenom cca 7hod,to si moc asi clovek First class asi nevychutna?... Koukal jsem se na web qataru a je to mozny koupit primo za tu cenu primo na ich webu,teda to je oficialni promo...chapu to spravne?

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Nikoliv, pouze na trase Káhira-Doha-Bangkok je povolen stop-over (cesta tam). Na zpáteční nelze. Ano, jedná se o oficiální tarif, který je ale podpořen pádem egyptské libry.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele mhmat1

Ako si nastavit vernostny program treba Oneworld alebo Qatar? Co to znamena Bronz, len mozny upgrade do business alebo aj nieco viac? Dakujem

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Článek na toto téma zde zatím chybí, více najdeš prozatím zde https://www.oneworld.com/ffp/oneworld-benefits.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele mhmat1

Zdravim je moznost spravit zastavku v Dohe s tym ze priletim do Dubaja a potom pojdem do Bangkoku, existuju aj ine first class lety v podobnej cene, kde vidim ked bookujem let ze je to first class

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Nechápu otázku Doha/Dubaj. Detail letu u nás najdeš pod číslem konkrétního letu - klikneš na něj a vyskočí dodatečné informace.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele mhmat1

Myslem som ze by som si spravil kratsiu zastvaku v katare a v dubaji, cize nie hned by som letel do Bangkoku ale povedzme ze po tyzdni

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Do Dubaje se s touto letenkou nedostaneš, takže jen Doha.

Přidal se 09. 09. 2016
Napsal 21 příspěvků
Aktivní před 4 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele tomastalic80

Lepší je to sem snad nedávat :) Ten luxus hrozně láká, ale 20k oproti běžný akci je pořád dost.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Je to taková nejdostupnější cesta, jak se vůbec do first podívat. Standardní ceny z Evropy jsou o řád vyšší.

Přidal se 11. 09. 2012
Napsal 782 příspěvků
Aktivní včera v 22:19
Zobrazit profil

Když čtu ty dotazy... Letět čmelákem:-)

Přidal se 09. 09. 2016
Napsal 21 příspěvků
Aktivní před 4 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele tomastalic80

jj, je mi to jasný - cesta je cíl. myslel jsem to v nadsázce, rozhodně takový tipy tady nadále uvítám, třeba to někdy využiju.

Přidal se 08. 11. 2016
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Kacaba

:-) Ještě jednou ahoj, taky mám dotaz k salonku. Když bychom přiletěli do Káhiry cca o 15 hodin dříve - vztahuje se už na nás salonek (před odletem), když budeme mít letenku z Káhiry do Doha, nebo bychom si museli nějaký zaplatit? Případě nějaký tip na hotel v Káhiře? Přípoje z Prahy ani z Berlína totiž moc nenavazují, když chceme být v Bangkoku jen cc týden.. Díky Hanka

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

V Káhiře, stejně tak jako v Bangkoku se do salónku dostanete nejdříve 3 hodiny před plánovaným odletem. V Káhiře je spoustu hotelů i v okolí letiště ;) ale byla by škoda ochudit se o to co město nabízí.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele karlos

Mám dotaz - neví někdo, jak dlouho obecně můžu sedět v tom letištním salónku v Doze? Uvažuju, že bych si někdy udělal týdenní dovolenou do toho salónku, hověl bych si tam v křesle, protože přece jenom, v nejlepších hotelech světa asi dovolenou nikdy nestrávím, ale takový nejlepší letištní salónek na světě a zdarma i s jídlem...:-) Ovšem díval jsem se na nápojový lístek té první třídy a musím konstaovat, že jsem pohoršen. Šampaňské ročník 2006 - v pořádku, nějaká ta osmnáctiletá whiseky - může být ...ale při svatém Alláhu, kdo tam vymyslel podávat pivo zdaleka ani ne druhořadé kvality Corona, Guiness a dokonce Heineken?? Takový nechutný kentus, který koupím někde v Kauflandu za padesát korun! V první třídě bych opravdu očekával nějaké pivo ze světové extraligy, jako třeba De Molen z Nizozemí místo nizozemského Heinekenu a BrewDog ze Skotska místo Guinesse. Ale aby mi tam podal někdo třeba tu nechutnou Coronu... tak láhev hned letí z okna:-)

Přidal se 27. 09. 2012
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Offloaded

Hlavně je důležité si vzít velké igelitky...

Přidal se 23. 09. 2016
Napsal 3 příspěvků
Aktivní před 9 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele dzejna

řežu se smíchy :D:D

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 3 dny
Zobrazit profil
Avatar uživatele richard.pastorek

Kolik igelitek je tolerovano v takovem salonku na odchodu? Dve plne igelitky jidla a alkoholu dokazou v DOHA tolerovat?

Přidal se 25. 08. 2015
Napsal 1124 příspěvků
Aktivní před 12 hod
Zobrazit profil
Avatar uživatele eremi

To je v pohodě, hlavně neodnášet žádný whiseky a pivo ani ne druhořadé kvality typu Guinness... Bože Ty jsi mi ale znalec... Jenom to, že kukuřičný pivo nechutná Tobě, neznamená, že to nechutná někomu jinému.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele karlos

Tak Corona je objektivně vzato jednoduše kentus, na tom se shodnou nad všichni, co o pivu něco ví. Ale zase proti gustu... tak nakonec tam mohli dát i krabicové víno, to taky někomu chutná.

Přidal se 09. 09. 2016
Napsal 21 příspěvků
Aktivní před 4 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele tomastalic80

nedovedu si představit, aby mi v nejlepším salonku světa kontrolovali moje igelitky

Přidal se 08. 11. 2016
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Kacaba

Zdravím a prosím o radu - cestovní období je pouze leden? A380 je garantované na obě cesty? Může se stát, že by letadlo změnili? Chtěli bychom letět 2 osoby, Káhira-Doha-Bangkok. Díky předem Hanka

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele lukas

Hanko, dostupnost si můžete ověřit třeba přes https://www.google.com/flights/?f=0&curr=CZK#search;f=CAI;t=BKK,DMK;d=2017-02-01;r=2017-02-15;sc=f;a=QR, v kalendáři jsou odlety až do 30. května. Kdyby dopravce změnil typ letadla, můžete žádat o vrácení peněz. Jednalo by se o nedobrovolný downgrade cestovní třídy.

Přidal se 08. 11. 2016
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Kacaba

Díky Lukáši, my bychom rádi už v listopadu, ale tam zase nejsou pořádně letenky do Káhiry. :-( Ještě zkusíme hledat ;-)

Přidal se 01. 12. 2016
Napsal 2 příspěvků
Aktivní před 8 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Riva

pokial viem tak na tranzit v Dohe uz nie je potrebne ziadat viza

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Máš někdo ofiko zdroj? Dle http://dohanews.co/qatar-transit-passengers-can-now-get-4-day-visas-free/ je transit zatím jen pro cestující Qatar Airways, což tedy vlastně moc nevadí, protože málokdo poletí jinak.

Přidal se 01. 12. 2016
Napsal 2 příspěvků
Aktivní před 8 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Riva

vsak kto by uz letel do Qataru inou leteckou spolocnostou aj ked teoreticky moznosti su :-)

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Jasně, ale stále je povinnost žádat, viz: Apply for your pre-approved transit visa at least 7 days (excluding public holidays) prior to your departure. The visa is valid for 90 days from the date of issuance.

Přidal se 25. 08. 2015
Napsal 1124 příspěvků
Aktivní před 12 hod
Zobrazit profil
Avatar uživatele eremi

Nechci být hnidopich, ale mám za to, že sprchu Qatar nemá ani ve first v A380, tu mají třeba Emirates.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4317 příspěvků
Aktivní včera v 12:29
Zobrazit profil

Tak nevím proč jsem si to myslel, asi na základě podobných fotek, které simulují plnohodnotnou koupelnu :) http://bit.ly/2fv9fFS dík.

Přidal se 27. 09. 2012
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Offloaded

Díky za článek. Takhle to milé děti dopadne, když se dostanete do pasti tzv. věrnostních programů a racionální uvažování necháte vypnuté. PS: V Kataru (a Bahrajnu) nic k vidění není.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Tropický ráj: Andamany a Nikobary z Budapešti přes Dillí
-41 %

Tam jsi ještě nebyl!

Akční lety z Budapešti do indického Dillí
-32 %

To budou fotky!

Východní trip: Kyjev, Baku i Tbilisi v jednom
-54 %

Tam to bude krásný!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Thajsko  

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro Thajsko

Zavřít
Ikona pinu
Egypt  

Bohatství a pestrost za zdmi letovisek

Severoafrická země, kterou obklopuje krásné Středozemní a Rudé moře. Za sousedy má současně kontroverzní státy – Libyi, Súdán a Izrael. Egypt býval jednou z největších říší světa, avšak i dnešní život a kultura v Egyptě má stále co nabídnout. Pokud netrpíte nedostatkem odvahy a rádi opouštíte komfortní zónu, máte možnost poznat opravdový současný (a stále dostatečně bezpečný) Egypt ve všech jeho podobách. 

Budete pít čaj s berbery v oáze Siwa, projedete se úzkými uličkami Luxoru na „hantouru“, zažijete magický obřad „zaaru“, budete při západu slunce plachtit po Nilu, uvidíte dechberoucí představení súfistů a vše zvládnete na vlastní pěst bez průvodce, bez komerce. Pokud máte rádi dobrodružství a nepotřebujete vše dopředu nalinkované, zažijete zde probuzení vašich instinktů a přísun dávek adrenalinu.

Průvodce pro Egypt

Zavřít
Ikona pinu
Katar  

Bohatý emirát v Perském zálivu

Oficiální název zní Stát Katar (anglicky The State of Qatar, arabsky Dawlat Al Qatar). Katar leží na malém poloostrově, který vybíhá z velkého Arabského poloostrova do Perského zálivu. Na jihu sousedí pouze se Saudskou Arábií, jinak je obklopen mořem. Katar je emirát s tradiční arabskou monarchií, kde vládne emír. Hlavním městem je moderní metropole Dauhá ležící na východním pobřeží státu.

V Kataru se mísí prvky tradiční arabské kultury a bohatého státu s moderním hlavním městem Dauhá (anglicky Doha), v jehož centru se nachází spousta mrakodrapů nejrůznějších tvarů a další se staví. V několika příštích letech by Dauhá mělo mít několik desítek mrakodrapů vyšších než 300 metrů, což by mělo být více, než v tu dobu bude mít například New York City, Chicago a Hong Kong dohromady.

Průvodce pro Katar